НБУ змінив правила купівлі валюти бізнесом та повернення валютного виторгу

Національний банк оптимізував низку валютних обмежень, які мають сприяти запобіганню непродуктивного відпливу капіталу. Перша зміна стосується умов купівлі валюти бізнесом, а друга — особливостей валютного нагляду з боку банків за граничними строками розрахунків за експортними операціями.

Так, з 21 лютого під час купівлі валюти бізнесом банки братимуть до уваги не лише кошти в іноземній валюті, розміщені на поточних та депозитних рахунках клієнта, а й інформацію про незавершені валютні операції клієнта з банками на умовах “своп”, за якими здійснено першу частину операції (з продажу клієнтом іноземної валюти банку), – повідомили в НБУ.

Віднині юридичним особам разом з інформацією про наявні кошти в іноземній валюті на поточних та депозитних рахунках доведеться надавати банку інформацію про продану ним іноземну валюту за першою частиною валютних операцій на умовах “своп” (валюта, строк операції) за незавершеними угодами з банками.

В Нацбанку нагадали, що за поточними правилами для розрахунків у іноземній валюті бізнес має спочатку використовувати наявну в нього іноземну валюту, а далі, за необхідності, купувати її на валютному ринку України.

Також НБУ вніс зміни до валютного нагляду з боку банків за граничними строками розрахунків за експортними операціями. Так Нацбанк намагається стимулювати повернення в Україну валютного виторгу за експорт товарів.

Якщо вам сподобалась стаття, підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/the_valuta_media

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
the.valuta
the.valuta@the.valuta

Медіа про фінанси

20Прочитань
0Автори
0Читачі
На Друкарні з 21 лютого

Більше від автора

  • Як указ Байдена зіпсував стосунки росії з “дружніми” країнами

    Президент США Джо Байден видав указ, який дозволив Мінфіну країни карати іноземні банки, які співпрацюють з росією. Документ виявився доволі дієвим - Китай, Туреччина та ОАЕ почали відмовляти в банківському обслуговуванні росіян.

    Теми цього довгочиту:

    Фінанси

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається