Невитребувані паї

Ділянки на які не оформлені права

Термін невитребувані паї ввійшов в широкий обіхід серед правників з закону, в якому є таке довжелезне визначення. Якщо коротко, то це не оформлені земельні ділянки, або ділянки на які не оформлені права, також ділянки які мають сертифікат, але які не переведені в земельну ділянку по акту і так далі... Тобто їм не було присвоєно кадастрові номери, або інший випадок - це земельні ділянки, яким були присвоєні кадастрові номери старі, але які не внесені в ДЗК і які не перебувають зараз в оренді.


Яка мета була запровадження цього підходу? Він виник в 20-му році і полягав в тому, щоб повернути земельні ділянки в цивільний оборот.

Чому? Тому що по мірі того, як помирали власники сертифікатів про право на частку на оцей Пай, а місцева рада не оформлювала їх в комунальну власність, для цього, до речі, передбачена спеціальна процедура. Про це треба знати і вести облік земель, зрозуміло, що це не робилося і не робиться відверто кажучи на сьогодні. І тоді виникає ідея, що ці земельні ділянки, оскільки вони ризикують повністю вибути з обороту, необхідно передати в комунальну власність, тобто у власність тих територіальних громад, в межах яких такі ділянки і розташовані. На практиці це означає, що місцева сільська рада, чи точніше землеупорядний відділ земельних ресурсів, повинна стежити за такими ділянками і виводити їх на якийсь певний облік, при цьому земельна ділянка може бути і не сформована, як земельна ділянка, тому що паї не були трансформовані ще в земельні ділянки, більше того місцева рада має право передавати в оренду такі земельні ділянки для того щоб не знижувалась родючість, щоб їх обробляли і так далі.

А вже в 25-ому році, такі земельні ділянки чи земельні паї будуть перетворені в класичні земельні ділянки і перейдуть в комунальну власність. Якщо відверто, то зважаючи на війну це мабуть відтермінують, або принаймні для тих регіонів, які будуть визнані окупованими чи на яких тривали бойові дії, тобто для їх частини оскільки в принципі зараз неможливо оформити їх у комунальну власність. Такі земельні ділянки будуть, чи то розпайовані між учасниками бойових дій, чи вони будуть здані в оренду сільгоспвиробникам. Але це вже буде вирішувати кожна сільська, селищна чи міська рада для себе окремо.


Така доля буде цих ділянок навіть, якщо знайдуться потенційні власники, спадкоємці. Якщо ця ділянка ще буде де-факто існувати вони можливо її повернуть, але якщо ділянка не буде де-факто існувати, тоді отримати її фізично буде неможливо.

Порада.
Якщо у вас є дідусь, бабуся чи інші родичі перевірте обов'язково документи і оформіть завчасно право власності і зареєструйте його. Оскільки, наш закон залишає лазівку в принципі можна абсолютно легально ці невитребувані паї перевести з комунальної в приватну власність, і в такий спосіб отримати вигоду, так як це сьогодні і має місце, як, наприклад, з тими ж квартирами у великих містах, які чомусь після смерті пенсіонерів не мають спадкоємця і вони не потрапляють в комунальну власність, а губляться десь по дорозі.


Тому ще одна порада.
Перевірте, чи є в реєстрі ці земельні ділянки, якщо немає оформіть їх, оскільки потім це буде зробити набагато складніше.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Smart Wallet
Smart Wallet@smartwallet

1.3KПрочитань
1Автори
5Читачі
На Друкарні з 27 травня

Більше від автора

  • Як отримати 1000грн від держави

    Програма, започаткована президентом Володимиром Зеленським, спрямована на соціальну підтримку населення «у суворий зимовий період».

    Теми цього довгочиту:

    Допомога 1000 Гривень
  • Тапалка від мережі магазинів VARUS

    VARUS — це одна з найбільших мереж супермаркетів в Україні, яка налічує понад 100 магазинів у різних регіонах країни.

    Теми цього довгочиту:

    Varus
  • Інвестиції в сільськогосподарську землю

    Інвестиції в сільськогосподарську землю: Порівняння якості ґрунтів Як впливає логістика на ціну Зміни на ринку землі пов'язані з війною Ринок оренди землі Що нас чекає далі? Яка можлива переорієнтація ринку Як працює ринок землі на даний час

    Теми цього довгочиту:

    Інвестиції В Землю

Вам також сподобається

Коментарі (1)

Дякую за допис.

Вам також сподобається