ЯКЩО ВИ В ПОЛІ
Основне, що цікавить нас під час догляду - розбірний глушник чи ні?
У випадку нерозбірного глушника, нажаль, ніяких чудес. Бронзова щітка, бор снейк, жорсткі насадки на шомпол та трохи терпіння - все що вам знадобитися. Гнучкі бронзові насадки дуже зручні у даному випадку. Не використовуйте рідини та масла для догляду за нерозбірними глушниками, внутрішній простір має бути сухим. Всі рекомендації по типу «замочіть глушник, а потім постріляйте» - частково міфи, оскільки гідроудару вам може розірвати глушник. На ринку існує тільки одна компанія яка передбачає таку процедуру очистки - Helix-QD. Також, не рекомендується використовувати патчі, вони можуть впасти між перегородками і застрягти.
Різьбу очистити від забруднень та змастити невеликою кількістю збройового масла.
Через труднощі в обслуговуванні, рекомендуємо чистити нерозбірний глушник якомога частіше, бо він застарілого нагару в полі його практично неможливо очистити.
Якщо глушник розбірний, процедура загалом набагато простіша. Необхідно повністю його розібрати. Кожух із середини начисто протираємо спочатку щіткою, а потім промасленою тканиною. Залишки масла стерти сухою тканиною.
Газові камери рясно вкриваємо збройовим маслом і чекаємо деякий час (до 3-х годин) на розм'якшення нагару. Видаляємо нагар щіткою до чистоти. Очищені камери насухо протираємо.
У ТИЛУ
Пропонується багато варіантів апаратної очистки глушників. Найбільш популярний та ефективний - ультразвукова баня. Потужності комерційних ванн зазвичай не дозволяють пошкодити метали, але можуть пошкодити тефлонові перегородки малокаліберних глушників.
У випадку розбірного глушника перед процедурою рекомендуємо його розібрати.
Рідину для ванн найкраще підбирати за двома ознаками: наскільки вона проникаюча/розм'якшуюча та чи не викликає вона корозію. Найкращим варіантом є комерційні спеціалізовані рідини для УЗ-ванн. Кінець очистки можна помітити за тим, що із глушника перестане "лізти" чорна cуспензія нагару. У випадку розбірного глушника перед процедурою рекомендуємо його розібрати.
Глушник після процедури промити, просушити й змастити перед використанням.
І пам'ятайте, "забитий" глушник - мертва вага на вашій зброї.
Дуже часто від збройових “експертів” ви можете почути про те, що глушник можна залити водою (повірте, це найадекватніше, що туда пропонували заливати) й постріляти. Однак, це може грозити гідроударом, як мінімум. Гідродинаміка це дуже непроста штука, відповідно й інженерів, які здатні передбачити як буде поводитись ваш глушник з водою теж небагато. З відомих нам компаній, які заявляють про таку можливість очистки є тільки Helix-QD.
Хай стрільба йде як по маслу!
Наш телеграм: @s148_engineering;
Наш інстаграм: @s148_engineering;
Наш фейсбук: @s148engineering;
Наш ютуб: @S148Engineering;