Про що каже синій колір?

Всім, хто доглядає за своєю зброєю, відомо, що при розчиненні міді хімією патчі забарвлюються в синій. Синій колір зазвичай сприймають як показник забрудненості ствола та ефективності засобу чистки. Але чи все так просто?

На зброї мідь залишається або у вигляді металу, або у вигляді зеленої патини. Синьою вона стає, коли переходить у розчин. Що менш відомо, так це те, що різні сполуки міді мають різний синій колір, а саме, вони мають різну насиченість кольору. Більш насичено-сині сполуки починають забарвлювати розчин за менших концентрацій міді.

Аміак розчиняє мідь найшвидше з усіх відомих не-кислот. Але сполука міді з аміаком, насправді, блідо-синя в невеликих концентраціях. Тому, для контролю розчинення, в засоби догляду за зброєю додають індикатори - речовини, що сильно забарвлюють розчин в присутності міді.

Недолік індикаторів - повільне розчинення міді. Індикатори конкурують з аміаком чи іншим розчинником при утворенні розчинних сполук.

Це означає що якщо патчі, змочені засобом, довго виходять яскраво-синіми, то в засобі мало діючого компонента і багато індикатора, що змушує користувача витрачати більше засобу.

Якщо у засобі багато діючого агента та добавка індикатора, то в кінці чистки патчі виходитимуть блідо-синіми та синішатимуть тільки через декілька хвилин - аміак випарується, залишивши індикатор.

Синій колір патчу одразу після чистки - ознака високої концентрації міді на патчі, а отже і забрудненості, яку необхідно видалити.

Синій колір патчу, що з'являється через 10-15 хвилин на повітрі вказує на низьку концентрацію міді. Інтенсивність забарвлення вже дозволяє оцінити, чи потрібна подальша чистка.

Як висновок: бачимо синій одразу - чистимо далі. Перший чистий патч лишаємо на 10 хв, після чого приймаємо рішення чи хочемо чистити далі.

Хай стрільба іде як по маслу!

Наш телеграм: @s148_engineering;

Наш інстаграм: @s148_engineering;

Наш фейсбук: @s148engineering;

Наш ютуб: @S148Engineering;

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
S148 Engineering
S148 Engineering@s148_engineering

Догляд за зброєю від хіміків

232Прочитань
10Автори
6Читачі
На Друкарні з 15 червня

Більше від автора

  • Лужне чи нейтральне? Яке мастило обрати

    Тут пояснюється різниця між "лужними" та "нейтральними" мастилами, спростовуються поширені міфи про їхні властивості, а також надаються рекомендації щодо використання мастильних матеріалів для зброї.

    Теми цього довгочиту:

    Чистка Зброї
  • Скільки живе кевлар? Дослідження стабільності

    Текст присвячений дослідженню стабільності та довговічності кевлару. Чинники, які впливають на деградацію кевлару, такі як ультрафіолетове випромінювання, температура, вологість та механічне навантаження. Сстандарти випробувань міцності.

    Теми цього довгочиту:

    Кевлар
  • Звідки береться нагар

    Бездимний порох утворює сажу при згорянні, що формує нагар на зброї. Причини утворення: високий порох/повітря, низькі температури, старий порох, барвники в мастилах. Сажа погіршує змащувальні властивості, викликає корозію і зношування механізмів, знижує точність стрільби.

    Теми цього довгочиту:

    Нагар У Зброї

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається