Якщо ти цінуєш вайб Coldplay та Radiohead і отримуєш задоволення від східноєвропейської естетики, цей огляд точно тобі залетить.
Наприкінці року ми вирішили розглянути творчість молодого інді-гурту з Києва – Меседж. І оскільки наразі у їхньому арсеналі лише один ЕР, саме на ньому й буде зосереджено увагу.
ЕР «90 останніх днів літа» вийшов наприкінці літа 2024 року. До нього увійшли три пісні: “Де Були Ми”, “Бігти на Захід” і перевидана цьогорічна версія “Не Було Компів”. Чи актуально слухати альбом, присвячений завершенню літа, коли на дворі інша пора року? Абсолютно! Ці пісні не втрачають своєї чарівності, незалежно від того, що під ногами – осіннє листя, зимовий сніг чи весняний бруд. А якщо ти втомився від навали різдвяних хітів звідусіль, цей альбом стане ідеальним ковтком свіжого повітря.
Про тексти пісень
Усі композиції пронизані меланхолійною ностальгією за минулим та простішими часами. Попри те, що мова про складну пострадянську добу, “коли нічого не було”, у текстах з’являються теплі згадки про безтурботні та прості радощі від життя, які так легко загубити в ритмі та нагальних потребах сучасності. Тексти гурту майстерно балансують між дитячими мріями та дорослими рефлексіями, передаючи особливий, знайомий багатьом, настрій.
Про звук
Музиканти “Меседж” приділили багато уваги створенню аранжувань. Для меломанів це справжній подарунок під ялинку – слухати альбом у Hi-Fi системах чи якісних навушниках, досліджуючи, як і навіщо використовуються ті чи інші звуки. Наприклад, гітара з октавером у приспіві пісні “Не Було Компів” – лише одна з численних звукових "пасхалок", які варто шукати самостійно. Загалом, гурт зміг створити музичний пазл, де кожен елемент вдало вписується у загальну картину.
Цікавий факт
Фронтмен гурту, Роман Макарчук, поділився історією, як обирався темп для “Не Було Компів”. Він просто виміряв ритм, з яким стрибає на місці, і це стало основою для подальшого темпу композиції. Саме така увага до будь-яких деталей під час сонграйтингу й стає ключом до створення легендарних пісень. Бо неважливих деталей не існує.
Про візуальну складову
Окремо для себе, а тим більше для тебе, читачу, окрім аудіоальної естетики колективу, хочу звернути увагу, на скільки гурт зміг це передати через візуальну ідентичність. Від мінімалізму у логотипі, який акцентує увагу на “меседж”, бо то і є ключовий меседж, до підбору унікальної кольорової палітри у пастельних тонах. Мені особисто відомо не так багато гуртів, які продумують кожний прояв своєї ідентичності на стільки ретельно. А на це дійсно варто звернути увагу, тому що самі такі деталі і відрізняють починаючий колектив, від професійного. Раджу витратити 2 хвилини власного часу і перейти на Instagram гурту, щоб зрозуміти, про що мова. Бо ця жага до естетики абсолютно в усьому дуже сильно виокремлює Меседж від більшості інших гуртів.
Ще один цікавий факт про який ніхто не питав - усі пісні Меседж було записано у Києві на студії звукозапису Pidzemka Records, про яку ми вже розповідали дещо раніше ось тут.
Бажаємо гурту успіху с просуванням ЕР, реалізацією усіх творчих планів та потенціалів. А ми запрошуємо ще раз до спрослуховування «90 останніх днів літа» на усіх стримінгових майданчиках.
«Куди мене серце занесе,
Попереду – невідоме».