Особливості створення відеоконтенту в соціальних мережах: 14 ідей Reels для бізнесу

Як подивитися лайки в Reels

Короткі відео — це тренд, який швидко набув популярності й далі продовжує зростати. Згідно із дослідженням маркетингової платформи Hubspot такий формат —  високоефективний. З кожним роком все більше брендів використовують формат коротких відео для досягнення маркетингових цілей. І понад 90% маркетологів, які вже використовують Reels у своїх стратегіях, продовжать це робити й надалі. 

Якщо вважаєте, що ніша переповнена — можете не перейматись. Попит на відео буде завжди. Проте важливо пам’ятати, що аудиторія обирає той контент, який справді цікавий та має сенс. 

14 ідей для Reels

Щоб зрозуміти, які ролики будуть актуальні для вашого бізнесу, достатньо відповісти на запитання:

  1. Хто ваша цільова аудиторія? Треба розуміти, для кого створюєте контент, їхні зацікавлення, проблеми, тригери тощо.

  2. Яка стратегія в Reels? Публікувати, щоб публікувати — така собі ідея. Варто розділити контент на типи та рубрики, щоб чергувати його та вимірювати ефективність.

  3. Які цілі? Плануйте їх під контент. Так, не навпаки. Коли чітко розумієте, до якої дії потрібно підвести глядача, то створювати контент, який відразу адаптований саме для цієї мети, буде набагато легше.

 

Сьогодні такий формат відеоконтенту є дієвим інструментом, який дозволяє органічно збільшувати аудиторію та покращувати трафік. А для бізнесів це ще хороша можливість просувати свої товари та послуги. Розгляньмо декілька дієвих ідей для Reels, які зможуть зацікавити ваших потенційних клієнтів.

1. Відеофрагменти, які розкривають цінності компанії
Це немов короткий фільм, що за декілька хвилин передасть настрій та сенс глядачу. Але тут головне не змішувати багато цінностей і дотримуватись правила: 1 Reels = 1 ідея. Наприклад, якщо акцентуєте на тому, що ваш ресторан pet-friendly, то це і є суть відео і не варто сюди додавати додаткову інформацію. Розкрийте саме ідею про pet-friendly, покажіть розмаїття тварин, які відвідують ваш заклад, поясніть, чому обрали таке позиціювання та розкажіть про особливості (до прикладу, що у ресторані є мисочки для собак,  лежанки або ж в меню є спеціальні страви для вашого улюбленця). 

2. UGC
Це контент, який створили самі споживачі та користувачі, а не професійні маркетологи. Це можуть бути як ваші підписники, так і UGC-кріейтори, які створять нативне відео про користування продуктом. Його теж можна подавати у форматі Reels. Зараз цей напрям набирає обертів, тож знайти кріейторів буде не складно.

3. Серіаліті 
Це може бути як адаптація культових серіалів, так і власна ідея. Головне, актори та задум, який передає сам бренд. Можна взяти за основу культовий серіал чи фільм, який передає настрій вашого бренду (якщо магазин вишуканого одягу — «Диявол носить Прада» або для класної кав’ярні — «Друзі») та адаптувати деякі сцени під себе. Для цього візьміть фрагмент з фільму та розпишіть сценарій (не обов’язково повністю дотримуватись оригінального сюжету, можна взяти лише впізнавану основу, що асоціюється з фільмом, або персонажів). Так вдасться створити зв’язок з брендом та фільмом, який зможе передати ідеї та сенс продукту. Також, коли користувач бачитиме уривки з цього серіалу чи фільму, він буде згадувати про ваш бренд. 

4. Меми й ще раз меми
Такий формат круто розбавляє стрічку і збирає багато реакцій та коментарів. Дуже радимо перевірити це. Проте, звертаємо увагу, такі Інтернет-інфоприводи довго не живуть, а тому для ідеї ролика треба брати лише актуальні меми. Далі залишається вигадати влучний опис, який точно відгукнеться аудиторії (бо лише тоді вона буде поширювати його та позначати своїх друзів). І активно накопичувати вподобайки.

5. Адаптація продукції у звичному середовищі
Мова йде саме про те, як завдяки навколишньому світу можна вписати та відобразити ваш товар. Бо коли ми купуємо якийсь продукт, то нам потрібна саме дія, яку він виконує, а не лише зовнішній вигляд. Бо навіщо в Африці тепла шуба? Навіть якщо вона дуже красива.

Тому, якщо рекламуєте жакет, його потрібно подати у звичному середовищі: осіння пора, початок жовтня, листя та ніжний вітер. Тоді картинка буде звична і цей жакет відображатиме як і функціональність виробу, так і красивий вигляд. Бо якщо одягнути теплий жакет літом біля басейну, він не дуже впишеться в середовище. 

6. Залаштунки
Розкривайте те, що відбувається всередині бренду, реальне життя та те, як створюється продукт. Людям цікаво підгледіти, що коїться за лаштунками. Так вони відчувають себе частиною бренду та розуміють, хто та як створює продукт, з яким настроєм та в яких умовах.

7. Експертні поради
Завдяки такому контенту можна закрити питання клієнтів та розв'язати їхні проблеми. Але для цього потрібно розуміти, що саме турбує вашого клієнта. Тож варто скласти цілий перелік питань та застережень потенційного клієнта, через які він боїться співпраці з вами та не купує товар. А далі дайте відповіді на ці запитання та спробуйте закрити їхні проблемні питання. Так вдасться не лише показати свою експертність, а й допомогти тим, хто не знав цієї інформації.

8. Розважальні відео
Ніщо краще не утримає увагу, аніж розважальний контент, який викликає усмішку. Можна подати курйозні ситуації, в яких клієнт бачитиме себе або адаптувати якусь подію в розважальному ключі. До речі, продавати за допомогою таких відео теж реально. Але для цього потрібно вписати послугу чи товар в сенс відео, щоб це мало гармонійний вигляд. 

9. VFX-відео за межами реальності
Або якщо не мудрувати з термінами, то це формат відео з візуальними спецефектами. Інший світ можна створити не лише на фото, а й відео. І сучасні можливості та програми дозволяють це зроби не гірше наших голлівудських режисерів монтажу. 

10. Розкриття корпоративної культури завдяки відеоконтенту
Товар не існує сам собою. Він є частиною компанії. Розкривайте ідеї, цінності та настрій бренду, немов він є окремою людиною. Розкажіть про колектив, їхні цінності та зацікавлення. Покажіть найважливіше у роботі та якісь щоденні ритуали. Так вдасться розбавити експертний контент з реальним життям, де є місце як роботі, так і розвагам та відпочинку. 

11. Соціальні відео
Свідомість та цінності також є частиною бренду. Підсвічуйте важливі питання, які потребують обговорення та змін. Так ми можемо змінити світ на краще. Наприклад, якщо ваша продукція Cruelty-free, вона ж етична, і не тестується на тваринах, то за допомогою контенту можна поширювати цю цінність та доносити людям думку про те, наскільки важливо берегти життя наших чотирилапих друзів. 

12. Скетчі життєвих ситуацій
Для якісної підготовки такого контенту головне влучити в зацікавлення цільової аудиторії. Продумайте або згадайте ситуації, які точно знайдуть відгук серед вашої аудиторії: там, де вони бачать себе чи зіштовхувались з подібним. 

13. Адаптація трендів через унікальну торгову пропозицію бренду
Не всі тренди живуть 2-4 дні. Бо є як довгострокові (як-от новорічні інфоприводи, ностальгія, свята), так і короткострокові (швидко загоряються, але ще швидше згасають: НЛО над Києвом, Барбі). Якщо ловите інфопривід, адаптуйте одразу. Знайти їх можна як в українських чи світових новинах, так і в пабліках про SMM та календарях, куди вписують цікаві свята, як от День кота. 

14. Mental health відео
Успішний успіх, який раніше так часто був на слуху, зараз вже в минулому. Зараз тренд  на натуральність, а тому надихайте свою аудиторію та показуйте реальне життя, бо навіщо грати когось, ким ви не є? Можете поділитись своїми думками, досвідом чи навіть факапами. Ми не ідеальні й у всіх трапляються різні ситуації. Покажіть підписникам, що цілком нормально цілими днями не лише підкорювати вершини, а й іноді просто дати собі час повалятись в ліжку і подивитись серіал. Ми не роботи, а живі люди. 

Хоч й креатив не має меж, ідей є багато, але для того, щоб реалізувати контент, який справді буде цікавий вашим підписникам, тренду іноді замало. Є дещо важливіше — автентичність та цінності вашого проєкту. 

Джерело

Ми в телеграмі

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
KNEU Business Club
KNEU Business Club@kneu_business_club

Розвитко твого підприємництва

69Прочитань
0Автори
0Читачі
На Друкарні з 11 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається