Питання про садочки які всіх давно цікавили

«❓☝️Як функціонують садочки в громаді?

❓☝️Чому вихователі закритих дитячих садочків отримують заробітню плату якщо там немає дітей?

❓☝️Чи досі існує заборона на батьківські благодійні внески?

✅Ці питання та багато іншого в інтервʼю з начальником управління освіти та гуманітарної політики Ольгою Чирвою.

❓Розкажіть, будь ласка, зрозуміло що не у всіх є діти, не всі ходять до дитячих садочків, хтось знає хтось ні , хтось чув чи читав в соцмережах, які взагалі в нашій громаді дитячі садочки працюють на сьогодні?

❕На сьогодні в нашій громаді мережа закладів дошкільної освіти складає 13 садочків та 4 початкові школи з дошкільними підрозділами. Всього виховується 1 718 дітей, що на 24 групи (459 вихованців) менше ніж у попередньому році.

🔹Відновили освітній процес, тобто працюють із дітками такі заклади дошкільної освіти, як: садочок №4, 5, 7, 12, 18, 25, 28, 31, 34 та в с.Полянецьке, а також дошкільні підрозділи початкових шкіл №1,2,3.

🔹Все це зумовлено, в першу чергу, кількістю дітей в навчальному закладі та наявністю укриття в закладі освіти.

Як не прикро це визнавати, а нам всім доводиться адаптуватись до роботи у воєнний час.

❓Чому так склалося на сьогодні, що частина закладів у місті відкрита, а частина ні?

❕Для початку буде трошки цифр для розуміння демографічної ситуації в місті та і в країні.

🔹Рівень народжуваності із періоду повномасштабного вторгнення зменшився і знижуються щороку на 7-10%.

🔹Що ж стосується виїзду наших громадян за кордон, ми всі з вами спостерігаємо напів пусті дитячі ігрові майданчики.

🔹Якщо брати нашу громаду то із 2021 року по 2024 рік кількість дітей, які відвідували чи були записані до нас в садочки ЗМЕНШИЛАСЬ майже на 1,2 тисячі вихованців. У перерахунку на групи це 62 групи. У перерахунку на дитячі садочки - це в середньому 6-7 закладів освіти і така тенденція спостерігається по всій Україні. Причиною такої різниці є демографічна ситуація, обставини воєнного часу та міграція населення.

🔹Призупинили освітній процес заклади, які не мають укриття та у яких на сьогодні наповненість складає нуль дітей (садочок 2, 8, 15, 23, 30, 33, дошкільний підрозділ початкової школи №4.).

🔹Після того, як запрацювала система АЙКОМ, ми додатково провели моніторинг, за результатами якого були встановлено, що:

🔻одна дитина була записана в декілька садочків;

🔻були сформовані особові справи діток, які ніколи не відвідували дитячий садочок але рахувалися у списках його кількості.

☝️Тобто фактична кількість діток, які відвідували дитячий садок була значно меншою ніж та, яка була за списками.

🔹Однак, хочу підкреслити , що ті заклади, які на сьогодні працюють, мають достатню кількість вільних вакантних місць, щоб ще додатково прийняти діток.

Наприклад проектна потужність днз 5 – 12 груп наповнення 6 груп це половина. Тобто, якщо буде потреба, ми додатково зможемо ще прийняти більше 120 дітей тільки у цей заклад. Така ж ситуація є і в інших садочках.

❓То що буде з приміщеннями садочків, які на сьогодні не працюють?

❕В соцмережах, на ринках і так просто в розмовах люди постійно говорять про продаж закладів чи будівель закладів.

Все це МАНІПУЛЯЦІЇ. Жодний заклад освіти не може бути проданий! Існує пряма законодавча заборона!

Приміщення були і будуть у власності громади та перебуватимуть на балансі управління освіти та гуманітарної політики.

🔹Щодо закладів, які тимчасово працюють без дітей хочу зауважити, що в них залишаються працювати персонал для підтримки будівлі та території в належному стані задля збереження комунального майна для подальшого його використання у разі зміни ситуації.

🔹Тепер, що стосується працівників садочків, які не працюють. Їм постійно пропонують перейти на рівнозначну посаду в інші заклади нашого міста, які працюють в очному режимі. Але більшість працівників, з незрозумілих для нас причин, відмовляються йти працювати у заклади.

❓Найгарячіші звернення та дискусії бачимо по коментарях щодо роботи садочків в мікрорайонах Нова Умань та Лиса Гора. Яка там ситуація?

❕За спокійних і мирних часів наповнення закладів освіти, які були в цих мікрорайонах була занадто мала.

🔹ДНЗ 14 - це хатина, тобто пристосоване приміщення, де був дитячий садочок із середньою відвідуваністю 8-12 діток.

Зрозуміло, що будувати укриття для такої кількості діток не є доцільним.

Тому було прийнято управлінське рішення та винесено питання на розгляд депутатів міської ради, щодо приєднання цього закладу до 12 гімназії.

В цьому є логіка, адже ми зробили проект на розширення укриття цим самим забезпечили можливість в майбутньому діткам цього мікрорайону відвідувати не лише школу, а й дошкільний підрозділ, який буде, я повторюсь на базі саме 12 школи.

На сьогодні вже виготовлена проектно-кошторисна документація на добудову дитячого осередку та тривають усі необхідні процеси. І маємо надію, що садочок запрацює в найближчий час. Забігаючи наперед запитань: « а чого так довго і тд». Пояснюю - довго, бо на все є відповідна процедура і поки ми не розширили укриття, яке б вміщувало всіх діток, як школи так і садочку, будувати садок ми не могли, бо зараз така вимога . Спочатку укриття - потім все інше.

🔹Мікрорайон Нова Умань.

Минулого року ми подавали проект на отримання коштів з державного бюджету на будівництво укриття на території 10 гімназії. Однак його не відібрано на фінансування. Тому ці витрати ляжуть виключно на міський бюджет. І знову ж повторююсь - спочатку укриття, а потім в нас вже готове управлінське рішення та готуємо проект рішення на сесію щодо переносу закладу дошкільної освіти на базу школи №10.

Розумієте така тенденція у всіх містах України. І нас не обійшла ситуація із демографічною кризою .

Але ж знову ж таки приміщення садочку 23 ніяким чином не відчужується, а перебуватиме на балансі управління.

Звичайно на все потрібен час і кошти.

Ми діємо і фінансуємось в межах бюджету громади. Тому чим більше податків сплачено, тим краща ситуація із соціальним гарантіями для містян.

🔹Розуміючи ваше наступне питання давайте я сама вам розповім про кожен заклад який на сьогоденні не відновив освітній процес.

🔹Коли приймалось рішення про фінансування ремонтів укриттів брались до уваги фактори:

-Наявність приміщень, які можна обладнати, як найпростіші укриття;

-Чисельність діток, які відвідували заклад;

-Забезпечення мікрорайону садочком.

Отже👇🏻

🔹ДНЗ №2 знаходиться поруч із ДНЗ №34 який має укриття, їх фактично розділяє паркан. Та за рекомендацією Державної аудиторської служби, при проведенні аудиту, у період з квітня по червень 2024 року, нам запропоновано їх об’єднати в один заклад.

🔹ДНЗ №15 садочок знаходиться в центрі міста, не має укриття, однак поряд відкриті та функціонують ДНЗ №18, 5 та 12.

🔹ДНЗ №8 , заклад знаходиться в центрі міста, поряд початкова школа №1, ДНЗ №7,12,18

🔹ДНЗ №30 та №33. Відкриті та працюють ДНЗ №31 та ПШ №2, в яких наявні вільні місця.

Іншими словами по всіх закладах освіти, які працюють очно, наявні вільні вакантні місця, тому шановні батьки ми чекаємо на ваших діток у цих закладах.

❓Днями була чергова зустріч із людьми в мікрорайоні і виникло питання: чому вихователі закритих дитячих садочків отримують заробітню плату якщо там немає дітей?

❕Так, дійсно, у всіх закладах де призупинено освітній процес працівники мають законне право отримувати 2/3 заробітної плати та перебувати на простої до закінчення військового стану, або до зменшення чисельної наповненості груп.

Оплата праці на період простою здійснюється з урахуванням статті 113 Кодексу законів про працю України та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 року № 221 “Деякі питання оплати праці працівників державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, що фінансуються або дотуються з бюджету, в умовах воєнного стану”.

🔹Тобто, керівник самостійно визначає розмір оплати часу простою, але не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові тарифного розряду (посадового окладу).

🔹Абсолютно всім працівникам даних закладів ми постійно пропонуємо переходити працювати у заклади освіти які працюють в очному форматі.

Частина погоджується та переходе, а частина приймає для себе рішення перебувати на простої адже є не поодинокі випадки коли ці працівники працюють ще десь і їх повністю все влаштовує.

🔹В нас і на сьогодні є відкриті вакансії, які постійно оновлюються на сайті міської ради та на сайті управління.

❓Скажіть чи досі існує заборона здавати гроші батькам і хто забезпечує садочки всім необхідним?

❕Так! Заборона діє! Рішення міської ради не змінне, але я як начальник управління не бачу потреби у зборах коштів з батьків, адже всім від миючих засобів до дитячих майданчиків міська рада купує.

🔹І хочу наголосити, якщо є такі випадки, що з вас вимагають кошти, прошу телефонувати на гарячу лінію міської ради 📲+38 096 911 2 911 та в управління 📲(04744) 4-19-60 і я особисто буду розбиратись із цією ситуацією.

🤝Наостанок хочу все ж таки запросити батьків відвідувати наші заклади світи.

🫂Діткам потрібна соціалізація та спілкування з однолітками.

🔹Якщо у вас є осторога щодо повітряних тривог, режиму сну чи ще якісь питання, звертайтесь в управління, ми вам підберемо заклад, який повністю задовольнить всі ваші потреби.

✅Гроші не збираємо.

✅Заклади освіти не продаємо.

🇺🇦Все буде Україна.

🇺🇦Миру та перемоги нам всім!»

Дякуємо міськраді за текстову версію відео

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Важливе Уманщина
Важливе Уманщина@uman_imp

Блог, не ЗМІ

6.2KПрочитань
0Автори
0Читачі
На Друкарні з 9 січня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається