Ринок праці в IT в світі й в Україні зараз переживає не найкращі часи. Вакансій публікують мало. А якщо публікують, то практично на будь-який рівень надходять десятки, сотні або ж тисячі резюме.
Незалежно від того, чи трейні чи джуніор ви зараз, чи матьорий сіньйор - вам потрібно завжди думати про те, як тримати себе “в тонусі” та мати портфоліо.
Для розробника питання портфоліо визначається доволі просто - або викладай свої open-source роботи на Github, або бери участь в таких проєктах (чи пиши свої бібліотеки).
А от що робити тестувальнику щоб підвищити шанси хоча б опинитись на співбесіді?
Оновіть своє резюме та оптимізуйте його під конкретну вакансію. Відмічайте саме той досвіду, який буде важливим на конкретній позиції. Не забувайте оновлювати свій Linkedin профіль також.
Тестуйте! Оберіть відомі або невідомі веб сайти чи мобільні застосунки - та тестуйте їх. Напишіть тест план, чек ліст, стратегію. Спробуйте автоматизувати їх. Усі ваші роботи викладайте у вільний доступ на Github або у ваш блог.
Викладайте цікаві баги, які ви знайшли в процесі тестування публічних веб-сайтів.
Не зациклюйтесь тільки на одному інструменті чи фреймворку. Спробуйте будувати ваші рішення з автоматизації навіть на тій мові, яку знаєте менше.
Можна підготувати план вашого навчання - наприклад у вигляді дошки в Trello та викласти її в загальний доступ. Таким чином ви зможете показати, яким був ваш прогрес та чого нового ви навчились - а також - як ви застосували ваші знання на практиці. Робіть публічні комітменти вивчити нове та звітуйте (наприклад в Твіттері)
Аналізуйте та рефлексуйте кожну виконану задачу на роботі - чого ви навчились. Робіть нотатки та формуйте свою базу знань. Це також допоможе вам згодом підготувати багато історій для співбесід - коли вас запитають, чого саме ви досягли чи навчились окрім “писав тести чи проходили регресію)
Навчайтесь новому та практикуйте отримані знання. А ще краще - діліться тим, чого навчились з іншими. Це може бути стаття на DOU наприклад чи відео на Youtube. Одна справа прочитати про щось в Інтернеті - зовсім інша - спробувати розповісти своїми словами.