Щоб створити єдину теорію пізнання, потрібно розробити модель, яка передбачає та імітує людську поведінку у різних ситуаціях. «Centaur» — перша базова модель людського пізнання, яка вирішує це завдання.
👉Centaur створили на основі сучасної мовної моделі Llama 3.1 70B, доопрацьованої на великому корпусі даних про людську поведінку.
Для цього розробили новий набір даних, названий Psych-101. Він охоплює дані за кожним психологічним випробуванням від більш ніж 60,000 учасників, які зробили більш ніж 10,000,000 рішень в 160 експериментах. Над «Centaur» працювали люди з DeepMind, Оксфорда, Кембриджа та інших топових організацій.
📌Що вміє «Centaur»?
«Centaur» здатний передбачати, як поводитимуться люди, які не були залучені у навчання моделі. Іншими словами, модель добре узагальнює свої знання на нові випадки.
Модель «Centaur» не тільки показує хороші результати з новими учасниками, але й може узагальнювати свої прогнози на експерименти з «утриманими учасниками» (ті, хто брав участь у навчанні). Вона точно прогнозує їх поведінку в нових умовах — коли задачі або проблеми відрізняються від тих, на яких її навчали.
Хоча модель «Centaur» не навчалася спеціально на даних про активність людського мозку, її внутрішня структура (репрезентації даних) стає все більше схожою на ту, яку використовують люди під час обробки інформації.
♦️Автори вважають, що «Centaur» є першим реальним кандидатом на уніфіковану модель людського пізнання і що він пропонує багато можливостей для кращого розуміння людського розуму.