State of AI 2024: Які є політичні ризики? Огляд звіту.

У жовтні, традиційно, вийшов State of AI report — щорічний звіт про головні ризики сфери ШІ від АІ-інвестора Натана Бенаїча та Air Street Capital.

Які загальні висновки звіту?

Продуктивність передових лабораторій починає зближуватися, оскільки розрив між GPT-4 і рештою скорочується. Планування та міркування мають пріоритет у дослідженнях LLM.Фундаментальні моделі демонструють свою здатність виходити за рамки мови, підтримуючи мультимодальні дослідження в математиці, біології, геноміці, фізичних науках та нейронауках.Санкції США мають обмежений вплив на здатність китайських лабораторій створювати ефективні моделі.Вартість компаній, що займаються штучним інтелектом, сягнула $9 трлн.Насправді, невелика кількість АІ-компаній отримує значні прибутки.Псевдопоглинання стає перешкодою для компаній, що працюють у сфері ШІ.Дискусія про екзистенційний ризик охолола, особливо після невдалого перевороту в OpenAI. Однак дослідники продовжують поглиблювати наші знання про потенційні вразливості та зловживання моделями, пропонуючи потенційні виправлення та запобіжники.

Головні тези звіту, що стосуються політичного стану штучного інтелекту:

Уряди по всьому світу все більше звертають увагу на питання збору та використання даних користувачів, розглядаючи можливі обмеження для міжнародних компаній.

Американські компанії намагаються пристосуватися до нових європейських норм регулювання, що накладають чіткі вимоги до штучного інтелекту та обробки даних.

Закон Європейського Союзу про штучний інтелект набув чинності після активного обговорення.

У Великій Британії новий лейбористський уряд заявив про намір відійти від підходу колишнього уряду, який мінімально регулював ШІ, і розробити більш деталізовані норми для цієї сфери.

Китай став першою країною, яка ввела національний цензурний апарат в ШІ. (Скрін 1).

Японія нещодавно висловила бажання активніше брати участь у сфері ШІ.

Проблеми впливу штучного інтелекту на довкілля стають актуальними, оскільки масштабування технологій обмежується фізичними ресурсами, зокрема енергетичними.

Укладено великі контракти у сфері оборони, проте нова екосистема з таких гравців ще не сформована.

На фронті в Україні штучний інтелект показав перспективні результати, але західне обладнання іноді не справляється із завданням, залишаючи українські війська розчарованими (авторський переклад). (Скрін 2).

Дослідження дезінформації (missinformation) набирають обертів, однак поки що бракує переконливих доказів ефективності рішень на основі штучного інтелекту. (Скрін 3).

Які висновки можна зробити з цього?

Приватність стає ключовим пріоритетом у державній політиці, але підходи до регулювання ШІ залишаються поляризованими. Як наслідок, існує розрив між підходами різних регіонів, оскільки не існує єдиного глобального погляду або проєкту спільного регулювання.

На цьому тлі продовжує зростати стратегічне значення ШІ в оборонному та екологічному/енергетичному секторах, що, можливо, сьогодні не становить загрози, але все ж створює додаткові ризики через відсутність глобального управління.

ШІ — це вже повноцінний поілтичний актор, а не технічний інструмент, що продовжує поступово змінювати національні та міжнародні відносини.

P.S Cкрін 4. Смішний мем😉

Скріни:

Скрін 1
Скрін 2
Скрін 3
Скрін 4
Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Рєпін Ілля
Рєпін Ілля@na_manjetax

Про політичну філософію та ШІ

354Прочитань
17Автори
8Читачі
На Друкарні з 10 січня

Більше від автора

  • Machines of Loving Grace / Як ШІ може змінити світ на краще

    CEO Anthropic випустив особистий блог із своїми передабченнями майбутнього розвитку AI. Ось коротка вижимка, яка стосується його політико-культурних пердбачень:

    Теми цього довгочиту:

    Ші
  • Глава 7. Приватність: коли пекло - це інші?

    Ви коли-небудь замислювалися, що датчики VR-шоломів, аналізуючи не лише ваш цифровий аватар, а й меблі навколо вас у квартирі, можуть стати причиною надсилання вам персоналізованої реклами на основі предметів у вашому помешканні?

    Теми цього довгочиту:

    Ші
  • Глава 6. Громадянська участь та нові виклики демократії

    Де колись влада демократії ґрунтувалася на наріжних каменях прямої участі народу, там тепер штучний інтелект обіцяє перекроїти звичний візерунок політичної включеності.

    Теми цього довгочиту:

    Ші

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається