Огляд
📺 IMDb — 7,5/10 / Trakt — 7,2/10
На позаминулих вихідних я подивився нову прем'єру від Netflix за авторством Чарлі Ковелла, творця серіалу «Кінець ї***ого світу». Проєкт висвітлює всім знайомі міфи Давньої Греції в світлі сьогодення. За жанром британське шоу є чорною комедією з елементами драми.
Яким чином функціонував би підземний світ у наш час, які обов'язки мала б ґорґона Медуза і як взагалі живуть боги і люди нині, 3-4 тисячі років потому після всіх відомих (або ні) описаних подій давньогрецьких міфів? Цей серіал із іронічним підходом до цієї теми розкриває історії по-новому, пропонуючи підхід «якби міфи дійсно були правдою». Так, Олімп виглядає як елітна вілла, Посейдон проводить час на яхті, Діоніс — у клубах, а стосовно Аїда більш розлогий текст написаний нижче.
🎬 Трейлер
Історію сезону задає Прометей в ролі оповідача і зовнішнього спостерігача, він має хитрий план повалення верховного бога Олімпу. Сюжет починається з того, як Зевс виявляє зморшку на лобі. Ніби це дрібничка, проте згадавши пророцтво, король богів має підставу вважати, що втратить владу, олімпійці падуть і настане каос.
Тим часом Еврідіка гине дорогою на концерт Орфея, президент Мінос планує передати владу своїй дочці Аріадні, а Діоніс переживає через брак батьківської любові та свою нереалізованість як бог. Основні події відбуваються на острові Крит та в світі мертвих, подекуди демонструючи світське життя Зевса, Ґери і Посейдона в своїх володіннях. У всесвіті шоу люди вірять і шанують або зневажають богів-олімпійців. Принаймні на Криті та в інших осередках грецької культури. Рушієм сюжету є Прометей, він заздалегідь продумав план, підібравши людей, які в майбутньому в потрібний момент зійдуться в один час і в одному місці.
Прем'єра: 29 серпня 2024
Хронометраж: 8 епізодів (46-56 хв)
Синопсис: На горі Олімп панує розбрат, усемогутній Зевс впав у параною, а трьом смертним судилося змінити майбутнє людства
Маємо сатиричне драмеді, що порушує одвічні питання кохання, життя і смерті, батьків і дітей, сім'ї, поваги, релігійності та соціальної нерівності. Додайте сюди трохи абсурдизму, чорного гумору, диктаторські мотиви і кризу середнього віку — отримуємо гарний візуальний мікс ідей і сенсів, який цікаво дивитись.
Саундтрек і картинка прекрасні. Звісно, що найбільше захоплення отримуєш від інтерпретації підземного світу, який пропрацьований у серіалі найкраще, а його естетика з кінематографічної сторони вражає. Кастинг чудовий, творці об'єднують різноманітний ансамбль акторів з різних вікових груп та різного походження, що в сучасних реаліях цілком природньо висвітлює якомога широку репрезентацію.
Шоуранер: Чарлі Ковелл
У ролях:
· Зевс — Джефф Ґолдблюм
· Ґера — Джанет Мактір
· Рідді (Еврідіка) — Аврора Перріно
· Посейдон — Кліфф Кертіс
· Аїд — Девід Тьюліс
· Прометей — Стівен Діллейн
· Орфей — Кілліан Скотт
· Діоніс — Набхан Різван
· Кеней — Міся Батлер
· Арі (Аріадна) — Лейла Фарзад
· Персефона — Ракі Айола
· Медуза — Дебі Мейзар
Фінал водночас завершує історію сезону і залишає кліфхенгер на майбутні події. Серіал поки не отримав офіційного продовження на другий сезон.
▶️ Сторінка проєкту на Netflix
Якщо ви знаєте оригінальних персонажів та їхні міфи, то продемонстроване на екрані відіграє новими фарбами, адже вам стає цікаво як обіграли історію героїв, особливо перенесли певні характерні нюанси в світлі сучасності. В цілому здається, що людство точно гарно знає три історії та моменти:
• Біблію, як найтиражнішу книжку в світі по найчисельнішій релігії, й відповідно всі дотичні до цього течії та інтерпретації;
• давньогрецькі міфи, які вивчаються змалечку під час проходження різноманітних дисциплін у школі, події і принципи котрих неодноразово ставали фундаментом для культурних течій і творів майбутніх поколінь;
• те, що нацисти і взагалі Третій Райх — це зло, яке неодноразово показане (і донесено) в масовій культурі після Другої світової війни.
🎧 Саундтрек • Spotify • Apple Music • YouTube • Deezer
Для повноти картини можете прочитати інформацію про таких персонажів міфів як Еврідіка, Орфей, Аріадна та Кеней.
★★★★ / 5
Всі підготовлені фото в постах у Telegram: [1], [2], [3]
Естетика Підземного світу
Мені дуже сподобалася візуальна стилістика підземного світу, яка була виконана в чорно-білих тонах. Антураж 50-60-х, з рубаною, помпезною і симетричною геометрією. Вміла гра ракурсів, освітлення та архітектури виглядає неймовірно, особливо в контрасті з кольоровим світом живих.
Освітній комплекс Честе поблизу Валенсії, спроектований в 1960-х роках у стилі бруталізму, слугував для зйомок локацій «Асфодель» (Asphodel), «Підземний світ» (Underworld), «Центр для невирішених» (Centre for the Unresolved), «Лета» (Lethe). У серіалі також є сцена, знята в мадридському метро.
Дизайн декорацій і костюмів, чіткий, плавний монтаж, в якому кожна сцена гармонійно переходить у наступну, контрастність, а також увага до деталей роблять перегляд візуально захоплюючим.
Також приємно здивувала мінімальна кількість комп'ютерної графіки, особливо у порівнянні з типовими надмірними ефектами Netflix.
Зіставлення локацій і представників Олімпу та Підземного світу
Трохи кадрів антиподів. Добре пам'ятаю прийом антитези ще з уроків літератури в школі.
· · • • • ✤ • • • · ·
Підписуйтесь в Telegram
⠀
⠀