OpenAI: Лабораторія досліджень штучного інтелекту та її роль у метавсесвіті

Зміст

Метавсесвіт — це цифровий ландшафт, що швидко розширюється і змінює те, як ми взаємодіємо, працюємо і спілкуємося. Центральне місце у метавсесвіті займає штучний інтелект (ШІ), який відіграє вирішальну роль у формуванні майбутнього. Відомий підприємець Ілон Маск зробив новаторський крок, інвестувавши значну суму у відому компанію OpenAI, яка завдяки своїм розробками має значний вплив на розвиток штучного інтелекту. Ця інвестиція ніщо інше, як приклад того, що підприємці все більше цікавляться технологіями, роблячи внесок у формування майбутнього технологій.

Що таке OpenAI?

OpenAI, скорочення від "Відкритий штучний інтелект", - це дослідницька організація, що займається розробкою та просуванням дружнього штучного інтелекту, який приноситиме користь людству. Компанія була заснована в грудні 2015 року на чолі з Ілоном Маском, Семом Альтманом, Грегом Брокманом, Джоном Шульманом, Войцехом Зарембою та іншими не менш впливовими людьми. 

Цілі проєкту OpenAI:

  • Зробити усе можливе, щоб Сильний штучний інтелект (СШІ) приносив користь усім і не ставав інструментом влади або контролю в руках недоброзичливців. 

  • СШІ  належить до високоавтономних систем, які перевершують людей у більшості економічно-цінних робіт. 

  • OpenAI прагне створити безпечний та корисний СШІ або допомогти іншим у досягненні цього результату.

Досягнення компанії OpenAI

Робота OpenAI призвела до проривів у різних галузях, включно з опрацюванням природної мови, машинного навчання та робототехнікою. Результати досліджень компанії регулярно представляються на різних івентах, що позитивно впливає на співпрацю та обмін знаннями в науковому товаристві.

Бізнес-модель OpenAI. Джерело: businessmodelanalyst

Розробки OpenAI:

  1. ChatGPT (англ. Generative Pre-trained Transformer) — чат-бот зі штучним інтелектом, розроблений лабораторією OpenAI.

  2. MuseNet OpenAI (2019) — це глибока нейронна мережа, натренована передбачати наступні музичні ноти в музичних файлах MIDI. Вона може породжувати музичні композиції з десятьма різними інструментами п'ятнадцятьма різними стилями. Згідно з The Verge, музичні композиції, породжувані MuseNet, мають схильність починатися стерпно, але потім впадають у хаос, що довше вона грає

  3. OpenAI Five — це назва системи машинного навчання, яка керує командою з п'яти ботів, що грають проти команди з п'яти людей у відеогру Dota 2. Проєкт був розроблений американською дослідницькою компанією зі штучного інтелекту (ШІ) OpenAI, яка була заснована з метою розробки безпечного ШІ на користь людства

  4. Gym Retro — це платформа для дослідження навчання з підкріпленням на іграх. Gym Retro використовують для алгоритмів НП та вивчення узагальнення. Попередні дослідження НП зосереджувалися переважно на оптимізуванні агентів для розв'язування окремих задач. Gym Retro уможливлює узагальнення між іграми з подібними поняттями, але різним зовнішнім виглядом.

  5. У червні 2020 року, OpenAI анонсувала багатоцільовий *ППІ, який, як вони сказали, був «для доступу до нових моделей ШІ, розроблених OpenAI», щоби дозволити розробникам робити виклики до нього для «будь-якої задачі ШІ для англійської мови».


    *Прикладний програмний інтерфейс (інтерфейс програмування застосунків, інтерфейс прикладного програмування, API) (англ. application programming interface, API) — набір визначень підпрограм, протоколів взаємодії та засобів для створення програмного забезпечення.

Статистика штучного інтелекту у перспективі:

  • Великі компанії, найімовірніше, впроваджуватимуть стратегію штучного інтелекту, оскільки 75% топменеджерів бачать у ШІ потенціал для зростання і конкурентних переваг. Більшість споживачів також очікують поліпшення свого життя завдяки ШІ, вважаючи, що нові технології можуть зробити його кращим (41% респондентів в Індії, Китаї, Західній Європі та США).

  • Багато людей не усвідомлюють, що таке штучний інтелект, але фактично 84% використовують їх у різних пристроях і послугах. Голосові помічники на смартфонах широко впроваджуються (96% споживачів Android і 98% споживачів iPhone), а функція голосового пошуку стає дедалі популярнішою (41% людей використовують її щодня).

  • Штучний інтелект також активно застосовується в промисловості, де його використовують для прогнозування несправності машин і оптимізації часу технічного обслуговування (майже 29% застосувань в обробній промисловості).

  • Впровадження ШІ призводить до збільшення прибутку компаній, як показує приклад Danone, скоротивши помилки прогнозів на 20% та застарівання продукції на 30%.

  • Ритейлери планують використовувати ШІ для оптимізації цін (60% споживачів вибирають пропозиції з вигідними цінами).

  • Чат-боти з підтримкою ШІ покращують бізнес-комунікації та обробляють 95% взаємодій з клієнтами (скорочуючи участь людини до 5%). Вже зараз 38% користувачів позитивно ставляться до чат-ботів.

  • Штучний інтелект може збільшити операційний прибуток автомобільної промисловості на 16% шляхом скорочення експлуатаційних витрат.

  • До 2030 року ШІ може зробити значний внесок у ВВП різних економік світу, з Китаєм (26,1%), Північною Америкою (14,5%) і Об'єднаними Арабськими Еміратами (13,5%) на передньому плані.

Перспективи Метавсесвіту та Штучного інтелекту (ШІ) в Україні

Парадоксальним чином стрімкий прогрес ШІ нарешті підштовхнула людство до формування метавсесвітів, і в цьому процесі Україна також не залишається осторонь. В нашій державі вже активно працюють над тим, щоб АІ був не просто інноваційною технологією, а й став предметом активного використання в усіх сферах. Prometheus запустив безплатний курс з початку роботи з ChatGPT, Google та Мінцифри записали місячний навчальний курс для підприємців щодо впровадження штучного інтелекту у повсякденні процеси та переваги, які може отримати бізнес завдяки технології.


Академія наук створила Інститут проблем штучного інтелекту та визначила стратегію розвитку цієї технології в нашій країні. 

Концепція Інституту: 

  • Штучний інтелект повинен сприяти розвитку та охоплювати всі сфери життя держави, такі як оборона, економіка, освіта, промисловість, медицина, телекомунікації та аграрний сектор. 

  • Залучення штучного інтелекту до процесів та прийняття рішень значно прискорить і поліпшить процес зростання. 

  • Впровадження штучного інтелекту в усі сфери життя сприятиме розвитку екосистеми та збільшенню потреб у висококваліфікованих кадрах.


Україна вже завоювала довіру на глобальному ринку та зробила свій внесок у створенні продуктів, якими користуються у всьому світі. Успішні українські AI-гравці зі світовим ім'ям:


Можливо хоча б одним ви користувались самі, ці та багато інших компаній успішно використовують штучний інтелект “ще до того, як це стало мейнстримом”. Перебування українських компаній в авангарді інновацій подобається як українським, так і іноземним інвесторам.

Якщо у 2014 році потік інвестицій в українські компанії, які активно використовували штучний інтелект, склав 42,4 мільйона доларів, то у 2021 році цей показник вже досяг 440,9 мільйона. Інвестори не потрібно "знайомити" з українськими продуктами з штучним інтелектом – вони вже вірять у їхні можливості та активно вкладають свої кошти.

Послідовники Метавсесвіту та ШІ:

  • Одним із прихильників інновацій засновник та СЕО компанії Alcor Сергій Овчаренко, який  розповів 24 Каналу про те, як швидко буде розвиватися технологія та як наш ринок зможе відповісти на глобальні виклики індустрії. Компанія Alcor спеціалізується на створенні команд із розробників Senior, Lead та С-рівня для американських та західноєвропейських ІТ-бізнесів.
    Alcor вже допомогла багатьом технологічним компаніям відкрити свої R&D-офіси розробки, серед них: Huawei, Samsung та Sitecore.

Сергій Овчаренко. Джерело: linkedin
Поки що Україна не наслідувала приклад передових країн світу, тому технічне, юридичне та етичне регулювання Метавсесвіту, АІ та блокчейну наразі перебувають лише на етапі дискусій. Нові технології повинні зіграти ключову роль у перспективах розвитку України та можуть дати державі гігантський потенціал, тому модернізація правової системи та суспільних відносин з врахуванням АІ, блокчейну, ML, AR, VR тощо – це крайня потреба, яку важливо закрити в якомога коротші терміни.”, - розповів 24 каналу генеральний директор компанії Alcor Сергій Овчаренко.
  • Слід згадати також засновника та СЕО європейської криптобіржі із українським корінням WhiteBİT - Володимира Носова. В інтерв'ю для Forbes Володимир приблизно так і бачить майбутнє: в міру зростання нового покоління, метавсесвіт стане повсякденням.

Володимир Носов. Джерело: gordonua.com
Ми нібито спілкуємося про вигаданий метавсесвіт, але взагалі-то він уже існує. Зараз ми спілкуємось у прямому ефірі в інстаграмі. Через деякий час ми зможемо надіти шоломи віртуальної реальності і взагалі нікуди не виходити. Glovo привезе нам поїсти, всі робочі справи я можу абсолютно спокійно виконати, не виходячи з дому. Якщо мені потрібна буде якась емоція — побачити море, я його побачу дуже виразно, надівши цей шолом. І людські стосунки навіть перемістяться до цього метавсесвіту. Сьогодні в парку мало хто підходить і знайомиться. Це вже не модно. Модно познайомитися в соціальних мережах”, — розповів Володимир Носов для unn.ua.

Завершальні думки

Метавсесвіт, як цифровий ландшафт, швидко розширюється і перетворює наше життя, змінюючи спосіб взаємодії, праці та комунікації. 

OpenAI, заснована з метою розвитку дружнього та корисного штучного інтелекту, стала однією з ключових фігур у світі технологій. Місія компанії полягає у створенні безпечного та корисного Сильного ШІ та сприянні іншим у досягненні цієї мети.

Завдяки інноваціям Україна також вступає в еру метавсесвіту та штучного інтелекту. Інтеграція нових навчальних програм в освіту  є важливим кроком у підготовці молодого покоління до майбутнього, де метавсесвіт стане повсякденністю.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Катерина Романенко
Катерина Романенко@romanenkok

Digital-журналіст

2KПрочитань
7Автори
10Читачі
На Друкарні з 17 жовтня

Більше від автора

  • Крипто, ШІ та ідеї Білла Гейтса: всебічний погляд на технологічні тенденції

    Згідно зі словником Collins, "штучний інтелект"(ШІ) став словом року 2023. Минулого року юзери значно більше цікавилися пошуком ШІ, ніж "біткоїнами" або "криптовалютами". Цікаво, що про це думає Білл Гейтс?

    Теми цього довгочиту:

    Штучний Інтелект
  • Україна на шляху до лідерства у світі Web3 технологій

    Розвиток інтернету незупинний, швидкий та стрімкий. Web3 враховує проблеми централізації, конфіденційності та безпеки, намагаючись надати користувачам більший контроль над своїми даними та діяльністю в онлайні. Україна має всі шанси стати одним із світових лідерів у Web3.

    Теми цього довгочиту:

    Криптовалюта
  • Криптовалютна хроніка 2023: Виклики, перемоги та нові тенденції

    2023 рік добігає кінця, знаменуючи собою завершення найдовшої “ведмежої” фази в історії криптовалютного ринку. У 2023 році індустрія ще більше “подорослішала”, успішно долаючи виклики, які ще кілька років тому могли стати фатальними.

    Теми цього довгочиту:

    Технології

Вам також сподобається

Коментарі (1)

Актуалочка 👍

Вам також сподобається