Дедалі частіше багато хто замислюється над тим, як перестати працювати "на дядю" і почати працювати на себе. Але далі фантазій про відсутність керівництва справа не йде.
І причиною цьому не лінь чи брак можливостей, а просто відсутність ідеї. Тієї самої, яка буде реалізована і з часом стане приносити прибуток своєму автору.
Здебільшого вона не повинна вимагати великих інвестицій і вузькоспеціалізованих навичок. Цим вимогам відповідає сфера послуг і як один із напрямів - прокат. Цю сферу діяльності незаслужено забуто. Ні, звісно, і зараз існують пункти прокату, але зазвичай вони обмежуються монотоваром, як правило, дорогим або рідко використовуваним.
Але сферу відпочинку не варто відкидати, адже, як правило, на задоволення людина витрачається з більшою готовністю. Відповідно гарною ідеєю може стати "Прокатний пункт обладнання для дачі та відпочинку на природі". Адже що прагне зробити міський житель у вихідні? Правильно - виїхати за місто.
Але далеко не всі і не завжди мають достатню атрибутику для такого відпочинку і, як часто це буває, розпочинаються пошуки по друзях і знайомих або поспішні пробіжки по магазинах. Однак якщо той самий мангал можна купити недорого, то намет, особливо хороший, коштуватиме набагато дорожче, а купувати його заради пари-трійки літніх днів у лісі не кожен готовий. Ось із напрямком роботи і визначилися.
Тепер на цьому місці має бути бізнес-план, але точних розрахунків зробити неможливо. Бо все сильно залежатиме від регіональної специфіки. Наприклад, вартість оренди приміщення для пункту прокату істотно відрізнятиметься на чорноморському узбережжі від вартості оренди де-небудь на Дніпрі.
У загальних рисах можна озвучити пункти, які необхідно враховувати під час підрахунку суми вкладень:
оформлення юридичної особи або реєстрація як ФОП, вибір системи оподаткування;
оренда і ремонт (за необхідності) приміщення;
купівля необхідного товару (про асортимент поговоримо нижче);
канцелярські товари, мінімум оргтехніки, витратні матеріали, засоби комунікації (інтернет і мобільний зв'язок);
зарплата персоналу (якщо такий планується);
додайте до цього відсотків 20-25 від отриманої суми на непередбачені витрати;
У підсумку ви отримаєте уявлення про суму необхідних вкладень. Звісно, оренду і зарплату прораховуєте не на весь період, а тільки на перші місяці, поки не піде стабільний прибуток.
Тепер поговоримо про асортимент - тут усе залежатиме від особливостей місцевості, де ви плануєте працювати, і доступних коштів. Якщо їх не так багато, постарайтеся не "розпорошуватися" і якомога точніше визначити, що має найбільший попит і користуватиметься попитом саме у вашому регіоні. Для початку обійдіться малою кількістю товару, а надалі збільшите її за необхідності. Що ж можна порекомендувати із загальновживаного?
Для любителів виїздів "на шашлики" підійде тент, похідні меблі, переносний гриль (одноразовий мангал не пропонувати), все це можна доповнити продажем супутніх витратних матеріалів - вугілля, дрова, розпал та інше на ваш розсуд.
Любителям походів вихідного дня можна запропонувати намети, спальні мішки, велосипеди (на свій розсуд можете додати і більш екзотичні види транспорту, але для початку краще не треба). Якщо поблизу популярний відпочинок на воді - додайте до свого асортименту товар відповідної категорії - надувні плавзасоби різної конфігурації, пляжні парасольки, шезлонги.
Можливо, у вашій місцевості великим попитом користується дачний відпочинок, тоді вам потрібно мати у своєму розпорядженні такі цікаві, але далеко не всіма куплені дачні меблі, як садові гойдалки - у вигляді диванів або крісел. Сюди ж можна додати надувний або каркасний басейн. І не завадить електро- і бензоінструмент для садово-дачних робіт - газонокосарка, тример, бензопила, мотокультиватор, а якщо клімат холодний, можна навіть мати теплову гармату.
Всі перераховані вище товари більше орієнтовані на теплу пору року, проте країна у нас велика і в деяких регіонах літо коротке, тому необхідно подбати і про зимовий відпочинок, якщо не хочете бути прив'язані до сезону. Санки, тюбінги (або по-іншому - "ватрушки"), лижі (бігові або гірські), снігоступи і навіть мобільну лазню.
Можна орієнтуватися на більш екстремальні зимові розваги, але, знову ж таки, треба дивитися за регіоном. Ще одним корисним і затребуваним придбанням будуть багажні системи - дуги, велокріплення, багажні бокси і кріплення для лиж, а можливо навіть вантажні платформи. Адже далеко не все з пропонованого вами асортименту можна легко донести в руках до місця використання.
Нічого великогабаритного або такого, що потребує спеціальних дозвільних документів, купувати не варто, якщо ви самі не володієте відповідними навичками і не плануєте виступати в ролі інструктора. Прокат всілякої рухомої, плавальної та літальної техніки - окрема історія, що вимагає істотно більше вкладень, дозвільної документації та відповідних навичок (або персоналу, що володіє такими).