Реклама у блогерів: де знайти блогера, скільки коштує і як правильно замовити

Зміст

Блогери-мільйонники, відомі експерти та інфлюенсери чинять значний вплив на споживчу поведінку і стають цінними партнерами для компаній і бізнесменів, допомагаючи їм достукатися до цільової аудиторії.

Розповідаємо, чому реклама у блогерів може стати надійним союзником у боротьбі за увагу аудиторії, як знайти підходящих інфлюенсерів, не злити гроші та масштабувати результати.

Тенденції на ринку реклами у блогерів у 2023 році

2022 рік став поворотною точкою у сфері інфлюенс-маркетингу.

Вартість співпраці з інфлюенсерами в Україні зросла: реклама у блогерів в Telegram та YouTube подорожчала в середньому на 10-15%.

Водночас ціни на інтеграції в Instagram залишилися на тому ж рівні або навіть знизилися.

Однією з ключових тенденцій інфлюенс-маркетингу у 2023 році стало зміцнення тренду на нативність. Нативна реклама інтегрується в контент органічніше, а користувачі краще ставляться до змістовного і цікавого подання інформації та природної згадки продукту, ніж до явної реклами.

Робота з нативною рекламою вимагає більше креативу та дослідження цільової аудиторії, що дає змогу створювати більш високоякісний і привабливий контент, який максимально відповідає інтересам користувачів.

Другий тренд - зростання популярності бірж або маркетплейсів, на яких можна замовити рекламу у блогерів. Такі сервіси, як mixposter.com значно спрощують процес запуску реклами, автоматизуючи пошук інфлюенсерів, комунікацію з ними, управління кампаніями та аналіз результатів. Завдяки рекламним біржам з блогерами, бренди можуть заощадити час, скоротити витрати і встановити довірчі відносини зі своєю цільовою аудиторією через інфлюенсерів.

Ще одна важлива тенденція - кросплатформеність. Багато блогерів та їхніх підписників завели також і канали в Telegram, сприяючи популярності месенджера.

Хто такий інфлюєнсер ⭐ Заходь та читай на Marketing Link

Кому варто замовляти рекламу у блогерів

Незважаючи на те, що співпраця з блогерами підходить для більшості компаній, при виборі цього способу просування необхідно враховувати деякі особливості.

Інфлюенс-маркетинг добре підходить для товарів і послуг з широкою аудиторією і географією. Лідери думок рідко обмежені, наприклад, тільки якимось містом, і серед їхніх підписників можуть бути люди з різними інтересами, що дає змогу просувати товари і послуги різних категорій.

Співпраця з блогерами чудово підходить для товарів зі сфери краси, моди та одягу - всього, що можна вдало продемонструвати на самому блогері або за його участю.

Реклама у блогерів особливо ефективна для товарів і послуг, доступних для миттєвого замовлення та отримання. Сюди належать різні онлайн-сервіси, мобільні додатки, курси, ігри.

Якщо ви переконані, що інфлюенс-маркетинг є оптимальним вибором для просування вашого бренду, то першим кроком до успішної співпраці з блогерами стануть відповіді на такі важливі запитання:

  • Яку унікальну історію хоче розповісти ваш бренд, і як вона може зацікавити аудиторію?

  • Які ключові показники ефективності (KPI) мають особливу важливість для вашої компанії?

  • Які конкретні результати ви очікуєте отримати від використання інфлюенс-маркетингу?

Відповіді на ці запитання стануть основою для розроблення стратегії просування і допоможуть визначити, які інфлюенсери максимально відповідають вашим цілям і потребам.

Плюси і мінуси роботи з інфлюенсерами

Переваги реклами у блогерів.

Лояльність аудиторії. Аудиторія інфлюенсерів довіряє їм, а тому сприймає рекламу як дружню пораду. А деякі підписники намагаються повторювати за кумиром, купуючи ті самі продукти або відвідуючи ті самі місця.

Широке охоплення. Співпраця з великим блогером-мільйонником або кількома меншими інфлюенсерами дає змогу розповісти про продукт або послугу одразу сотням тисяч людей.

Різноманітність форматів реклами в блогах дає можливість проявити фантазію і використовувати різні підходи до демонстрації продукту. Згадка - коли блогер згадує продукт лише побіжно. Продакт-плейсмент, наприклад, коли інфлюенсер знімає відео, одягнувши толстовку певного бренду. Огляд - коли блогер детально розповідає про продукт. Існує безліч варіацій і поєднань цих форматів, від тестування до розпакування. Завжди можна знайти відповідний для вас варіант.

Недоліки реклами у блогерів.

Можливість отримання негативного відгуку про продукт. Якщо блогеру не сподобається продукт, він може навмисно або мимоволі дати зрозуміти про це своїм підписникам і підірвати довіру аудиторії до продукту.

Складність пошуку блогера. Особистість блогера має значний вплив на успіх рекламної кампанії. Пошук відповідного блогера, який зможе правильно донести інформацію і має підписників, яким продукт буде дійсно цікавий, може виявитися складним завданням.

Оцінка результатів. Оцінка ефективності реклами у блогерів - завдання не з простих. Необхідно продовжувати підтримувати зв'язок із блогером, запитувати статистичні дані та довіряти йому.

Інструкція по роботі з інфлюенсерами в інстаграм. Частина 1

Формати

Різноманітність рекламних форматів дає змогу легко знайти ідеальний варіант для будь-якого проєкту. Як правило, інфлюенсери заздалегідь пропонують ті формати, з якими вони звикли працювати.

Пряма реклама. Це найпростіший спосіб, за якого блогер записує сторіс або створює пост, розповідаючи про продукт або послугу.

Огляд. Бренд висилає блогеру зразок товару, а той повинен зробити красиве розпакування, розповівши про всі переваги продукту і способи його використання.

Продакт-плейсмент. Блогер органічно включає продукт у свої пости або сторіс, роблячи рекламу невимушеною і природною. Наприклад, демонструючи фруктові батончики в рамках свого ранкового ритуалу.

Рубрика від спонсора. Регулярні інтеграції в контент блогера, де він розповідає про бренд у рамках певної теми.

Колаборація. Формат, за якого бренд створює щось нове спільно з блогером. Наприклад, наносить його ім'я або цитати на нову колекцію футболок. Найкраще це працює з інфлюенсерами, які створюють унікальний креативний контент.

Амбасадорство. Тривала співпраця з блогером, коли він стає представником бренду.

Заходи. Бренд запрошує блогера на свою подію для створення сторіс, постів або прямих ефірів з метою розповісти аудиторії про захід.

Прямі ефіри/стріми. Представник бренду або блогер проводять прямий ефір, на якому обговорюють різні теми, зокрема обговорюючи бренди і продукти.

Вибір конкретного формату залежить від цілей і бюджету рекламної кампанії.

Реклама у блогерів в Інстаграмі: скільки коштує та як її запустити -  Elit-Web

Варіанти оплати і вартість

Щоб визначити бюджет, який ви плануєте витратити на рекламу у блогера, варто врахувати такі аспекти.

  1. Цілі кампанії. Якщо компанія зацікавлена в продажах, необхідно шукати блогерів із платоспроможною аудиторією. Якщо ж потрібні підписники, то краще вибрати блогерів із великою кількістю аудиторії. Вартість реклами залежатиме від конкретної мети кампанії.

  2. Формат реклами. Відеореклама дорожча за пости, а пости дорожчі за рекламу в сторіс, яка зникає через добу і має FOMO-ефект. Логіка тут проста: що більше роботи потрібно, що вища залученість у формат, то вищою буде вартість послуги.

  3. Кількість реклами. Якщо на каналі блогера є безліч рекламних постів різної тематики, варто враховувати, що ефективність реклами може бути невисокою. Люди звикають до постійних рекламних повідомлень і перестають звертати на них увагу. У такому разі, не варто переплачувати.

Самі блогери працюють із різними формами оплати. Ось найпоширеніші з них.

  • Фіксована оплата за пост. Блогер робить певний пост або сторіс, за які отримує встановлену суму.

  • Бартер. За рекламу блогер отримує товар або послугу безкоштовно.

  • Програма лояльності. Бонуси, знижки, кешбеки.

  • Партнерські програми. Блогер отримує оплату за кожну реєстрацію за посиланням з його профілю.

Є й менш поширені моделі оплати.

  • Оплата за угоду: ціна залежить від коефіцієнта конверсії публікації. Рекламодавець платить блогеру тільки за клієнтів, які пройшли весь шлях до кінця.

  • Плата за перегляд: ціна залежить від кількості переглядів поста.

Як вибрати майданчик

Перед тим, як вирушити на пошуки ідеального блогера, спочатку потрібно з'ясувати, яка платформа найкраще підійде для розміщення контенту. Кожна соцмережа має свою унікальну аудиторію і формат подачі матеріалу, і це необхідно враховувати при виборі майданчика для реклами або співпраці з блогерами.

Наприклад, Instagram - одна з найпопулярніших платформ для співпраці з блогерами, особливо в нішах, пов'язаних із красою, модою, фітнесом і подорожами. Платформа залишається однією з найефективніших для розміщення нативних інтеграцій у блогерів. Найбільшою популярністю користується формат реклами в сторіс.

YouTube - дорожча платформа, яка підходить для реклами складних продуктів або техніки.

Telegram - месенджер зі щомісячною аудиторією в Україні понад 2 мільйони користувачів.

Одна з ключових переваг Telegram - велика кількість каналів на будь-який смак і гаманець. Завдяки цьому замовники легко знаходять відповідні блоги на найрізноманітніші теми, від глобальних, таких як світові новини, до вузькоспрямованих, наприклад, каналу, який постить цікаві місця та заклади Києва.

Оцінити все розмаїття тем і варіацій каналів можна, зазирнувши в каталог ADSELL.ME, де зібрано понад 1 400 каналів на різні теми. Таким чином, кожен може підібрати саме той канал, який відповідає його потребам та інтересам.

Де знайти блогера для реклами

Майданчик обрано, і тепер настав час підібрати блогерів для співпраці. Зробити це можна самостійно або за допомогою спеціальних бірж.

Самостійний пошук включає в себе такі методи.

  • Пошук за хештегами. Наприклад, за географічними хештегами можна знайти відповідного блогера в потрібному місті. Також вони дають можливість відшукати людину, яка пише на певну тематику.

  • Пошук за геолокацією. Геолокація дає змогу знайти блогера з певної точки країни, що підходить локальному бізнесу.

  • Пошук за ключовими словами в описі профілю.

  • Пошук у підписках блогерів. Знайшовши кілька відповідних блогів, можна вивчити їхні підписки. Нерідко інфлюенсери підписані на колег, які пишуть на ту саму тему.

Головний недолік пошуку інфлюенсера своїми силами - великі часові витрати. Використання рекламних бірж для пошуку блогерів забезпечує більш швидку та ефективну альтернативу. Такі біржі мають власні каталоги інфлюенсерів і надають усю необхідну інформацію про цільову аудиторію блогера та статистику його акаунта.

Чудовий приклад такої платформи - сервіс нативних інтеграцій mixposter.com, який функціонує як маркетплейс і об'єднує рекламодавців, які бажають купити рекламу в сторіс Instagram, з блогерами з різних регіонів.

Сервіс пропонує зручний каталог інфлюенсерів з повною інформацією про цільову аудиторію та статистику їхніх акаунтів. Замовники можуть фільтрувати блогерів за різними параметрами, спираючись на свої потреби: за тематиками, географією, вартістю перегляду і навіть статтю аудиторії.

Як перевірити блогера

Перевірити якість акаунта інфлюенсера можна вручну або за допомогою спеціальних сервісів.

Вручну

Як визначити якість аудиторії блогера самостійно.

Перевірити співвідношення кількості переглядів, лайків і коментарів. У середньому, на один лайк припадає до десяти переглядів, а на сто лайків - до п'яти коментарів. Якщо коментарів більше, ніж лайків, або лайків більше, ніж переглядів - це вкрай підозріло.

Порівняти активність підписників від поста до поста. Якщо вона практично не змінюється, наприклад, під кожним записом близько 500 лайків і 25-35 коментарів, є ймовірність, що це регулярна накрутка.

Почитати коментарі. Якщо це односкладові абстрактні оцінки ("як же правильно", "прекрасний пост", "красуня", "чудове фото") або емодзі - це теж ознака накрутки.

Перевірити профілі підписників, лайкерів і коментаторів. Люди з профілями без аватарок або з картинками на них найчастіше є ботами.

Перевірити швидкість і характер приросту підписників. Якщо на графіку можна спостерігати різке зростання кількості підписників, а потім більша частина з них швидко відписується, то це повинно викликати підозри.

За допомогою сервісів

Сьогодні на ринку представлено безліч сервісів для аналізу акаунтів блогерів. Основна перевага таких інструментів полягає в значній економії часу.

Ретельна ручна перевірка кожного акаунта може зайняти до 30 хвилин, вимагаючи безлічі зусиль і часу. До того ж результати такої перевірки будуть менш повними та об'єктивними порівняно з використанням спеціальних сервісів.

Однак, якщо немає бажання використовувати подібні інструменти, то можна просто скористатися послугами маркетплейсів по роботі з інфлюенсерами. Сервіс ретельно перевіряє кожного блогера перед додаванням до каталогу, забезпечуючи точність і достовірність інформації, що надається, про аудиторію і підписників.

Таким чином, немає необхідності витрачати час на перевірку і можна швидко знайти відповідних інфлюенсерів для рекламної кампанії та запустити її в стислі терміни.

Як зробити рекламу у блогера: покрокова інструкція

Як запропонувати рекламу блогеру

Щоб підвищити шанси на успішну співпрацю з блогером, незалежно від того, шукаєте ви їх на біржі чи знаходите вручну, рекомендується складати короткі та чіткі листи/повідомлення. Це допоможе привернути увагу блогера й отримати відповідь. Крім того, правильна і дружня комунікація може запам'ятатися обом сторонам.

Приблизна структура звернення має виглядати так.

  • Тема листа: "Пропозиція про співпрацю з брендом *Назва*".

  • Тіло листа.

  • Привітання.

  • Кілька слів про рекламований бренд або продукт.

  • Пояснення, чому ви звернулися до цього блогера.

  • Пропозиція про співпрацю із зазначенням умов та очікуваного результату.

Як укласти договір

Для укладення співпраці з інфлюенсером необхідно скласти договір, у якому будуть прописані зобов'язання обох сторін і дії в разі їх невиконання, а також сума винагороди та форма оплати. Цей документ буде доказом у суді, якщо блогер не виконає свою роботу.

Угоду слід підписати після обговорення всіх умов співпраці, де буде прописано мету рекламної кампанії, формат публікації, дату розміщення рекламного посту, процедуру узгодження і терміни виконання, а також винагороду блогера.

Не обов'язково розписувати умови на десятки сторінок, достатньо вказати найосновніше. Укладення договору може відбуватися в електронному форматі, що дуже зручно, враховуючи, що блогер може перебувати в іншому регіоні або за кордоном.

Якщо ж не хочеться займатися складанням договорів і контролювати виконання умов співпраці, можна скористатися послугами рекламних бірж. Робота через біржу зручна, оскільки вона допоможе проконтролювати всі етапи співпраці та підстрахує вас у разі виникнення проблем.

Як скласти ТЗ

Щоб отримати бажаний результат, необхідно скласти докладне і зрозуміле технічне завдання на рекламну публікацію.

Під час складання ТЗ необхідно враховувати формат реклами та особливості майданчика, на якому вона буде розміщена.

Що варто вказати:

  • опис продукту або послуги та мету рекламної кампанії;

  • посилання на соціальні мережі, сайт або продукт;

  • правила вимови назви продукту і бренду;

  • формат рекламного контенту - пост, сторіс, відео, Reels;

  • вимоги до візуальної складової, засновані на брендбуці;

  • обсяг тексту, якщо він необхідний, і кількість позначок/посилань;

  • основні тригери, тези і чіткий меседж для цільової аудиторії, щоб інфлюенсер міг пояснити їх своїй аудиторії;

  • терміни і дата виходу реклами, а також умови порушення співпраці.

Технічне завдання необхідно складати в рамках договору про співпрацю, щоб уникнути неприємностей у майбутньому. У ньому можна прописати будь-які вимоги, включно з термінами виходу реклами та умовами використання знижок і промокодів.

Як виміряти ефективність

Під час аналізу рекламних кампаній із блогерами існують три головні показники:

  • CPM (вартість тисячі показів);

  • CPF (вартість одного підписника);

  • CPL/CPS (вартість ліда/ціна одного замовлення).

Цільові значення для цих метрик залежать від маркетингової стратегії бізнесу.

Охоплення рекламних публікацій є популярною метрикою, якою користуються рекламні агентства. Її можна отримати зі скріншотів статистики, які надає блогер. Крім того, інфлюенсер може отримати від вас індивідуальний промокод, який клієнти вводитимуть під час покупки, що дасть змогу відстежити продажі.

Для відстеження переходів і цільових дій можна використовувати UTM-мітки, які можна розмістити в сторіс із посиланнями. Дані про переходи і цільові дії можна буде відстежити в Google Analytics.

Якщо у вас є власна партнерська програма, можна використовувати реферальні або партнерські посилання.

Динаміку приросту підписників можна подивитися в статистиці акаунта, а також у звітах сервісів для роботи з блогерами.

У звіті можна побачити інформацію про те, хто і коли згадував акаунт, а також про зростання аудиторії після таких згадок. Крім того, можна відстежити зміну частки перетину аудиторії після рекламної інтеграції з блогером. Ця метрика дає змогу оцінити діяльність амбасадора бренду, а також виявити, наскільки аудиторія блогера переходить до бренду і залишається з ним.

Реклама у блогеров

Чеклист: покроковий алгоритм замовлення реклами у блогера

  • Крок 1. Аналітика продукту і цільової аудиторії.

  • Крок 2. Підбір відповідних майданчиків.

  • Крок 3. Складання списку відповідних блогерів.

  • Крок 4. Комунікація з блогерами.

  • Крок 5. Узгодження умов розміщення.

  • Крок 6. Відправлення ТЗ і укладення договору.

  • Крок 7. Відправлення продукції або надання послуг.

  • Крок 8. Узгодження дати публікації та контенту.

  • Крок 9. Первинна аналітика.

  • Крок 10. Запит статистики та аналітика зростання продажів.

Щоб замовити рекламу у нашому телеграм-каналі Бізнес. Ідеї. Стартапи просто напишіть у приватні повідомлення - Ілля.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

903.4KПрочитань
11Автори
713Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається