SEO-просування: навіщо потрібне бізнесу

Зміст

SEO ― це абревіатура від “search engines optimization”, що в перекладі означає “оптимізація для пошукових систем”. Таким чином, SEO-просування — це низка дій, направлених на покращення рейтингу ресурсу в пошуковій видачі. Дійсно якісне сео працює лише у вигляді комплексної роботи над оптимізацією сайту, а не поодиноких покращень. Існування ресурсу не має жодного сенсу, якщо його не просувати. Без оптимізації кількість переходів і відвідувань буде вкрай низькою, якщо не задіюються інші інструменти для залучення аудиторії.

Пошукова оптимізація необхідна, якщо:

  • компанія надає послуги через Інтернет і має там аудиторію;

  • необхідно покращити показники впізнаваності та збільшити кількість відвідувачів;

  • ваш сайт — це інтернет-магазин або інформаційний портал;

  • бізнес не локальний, а здатен працювати по всій країні чи світу.

Однак сео не є ефективним для:

  • лендінгів із-за неможливості налаштування;

  • локальних компаній, які працюють на обмеженій аудиторії;

  • бізнесів, у яких виключно офлайн-аудиторія.

Також слід розуміти, що seo просування сайту — це про работу на перспективу, і не слід очікувати від нього миттєвих результатів. Як правило, сео дає перші “плоди” лише через два-три місяці від початку оптимізації.

SEO просування сайту: з чого варто почати?

Усі маркетингові процеси починаються з визначення цілей і способом аналізу ефективності стратегії, і сео — не виключення. SEO просування зазвичай допомагає вирішити такі задачі бізнесу:

  • виведення веб-сайту в топ видачі по конкретным ключовим запитам;

  • збільшення аудиторії;

  • підвищення показників конверсії;

  • покращення позицій у списку видачі, якщо порівнювати з конкурентами тощо.

Також перед початком оптимізації необхідно визначити сторінки, які є пріоритетними на вашому ресурсі. Саме з них необхідно починати просування сайту, щоб швидше отримати перший прибуток.

На основі отриманих даних створіть детальний план, де будуть вказані всі необхідні процеси та визначена їхня пріоритетність:

  • послідовність просування сторінок;

  • порядок оновлення вмісту;

  • список ресурсів, де можливе розміщення посилань на сайт тощо.

Навіщо потрібне SEO просування?

Просування сайту в пошукових системах допомагає підняти його позиції у видачі, коли користувач використовує певні запити. Цей інструмент знадобитися ресурсам, яким необхідно збільшити трафік, аудиторію та кількість продажів.

Якщо не працювати над сео, користувачі не зможуть відшукати ваш сайт, адже він загубиться серед конкурентів і подібних ресурсів. Чим вища позиція веб-сайту у видачі, тим більше людей відвідає його. Так, частина трафіку буде спрямована на контекстну рекламу, але все ж більшість користувачів Інтернету надають перевагу органічній видачі. Тому варто працювати над SEO-оптимізацією, і навіть після виходу в топ не зупинятися, щоб не віддати позиції конкурентам.

Яка вигода для бізнесу від SEO просування сайту?

SEO-оптимізація потребує суттєвого менших вкладень на відміну від контекстної реклами, на яку необхідно постійно витрачати великі суми. Після успішного виходу в топ, можна бути значно знизити бюджет на сео та зосередитися на стабільному створенні якісного вмісту для сайту, який буде підтримувати показники.

Власник успішного сайту постійно отримує органічний трафік з пошукових систем, і це відбувається без активного застосування зовнішньої реклами або необхідності платити за переходи. Тому SEO можна розглядати як довгострокову інвестицію з можливістю отримання пасивного доходу на протязі тривалого періоду.

Також подібне просування сайту має вагомі плюси:

  • низька вартість залученості відвідувача;

  • ефект, який буде достатньо довго триматися навіть після закінчення всіх робіт;

  • довіра від аудиторії;

  • збільшенні охвати тощо.

Як працюють пошукові системи?

Щоб сторінка потрапила в пошукову видачу, її спершу повинні перевірити пошукові роботи. Цей процес складається з трьох ключових етапів:

  1. Сканування — процес “обходу” пошуковими роботами сторінок сайту.

  2. Індексація — це обробка просканованих сторінок і додавання їх у базу.

  3. Ранжування — розміщення проіндексованих сторінок у пошуковій видачі.

Антитренди SEO просування

Зараз для досягнення хороших результатів у сео просуванні необхідно дотримуватися суворих вимог пошукових систем, але раніше високих рейтингів досягали завдяки спаму:

  • у контенті: вебсторінки заповнювали довгими текстами, які були нечитабельними через перенасичення ключовими словами та фразами;

  • у метатегах: як і тексти, теги Title і метатеги Keywords і Description були переповненні ключами;

  • на сторонніх ресурсах: величезна кількість посилань розміщувалася на форумах, у коментарях до блогів та інших подібних платформах для нарощення маси зовнішніх посилань.

Тепер такі методи сео просування можна сміливо назвати антитрендами. По-перше, їхнє застосування може призвести до санкцій пошукових систем. По-друге, спам неймовірно дратує користувачів, що негативно впливає на користувацький досвід, кількість трафіку і відсоток конверсій на сайті. Через це усе більше SEO-спеціалістів використовують комплексний підхід до оптимізації ресурсів.

Що включає в себе SEO просування?

Сфери пошукової оптимізації та веб-просування невпинно розвиваються. Алгоритми ранжирування стають більш вдосконаленими, з’являються нові інструменти аналітики та моніторингу результатів виконаних робіт.

Пошукові системи використовують чіткі алгоритми для визначення позицій веб-сайтів у пошукових результатах, і ці алгоритми базуються на оцінці різноманітних факторів. Кількість таких факторів може коливатися від 200 до 500, залежно від конкретної пошукової системи (точна кількість залишається невідомою).

Ці фактори можна розділити на кілька основних категорій:

  1. Текстові аспекти: включають якість та унікальність контенту на сайті та сторінках зі статтями, послугами та товарами. Також охоплють оптимізацію для ключових слів, інформативність та повноту викладу теми.

  2. Фактори внутрішньої якості: враховують швидкість завантаження сторінок, відсутність технічних помилок, якість адаптації під мобільні пристрої, а також відсутність дублікатів та інші аспекти.

  3. Зовнішні сигнали: включають в себе зворотні посилання, які походять від різних джерел, та їхній авторитет. Кожне джерело має свій власний рівень впливу. Наприклад, відгук мера міста та відгук звичайного користувача мають різний рівень авторитету, але обидва важливі.

  4. Поведінкові фактори: представляють собою метрики, які допомагають пошуковим системам оцінити користувацький досвід. Це включає час, який користувач проводить на сайті, кількість переглянутих сторінок та повернення користувачів до результатів пошуку. Навіть якщо всі технічні сторони сайту виконані ідеально, погані поведінкові фактори можуть створити складності в просуванні.

Кілька років тому SEO-оптимізація сайту заключалася в нарощуванні зовнішніх посилань. Однак у сучасних реаліях головний акцент робиться на внутрішній оптимізації. При цьому для зовнішніх налаштувань обираються донори за принципом “якість переважає кількість”.

SEO просування сайту складається з трьох ключових напрямків:

  • зовнішньої оптимізації;

  • внутрішньої оптимізації, також відомої як органічне SEO;

  • аналітики.

Кожен з цих напрямків включає певні дії, які слід виконовувати чітко по порядку. Тільки так ви зможете отримати задовільні результати.

Головні етапи просування в пошуку

1. Дослідження конкурентів та ніші

SEO просування варто почати з проведення дослідження веб-сайтів, які спеціалізуються на схожій тематиці та розташовані зверху списку у пошуковій видачі. На даному етапі ви будете досліджувати ефективні методи, які використовуються вашими основними конкурентами. Вивчайте їх структуру, користувацький досвід, кількість посилань, рівень відвідуваності, аудиторію, а також їхню активність в соціальних мережах.

Одночасно необхідно провести аналіз всієї ніші загалом. Стоїть задача зрозуміти, звідки можна очікувати найбільший набіг трафіку та які додаткові канали просування варто використовувати.

2. Аудит сайту

Якщо веб-ресурс уже існує, важливо проаналізувати його поточний стан і минулий прогрес. У випадку роботи з сайтом, де відсутні дані про оптимізацію, рекомендується підключити його до аналітичних сервсів, таких як Google Analytics і Google Search Console.

На цьому етапі важливо дослідити нинішні позиції сайту, обсяг використовуваних ключових фраз і джерела надходження трафіку. Також варто провести технічну перевірку сайту на помилки, проаналізувати, наскільки швидко відкриваються сторінки, і виявити проблеми, які можуть негативно позначатися на просуванні. Крім того, слід здійснити налаштування технічних параметрів і вкладень, що також впливає на індексацію та рейтингування ресурсу.

3. Формування семантичного ядра

Підбір найбільш відповідних “ключів” сприяє збільшенню кількості трафіку на сайті. Немає універсальної кількості необхідних ”ключів”, оскільки вони вибираються індивідуально для кожного проекту.

4. Видимість сайту у видачі

Використовуйте сторонні ресурси, які допоможуть слідкувати за змінами в динаміці та оперативно на них реагувати. Аналізуйте будь-які аномалії та на основі отриманих даних корегуйте SEO-стратегію.

5. Покращення структури сайту

На основі зібраного ядра треба створювати чи змінювати структуру веб-сайту. Наприклад, можна додати нові сторінки, розділи в каталозі тощо.

6. Наповнення веб-сторінок вмістом

Зміст повинен бути оригінальним та корисним для аудиторії. Контент, що повторюється або не несе жодного сенсу для користувача, а також безладна URL-структура заважають отримати високий рейтинг у пошуковій видачі. Кожна сторінка має бути оптимізована під певний ключовий запит або групу з них. Крім того, важливо включити до всіх сторінок метатеги Title та Description, використовувати підзаголовки від H1 до H6 та створити привабливі сніпети. Для цього рекомендується використовувати мікророзмітку.

7. Зовнішня оптимізація

Зворотнє посилання або беклінк ― це гіперпосилання, яке відправляє користувача до основного джерела, тобто вашого сайту. Вам необхідно розробити план систематичного отримання якісних зворотних посилань від перевірених та авторитетних донорів. У ньому потрібно вказати джерела посилань і їх кількість, яку слід отримувати щомісяця.
Для пошуку найкращих донорів, ви можете використовувати аналіз веб-сайтів конкурентів. Також рекомендується пошукати каталоги компаній, форуми та агрегатори, щоб використати їх як джерела безкоштовних зворотних посилань.

8. Соціальні мережі

Створення профілів у соціальних мережах покращує впізнаваність бренду, товарів і може сприяти пошуковому просуванню.

Разом з цим, важливо слідкувати за тенденціями у сфері просування, вивчати корисні інструменти та слідкувати за новинами у вашій тематичній галузі, а також слідкувати за конкурентами. Систематично складайте звіти та спостерігайте за трендами у просуванні сайту.

9. Розподіл дій щодо оптимізації

Для освоєння основ SEO рекомендується вивчати офіційну документацію систем пошуку, слідкувати за рекомендаціями авторитетних джерел, читати публікації на відомих блогах тощо. Для старту в сео, спробуйте пройти курси з пошукової оптимізації, які допоможуть краще ознайомитися з термінологією, зрозуміти основні процеси та необхідні етапи для успішного просування вашого сайту з нуля.

Основи SEO: чек-лист

Щоб підсумувати та закріпити в голові всю інформацію, ми зібрали її у невеликому чек-листі. Отже, 8 етапів пошукової оптимізації сайту:

  1. Аналіз ніші та конкурентів, який включає дослідження веб-сайтів вашої тематики, які знаходяться у топі видачі.

  2. Аудит сайту ― пошук та усунення помилок, які можуть негативно вплинути на ранжування.

  3. Підбір ключових слів і фраз, а також їх розподіл по сторінкам сайту.

  4. За необхідністю вдосконалення структури сайту за рахунок додавання нових сторінок чи розділів.

  5. Робота з контентом, а саме оптимізація текстів та метатегів.

  6. Зв’язування сторінок сайту між собою за допомогою додавання посилань один на одну.

  7. Зовнішня оптимізація, що включатиме покращення показників переходів і роботу над метриками.

  8. Просування в соціальних мережах.

Висновки

Отже, SEO-оптимізація – це недорогий, але ефективний вид просування, який приносить перші результати вже через декілька місяців. Майже всі сайти підходять для ефективного SEO просування, що робить цей інструмент майже універсальним у роботі маркетолога.

Процес SEO-оптимізації починається з визначення цілей та формування плану дій. Просування складається з декількох етапів. Загалом, усі процеси проводяться всередині сайту, однак необхідно попрацювати і над зовнішніми факторами.

Джерело

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Ідеї для Вашого Бізнесу
Ідеї для Вашого Бізнесу@ua_bizidea

Канал №1 для підприємців

13.2KПрочитань
1Автори
21Читачі
На Друкарні з 8 квітня

Більше від автора

  • Як залучити інвестора у свій стартап

    Ідея, наполегливість та інвестиції — ось три складові, які потрібні для успішного розвитку стартапу. Особливо на початкових стадіях. Враховуючи, що стартап відноситься до венчурних інвестицій і вважається ризиковою справою, не всі інвестори готові вкладатися.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Як бізнесу використовувати swot-аналіз

    Сьогодні як ніколи важливо тверезо оцінювати свої сильні та слабкі сторони, щоб не потонути у конкурентному середовищі ринку.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається