Шаховий клуб: як відкрити з нуля

Зміст

Вступні дані

Цей бізнес хороший тим, що для його запуску не потрібні великі інвестиції. Вийти на окупність вийде вже найближчим часом. Варто відзначити мінімальну конкурентність, і те, що з управлінням цього бізнесу впорається навіть підприємець-початківець.

Плюси і мінуси бізнес ідеї

Пропонуємо розглянути всі переваги та недоліки цього бізнес-проєкту:

Плюси

  • створювати і надалі займатися цим бізнесом дуже цікаво;

  • можливість заощадити на оренді приміщення;

  • із розвитком проєкту можна створити цілу шахову спільноту.

Мінуси

  • існує ймовірність не знайти свою клієнтуру через вузьку спрямованість;

  • невеликий прибуток.

У яких сферах життя і для кого актуальна бізнес ідея

Переважно цільовою аудиторією будуть діти і підлітки, але варто розраховувати і на молодих людей. Популярність шахів не найбільша, але зробивши все правильно, ви зможете знайти своїх клієнтів і вийти на стабільний дохід. За якісної організації, учасників буде утримувати можливість участі в змаганнях або турнірах.

≡ Шахи для Дітей - Оболонь, Лівий берег | Центр розвитку «Країна Дитинства»

Витрати на бізнес

Підприємцю доведеться вкласти в цей бізнес не більше 15 000 гривень, але тільки в тому разі, якщо ви зможете орендувати приміщення безкоштовно. Найдорожчим пунктом є придбання необхідного обладнання та інвентарю.

Одноразові витрати

  • Необхідне обладнання - 13 000 гривень;

  • Побутові витрати - 500 гривень;

  • Незаплановані витрати - 1 000 гривень;

Щомісячні витрати

  • Побутові витрати - 500 гривень;

  • Придбання сувенірів і призів - 2 000 гривень.

Прибутковість

Розмір прибутку безпосередньо залежить від того, наскільки велику групу ви наберете. Орієнтуйтеся на 15-20 осіб. У середньому дохід без урахування витрат становить близько 11 000 гривень щомісяця. Чистий прибуток у розмірі 8 000 гривень на місяць дасть змогу вийти на окупність уже через 2 місяці роботи.

Необхідне обладнання

Зрозуміло, що найважливіший атрибут будь-якого шахового клубу - шахові набори. Не рекомендуємо купувати дорогі екземпляри. На це є низка цілком очевидних причин. Придбайте 10 таких наборів, це вам обійдеться в 2 000-3 000 гривень. Важливим доповненням є спеціальний годинник. На нього потрібно витратити близько 7 000 гривень. Ще знадобиться придбати демонстраційний набір шахів. Він коштує близько 2 000 гривень. Останнім пунктом у цьому розділі є сувенірна продукція та призи. Невеликі подарунки для переможців міні-турнірів у межах клубу не будуть зайвими. На них рекомендуємо витрачати не більше 3 000 гривень щомісяця.

Ба більше, будуть потрібні меблі для учасників: 10 столів і 20 стільців. Вони будуть надані школою, як і проектор з комп'ютером. Переживати про це не доведеться.

Вимоги до приміщення

Як уже було сказано раніше, шаховий клуб можна цілком спокійно створити в просторі школи. Ця співпраця буде вигідна обом сторонам. Ви зможете безкоштовно проводити заняття, а школа зі свого боку отримає додатковий гурток, у якому зможуть займатися її учні. Розглядати рекомендується великі школи. Заняття відбуватимуться в позаурочний час, а все необхідне обладнання вам буде надано адміністрацією.

Важливою перевагою такої оренди буде те, що вам не знадобиться отримувати дозвіл від пожежної інспекції, адже школа це вже зробила за вас.

Підбір персоналу

Цей бізнес дуже просто вести самостійно. І тут навіть не важливі високі навички гри, необхідно правильно і цікаво подавати матеріал, що і приваблює учасників. Зрозуміло, вам необхідно оволодіти базовими навичками гри, а матеріали для навчання можна брати з відкритих джерел в інтернеті. Досить досвідчені учасники зможуть самостійно організувати весь процес гри.

Але не весь матеріал ви зможете дати самостійно: іноді доведеться вдаватися до допомоги професійних шахістів або тренерів для роз'яснення деяких тем. Це не буде постійною практикою і на розмір витрат практично не вплине.

Пошук клієнтів: маркетинг і реклама

Для початку слід розмістити рекламні оголошення в школі, в якій буде організовано шаховий клуб. Слід узгодити й обговорити цю дію з адміністрацією школи. Якщо є можливість, ви можете самостійно представляти клуб для учнів школи.

Але діти та підлітки не є всією цільовою аудиторією. Молодь віком 18-25 років також може відгукнутися на вашу пропозицію. Для цього необхідно розміщувати свої оголошення на тематичних форумах, а також розмістити відповідні пости в міських спільнотах у соціальних мережах.

Варто замислитися і про створення акаунтів у соціальних мережах, наприклад в Інстаграмі. Під час налаштування реклами варто вказувати досить широкий віковий діапазон - 18-55 років. Це обумовлено тим, що діти навряд-чи самі відреагують на таку рекламу, а їхні батьки - цілком імовірно.

Шахові турніри - чудовий спосіб збільшити кількість учасників вашого клубу. Перші такі змагання проводитимуться у вашій школі серед учнів. Ймовірно, адміністрація школи підготує все необхідне для цього. Потім, коли рівень гри ваших учнів підросте, подавайте заявки на участь у районних або міських змаганнях. Це підвищить вашу репутацію і принесе нових клієнтів. Потім з'явиться можливість потрапити до членства ФШУ, що знову ж таки допоможе здобути довіру потенційних клієнтів.

Найголовніше - створити правильну атмосферу, адже шаховий клуб - клуб за інтересами, а отже, частина його відвідувачів у ньому перебуває для приємного проведення часу в хорошій компанії. Так ви зможете запустити сарафанне радіо, ваші учні запрошуватимуть своїх знайомих.

Не забувайте про те, що ви створюєте не професійну школу гри. Тому варто іноді влаштовувати звичайні посиденьки, і просто цікаво проводити час. Усе залежить лише від вашої фантазії щодо цього.

Висновок

Шаховий клуб - максимально цікавий бізнес-проект, який має потенціал у розвитку до справжньої школи з гри в шахи. Для цього є все необхідне. Найважливіше - почати. Цікава подача матеріалу, запрошення професійних гравців - усе це є чудовими методами залучення клієнтів. Варіантів просування і розвитку шахового клубу маса. Не поспішайте і у вас все вийде.

Вихід на стабільний і гідний прибуток залежить від вашого настрою і бажання. Вам не знадобиться витрачати багато часу на ведення клубу - всього 2-3 рази на тиждень по 1 годині буде цілком достатньо. До того ж, ваші успіхи зможуть призвести до сторонньої підтримки спонсорів, що дасть змогу отримувати ще більший дохід. Дуже сподіваємося на ваш успіх у створенні та подальшому розвитку бізнес-проєкту. Бажаємо вам удачі!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

832.1KПрочитань
11Автори
631Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається