Простий спосіб визначити, скільки ваші майбутні доходи коштують сьогодні

👋 Всім вітання!

Що би ви обрали: отримати тисячу гривень зараз чи через рік?

Ні для кого не секрет, що отримані нами кошти з часом втрачають свою цінність. Інфляція безжалісно зʼїдає частину нашого прибутку, так само, як і податки та інші збори.

Проте існує спосіб визначити скільки доходи, отримані вами через пʼять, десять чи двадцять років, коштують сьогодні.

У фінансах є поняття теперішньої та майбутньої вартості грошових потоків, тобто вашої зарплатні, відсоткових платежів по депозиту чи інших кошти від проінвестованих проєктів. Перше поняття відображає, скільки грошей ви маєте зараз, а друге, відповідно, вказує на вартість майбутніх надходжень. Способом же визначити, скільки майбутні гроші коштували б нині з урахуванням часу та певної відсоткової ставки є так зване «дисконтування грошових потоків» (англ. Discounted Cash Flow).

Дисконтування виконується за математичною формулою: PV = FV / (1 + i)^n, у якій: PV – поточна вартість грошей; FV – майбутня вартість грошей; i – відсоткова ставка дисконтування; n – часовий період. Якщо грошових потоків багато, ми просто дублюємо цю формулу, підносячи кожного разу те, що в дужках, до більшого ступеня.

Джерело: https://money.com/what-is-discounted-cash-flow-dcf/

Знаю, звучить достатньо складно на перший погляд, проте на практиці це дуже корисна річ, яка легко обраховується на калькуляторі. Поглянемо, як це працює на практиці.

Припустимо ви хочете вкласти свої кошти в якийсь бізнес. Ви знаєте, що при вкладеннях в тисячу гривень він принесе вам в перший рік 400 гривень, на другий рік — 200 гривень, на третій рік — 600 гривень, а на четвертий — 100 гривень. За цей період показник інфляції очікується на рівні 8%.

Підставляємо все під формулу. -1000 + 400 / (1 + 8%)^1 + 200 / (1 + 8%)^2 + 600 / (1 + 8%)^3 = -1000 + 370,37 + 171,46 + 476,29 = 18,12. У результаті ми отримали додатнє число. Вважається, що у такому випадку інвестиція є вигідною, тобто з урахуванням інфляції ми отримали прибуток. Чим більше це число — тим краще. Якщо ж результат виявився відʼємним, інфляція фактично привела до збитковості вкладень і потрібно шукати варіанти з більшими грошовими надходженнями.

Іншим способом застосування дисконтування є визначення суми коштів для інвестування. Наприклад, ви хочете отримати дві тисячі гривень через два роки з урахуванням відсоткової ставки в 10%. Скільки коштів потрібно вкласти зараз, аби отримати такий результат? Використовуємо ту саму формулу: PV = 2000 / (1 + 10%)^2 = 1652,89. Таким чином, аби отримати через два роки дві тисячі гривень прибутку з урахуванням ставки 10%, вам потрібно вкласти 1652,89 грн зараз.

Аналогічним чином я застосовую дисконтування при обрахуванні «внутрішньої» або «справедливої» вартості акції компанії, у яку маю намір інвестувати. За грошовий потік у цьому випадку беру показник EPS за останній рік, а також показник FCF. Їх можна знайти у звітах будь-якої компанії, у яку ви маєте намір інвестувати. Відсоткову ставку обраховую за моделлю CAMP.

📈 💰 До зустрічі у нових довгочитах та бажаю всім зелених днів!

❗️P.S. Цей довгочит не є інвестиційною порадою. Вкладання коштів у фондовий та криптовалютні ринки несе ризики, а тому кожному необхідно орієнтуватись на власні аналіз та стратегію.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Макс | Інвестиції
Макс | Інвестиції@Inside_of_Finance

Все про інвестиції та фінанси

405Прочитань
10Автори
7Читачі
На Друкарні з 8 серпня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається