Страйкбольний клуб дає можливість дорослій людині відчути себе військовим та підготуватись на випадок мобілізації. Тут усе, як у справжньому житті - зброя, цілі, противник і перешкоди. Як запустити бізнес з нуля, уникнути ризиків і отримати прибуток, ви дізнаєтеся з цієї статті.
Страйкбол - що це. Актуальність бізнесу
Страйкбол - це тактична військова гра в команді однодумців, де як зброю застосовують м'яку пневматику. Таким пістолетом не можна завдати каліцтва або вбити суперника.
При цьому учасники змагань відчувають на собі труднощі ведення війни, можуть від душі постріляти і реалізувати свої здібності стратега.
Рівень конкуренції в бізнесі оцінюється як середній. Перш ніж відкривати клуб, необхідно проаналізувати ринок у своєму регіоні, щоб зрозуміти, наскільки ситуація в конкретному місті сприяє відкриттю такого закладу.
Важливо ще на етапі планування виявити потенційного клієнта, розробити ефективну стратегію дій, продумати рекламну політику.
Бізнес-план відкриття страйкбольного клубу
Щоб реалізувати ідею з нуля, складіть грамотний бізнес-план. Це запорука успішного розвитку вашого проєкту.
Включіть до покрокового керівництва такі пункти:
резюме - опис ринку, аналіз цільової аудиторії та конкурентів, опис основних характеристик вашого клубу (місце, площа, загальний бюджет на відкриття, години роботи, список послуг і конкурентних переваг);
організаційно-виробничий план - реєстрація бізнесу, вибір місця проведення ігор, оренда офісу, закупівля екіпіровки і зброї, наймання персоналу;
фінансовий план - розрахунок стартових і щомісячних витрат і планованих доходів;
маркетинговий план - опис рекламної компанії;
аналіз ризиків.
Яке місце вибрати для проведення ігор
Оптимальною територією вважається площа розміром із футбольне поле. На етапі запуску клубу з нуля можна обмежитися одним полігоном, де відбуватимуться змагання. У міру збільшення потоку клієнтів можна розширитися і відкрити ще - 3-4 полігони. Так ви зможете одночасно приймати кілька команд.
Встановіть між майданчиками огорожі - використовуйте сітку або спеціальну стрічку.
Як територію для ігор обирайте віддалені від житлових районів місця - промзони, занедбані споруди.
Якщо готові забезпечити безпеку оточуючих і зберегти затишок території, орендуйте місце в парку. У цьому разі доведеться додатково витратитися на декорації.
Головна вимога до місця - хороша транспортна доступність. Зазвичай підприємці обирають місця на околиці, тому що в центрі мало відповідних майданчиків, і вони коштують дорого.
Також вам потрібен офіс, де ви спілкуватиметеся з клієнтами й укладатимете угоди. Ще одне додаткове приміщення знадобиться під зберігання інвентарю та екіпіровки.
Одяг та екіпірування для страйкболу
Насамперед потрібно купити екіпіровку для страйкболу - спеціальний одяг і засоби захисту в кількості не менше 15-20 комплектів.
В один стандартний набір входить:
уніформа - костюм із тканини, стійкої до механічних пошкоджень і пігментації;
бронежилет;
черевики;
каска;
налокітники;
наколінники;
маска.
Зброя та обладнання для страйкболу
Крім одягу, знадобиться додаткове обладнання для страйкболу, включно зі зброєю. Вибираючи комплект зброї, намагайтеся задовольнити потреби різних клієнтів. Купіть по 5-6 ігрових наборів пістолетів, гвинтівок і автоматів, а також магазин, у якому зберігатимуться патрони. Також потрібно купити кулі - спеціальні кульки діаметром 3-8 мм.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!
За технічними характеристиками страйкбольну зброю класифікують за кількома видами: газова - працює за рахунок стисненого повітря. Рідше - газу. Вимагає уважного поводження і може заподіяти травму;
пружинна - управління здійснюється ручним способом. Після кожного пострілу пристрій потрібно перезарядити. Це не завжди зручно і вимагає додаткового часу. Така зброя відрізняється простотою застосування і коштує в 2-3 рази дешевше аналогів. Її рекомендують використовувати клієнтам, які не мають практичних навичок ведення гри страйкбольною зброєю;
з електричним приводом - користується підвищеним попитом у відвідувачів клубів. Як джерело енергії виступає двигун. Живлення - за рахунок АКБ. Вартість одиниці варіюється в діапазоні від 3 до 6 тисяч гривень.
Чи потрібен дозвіл на страйкбольну зброю
Чинним законодавством не регламентовано обіг і використання цього виду зброї. Страйкбольний автомат і пневмопістолет взагалі не класифікується як зброя - по суті, це звичайна іграшка, імітація. Їх не можна носити при собі, але застосування в страйкбольних клубах дозволено без будь-яких погоджень і дозволів.
Персонал
Самотужки керувати закладом не вийде - потрібно наймати штат співробітників.
Для ефективного ведення бізнесу вам буде потрібно:
директор клубу - якщо хочете заощадити і маєте навички управлінця, візьміть керівну функцію на себе. У міру збільшення прибутку можна найняти професійного адміністратора;
бухгалтер - якщо на етапі запуску проєкту не готові платити ставку фахівцеві, довірте податкову і фінансову звітність фахівцеві на аутсорсі;
тренера;
навчального інструктора;
спортивного лікаря;
водія. Залучайте працівника з власним транспортним засобом - це знизить інвестиції на старті.
Реклама страйкбольного клубу
Ось кілька способів реклами страйкбольного клубу:
соціальні мережі - беріть участь в обговореннях у профільних групах і на тематичних форумах. Заведіть сторінку і розширюйте кількість підписників. Визначте свою цільову аудиторію, налаштуйте таргетовану рекламу, розсилайте пропозиції потенційним клієнтам;
друкована продукція - замовте яскраві буклети, листівки із запрошенням відвідати заклад. Коротко, але ємко розкажіть про себе. Роздавайте паперову продукцію в місцях високої прохідності - торгові центри, кінотеатри, метро, зони відпочинку;
запустіть власний сайт із цінами, регулярно публікуйте фото та цікаві статті. Пропонуйте кілька варіантів ігор. Створіть розділ зворотного зв'язку. Відповідайте на запитання швидко - адже ви зацікавлені в клієнтах. Пам'ятайте, позитивні коментарі реальних відвідувачів на вашій сторінці стануть найкращою рекламою закладу;
банери та інша зовнішня реклама. Розміщуйте банери та розтяжки в тих місцях, де знаходяться потенційні клієнти;
бонуси та акції для постійних відвідувачів - розробіть систему заохочень для тих, хто буває у вас регулярно. Орієнтуйтеся на корпоративних замовників - це хороша можливість вийти на новий рівень ведення бізнесу.
Стати впізнаваним страйкбольному клубу допоможуть патріотичні заходи - змагання між компаніями, дружні турніри, навчальні майстер-класи.
Скільки потрібно вкласти грошей
Фінансовий план включає два розділи:
кошторис витрат - дає змогу оцінити матеріальне навантаження;
прогноз на прибуток - допоможе зрозуміти доцільність проєкту, оцінити рентабельність бізнесу.
У загальні капіталовкладення входять інвестиції на старті та поточні витрати, що забезпечують стабільну роботу закладу.
Щоб реалізувати ідею з нуля, потрібно вкласти кошти:
реєстрація та збір пакета паперів - 15 000;
комплект обладнання та зброї - 150 000;
підготовка полігону: огорожі, вагончик, де клієнти переодягатимуться і зберігатимуть особисті речі - 70 000;
зона для відпочинку - 15 000;
оренда полігону - 40 000;
оренда офісу - 10 000;
реклама на старті - 20 000;
непередбачені витрати - 10 000.
Щоб запустити бізнес, потрібен стартовий капітал у розмірі 330 000 гривень.
Ця цифра приблизна; вам потрібно скласти власний кошторис.
Поточні витрати:
оренда майданчика - 40 000;
оренда офісу - 10 000;
фонд оплати праці - 60 000;
реклама - 5 000;
комунальні платежі - 7 000;
резервний фонд 8 000;
транспортні витрати - 15 000.
Для стабільної роботи клубу в заклад щомісяця необхідно вкладати приблизно 145 000 гривень.
Скільки можна заробити на страйкболі
Як скоро окупляться інвестиції, залежить від середнього чека за гру. При чеку 350 гривень з клієнта одна гра приносить дохід до 7 000. У вихідні дні та свята кількість відвідувачів збільшується на 200-250% порівняно з буднями. Якщо кількість ігор не нижче 50 на місяць, це принесе виручку 300-350 тисяч гривень.
Для страйкбольного бізнесу характерний високий поріг рентабельності - 40% і вище. Стартовий капітал вдасться повернути вже через 5 місяців після початку роботи закладу.
Плюси і мінуси бізнесу
Власники страйкбольних клубів відзначають такі переваги цього бізнесу:
статусність - тут можна обзавестися корисними контактами;
популярність таких клубів із роками зростає;
високий середній чек - гра коштує досить дорого;
швидкі терміни вийти на окупність;
низький поріг конкуренції - за грамотного підходу до справи у власника закладу є всі шанси налагодити прибутковий бізнес.
Але у проєкту є недоліки:
щоб відкрити клуб з нуля, потрібні великі інвестиції;
ризики банкрутства через недобір цільової аудиторії;
прив'язка до сезону - у зимові місяці попит на послуги знижується, навесні та влітку - кількість клієнтів збільшується.
Власний страйкбольний клуб - цікава бізнес-ідея, яка заслуговує на увагу. При грамотному аналізі ринку, виборі місця та ефективній рекламі інвестиції швидко окупляться.