4 етапи еволюції стартапу

Які етапи проходить стартап до моменту свого становлення як бізнесу? Цих етапів загалом чотири.

1. Ідея

Потрібно чітко сформулювати ідею, а також перевірити її на життєздатність, тобто здійснити її валідацію. Це означає, що необхідно зібрати підтвердження та докази того, що ідея буде затребувана на ринку. Для цього використовуються дослідження, експерименти. Цей етап є дуже важливим, оскільки дає змогу виявити, чи буде ця ідея прибутковою та чи матиме попит, ще до початку розроблення та випуску продукції. Потрібно проаналізувати ринкові умови й протестувати ідею, з’ясувати, чи є для неї ринок, яку саме проблему вирішуватиме ідея.

2. Концепція

Хорошої бізнес-ідеї недостатньо, потрібно розробити концепцію бізнесу, якщо таки є намір втілити ідею в життя. У бізнесі потрібен план. Концепція — це відчутне втілення ідеї. Часто йдеться про бізнес-план на цьому етапі. Очевидно, ви маєте бути готові до пітчингу, тобто, й обов’язково перевірте її на зовнішній аудиторії. Де взяти фінансування на цих двух стадіях? Відповідь очевидна — у себе в кишені. Якщо там порожньо, то звернутися до 3 F (friends, fools and family).

3. Мінімально життєздатний продукт

Це така версія продукту чи послуги, яка має базові функції, достатні для задоволення перших клієнтів. Повний набір функцій розробляється у процесі роботи на основі зворотного зв’язку користувачів. Фінансування можуть надати венчурні фонди, також цікавими можуть бути бізнес-інкубатори та бізнес-акселератори.

4. Масштабування

Це наступна стадія розвитку, коли стартап фактично припиняє бути стартапом, а стає працюючим бізнесом. На цій стадії з’являються нові продукти, стартап можна продати або вийти на ринок цінних паперів. Масштабування можуть прискорити інвестори, а також бізнес-акселератори.

Більше корисного — в нашому телеграмі «Український Бізнесмен».

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Український Бізнесмен
Український Бізнесмен@ukr_businessman

1.1KПрочитань
1Автори
26Читачі
На Друкарні з 17 травня

Більше від автора

  • Dyson: 11 факторів успіху компанії

    Ревеню Dyson у 2023 році перетнуло рекордні $9 млрд (це щонайменше 21 ескадрилья F-16 або 100 танків Challenger 2). Сьогодні компанія може дозволити собі інвестувати $11 млн на тиждень (!) у майбутнє: штучний інтелект, роботів та принципово нові акумулятори.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Мерч: що це, навіщо він потрібен і як зробити

    Мерч це ефективний спосіб підвищити впізнаваність бренду та лояльність клієнтів. Його унікальність в універсальності, адже будь-яка компанія може розробити корисну та привабливу фірмову продукцію, незалежно від сфери її діяльності.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • 14 способів посилити довіру до бізнесу

    Довіра це фундамент, який є необхідним етапом у побудові здорових стосунків як між людьми, так і між бізнесом і клієнтом.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається