Кому підходить бізнес в інтернеті
Бізнес в інтернеті - це тренд останніх 10 років. Багато людей віддають перевагу онлайн-бізнесу (а не власному виробництву) - і для цього є багато причин.
По-перше, щоб почати свій онлайн-бізнес, вам не потрібно орендувати офіс і наймати персонал. Стартувати можна поодинці зі своєї квартири.
По-друге, багато ідей можна реалізувати без величезних фінансових вкладень. Досить освоїти корисні навички і почати заробляти.
Кому підійде інтернет-бізнес:
Студентам, які хочуть заробляти гроші у вільний від навчання час.
Підприємцям, які хочуть запустити бізнес із мінімальними вкладеннями.
Власникам офлайн-бізнесу, які шукають нові канали для розширення своєї справи.
Усім, хто хоче почати заробляти хороші гроші, працюючи з будь-якої точки світу.
Як обрати ідею для онлайн-бізнесу: рекомендації
При виборі ідеї для онлайн-бізнесу, потрібно враховувати:
Стартові вкладення. Якщо у вас немає грошей, то краще звернути увагу на ті сфери, де не потрібні вкладення.
Рівень навичок і знань. Наприклад, веб-розробка вимагає знання програмування. Тому цей бізнес не підійде для новачків.
Затребуваність. Ідея - і ніша - має бути затребувана на ринку.
Інтерес. Банально, але бізнес-ідея має вам подобатися. Інакше ви швидко "вигорите" і кинете справу, так і не досягнувши успіху.
27 ідей для інтернет-бізнесу
1. Агентство інтернет-маркетингу
Інтернет-маркетинг - це комплекс заходів для просування бізнесу в інтернеті. Сюди входить: просування в соціальних мережах, налаштування таргетованої та контекстної реклами, SEO-просування сайтів та інтернет-магазинів, розробка digital-стратегії.
У 2023 році можна відкрити своє агентство інтернет-маркетингу. Ваші клієнти - компанії та організації зі сфери B2B.
На перших етапах можна займатися просуванням самостійно: для цього потрібно освоїти основні інструменти онлайн-просування.
Або можна виконувати роль керівника - найняти співробітників (SMM-фахівців, таргетологів, SEO-фахівців, копірайтерів тощо) і відповідати за "операційну систему" в бізнесі.
У будь-якому разі, щоб заробляти хороші гроші у сфері інтернет-маркетингу - від 100 000 гривень на місяць, - потрібно стати крутим фахівцем у цій сфері.
2. Інтернет-магазин
Друга ідея онлайн-бізнесу - створення свого інтернет-магазину. Ви можете почати продавати будь-які товари в інтернеті: наприклад, одяг, електроніку, побутову техніку, книги, товари для дому та дачі.
Що потрібно зробити:
Зареєструвати ФОП або ТОВ.
Створити інтернет-магазин (можна через спеціальні онлайн-конструктори).
Знайти постачальників товарів.
Закупити товари.
Почати просування інтернет-магазину.
3. Дропшиппінг
Третя ідея онлайн-бізнесу - торгівля за системою дропшипінгу.
Дропшиппінг - це перепродаж товарів, який не вимагає вкладень грошей. Ви виступаєте в ролі посередника - продаєте чужі товари на своєму майданчику.
При цьому всі товари знаходяться на складах вашого партнера. Ваше завдання - залучати покупців.
Як це працює:
Ви знаходите партнера - наприклад, оптову фірму, яка продає накидки для автомобільних сидінь.
Домовляєтеся про співпрацю: вони продають товари за 700 гривень, ви робите націнку 400 гривень → створюєте магазин → додаєте товари → залучаєте покупців.
Отримані замовлення передаєте партнеру → переказуєте йому його частину грошей → він відправляє замовлення покупцеві.
Ваш заробіток - націнка з кожного проданого товару.
4. Продажі на маркетплейсах
Ще одна ідея бізнесу в інтернеті - продаж товарів на маркетплейсах: ROZETKA, OLX, KASTA, АЛЛО, PROM, EPICENTR, ФОТОС, IZI, BIGL, SHAFA, BOO, SKIDKA, ZAKUPKA, MRIYAR та PRIVATMARKET. У цьому випадку вам навіть не доведеться створювати свій інтернет-магазин - продаж товарів здійснюється на торгових майданчиках.
Як це працює:
Виберіть нішу для маркетплейсів.
Закупіть першу партію товару.
Зареєструйтеся на маркетплейсах: можна одразу на кількох.
Додайте картки товарів і почніть продажі.
5. Копірайтинг
Копірайтинг - це написання текстів, що продають, для реклами, блогів, розсилок, сайтів, журналів. Рекламні тексти пише копірайтер; його ще називають комерційним автором.
Почати свій шлях у копірайтингу можна з фрілансу - знаходьте замовників на біржах і в соціальних мережах. Згодом це можна перетворити на справжній онлайн-бізнес: створити власну агенцію копірайтингу.
Щоб заробляти хороші гроші в цій сфері - від 50 000 гривень на місяць, - потрібно стати крутим і затребуваним фахівцем.
6. Розробка мобільних додатків
Ще один затребуваний напрямок у сфері інтернет-бізнесу - це розробка мобільних додатків. Для мобільних пристроїв на Android і iOS.
Є два варіанти розвитку кар'єри:
Професіонал. Ви можете стати затребуваним фахівцем у сфері розробки додатків та ігор для смартфонів/планшетів.
Агентство. Ви можете створити своє IT-агентство, яке розробляє застосунки: найняти штат розробників і шукати замовників.
У цій сфері багато клієнтів з B2B-сфери: великі компанії, агрегатори, інтернет-магазини, сервіси, яким потрібен застосунок для Android і iOS, щоб збільшити базу клієнтів.
7. SMM-агентство
Ще одна ідея для бізнесу, пов'язана зі сферою digital і маркетингу. Вкрай затребуваний і популярний напрямок у 2023 році.
Ви можете відкрити власне SMM-агентство, яке:
Просуває бізнес у популярних соціальних мережах: Інстаграм, Тік Ток тощо. Допомагає великому і невеликому бізнесу залучати нових клієнтів.
Налаштовує і веде таргетовану рекламу.
Розробляє стратегію просування в соціальних мережах.
Щоб відкрити затребуване SMM-агентство - і заробляти від 150 000 гривень на місяць, - потрібно стати професіоналом у цій сфері.
8. UX/UI-дизайн
Якщо вам цікава сфера дизайну, то один із найбільш "грошовитих" напрямків - це UX і UI.
UX (User Expirience) - це те, як користувач взаємодіє з інтерфейсом. Абревіатура розшифровується як "користувацький досвід". За UX відповідає UX-дизайнер.
UI (User Interface) - це те, як користувач бачить інтерфейс сайту або застосунку; все, що стосується зовнішнього вигляду, так званої "оболонки". Абревіатура розшифровується як "користувацький інтерфейс".
Ви можете:
Розвиватися в UX/UI як фахівець: UX/UI-дизайнер.
Відкрити своє агентство UX/UI-дизайну.
9. Фріланс
Фріланс - це "історія" для тих, хто хоче працювати на себе в інтернеті. Якщо у вас є якісь затребувані навички - наприклад, у сфері дизайну, маркетингу, програмування, - то ви можете монетизувати їх.
Для цього потрібно стати фрілансером. Почніть шукати замовників і клієнтів на спеціальних біржах фрілансу, дошках оголошень, у соціальних мережах.
Надалі робота на фрілансі може перерости в повноцінний бізнес: чимало фрілансерів згодом відкривають власні агентства - чи то маркетингове агентство, чи то студія дизайну.
10. Ведення маркетплейсів
Маркетплейси користуються великим попитом серед підприємців-початківців. Але не всі вони розуміють усі тонкощі роботи з торговими майданчиками.
Тому ви можете почати онлайн-бізнес у цій сфері: наприклад, почати вести чужі магазини. Як варіант, станьте менеджером маркетплейсів.
Це digital-фахівець, який працює з інтернет-магазинами на популярних маркетплейсах: ROZETKA, OLX, PROM. Він проводить аналіз ринку, створює картки товарів, займається просуванням продукту на майданчику, координує постачання, слідкує за тим, щоб товари завжди були в наявності та спілкується з постачальниками.
11. Графічний дизайн
Ще одна ідея інтернет-бізнесу у сфері дизайну. Але цього разу - графічний дизайн.
Ви можете стати графічним дизайнером - це затребувана і високооплачувана професія. Він створює логотипи, візуальне оформлення для соціальних мереж і реклами, фірмові стилі для брендів, ілюстрації. Придумує дизайн для упаковок і мерчу.
Розпочати кар'єру в цій сфері можна в ролі фахівця, а далі - відкрити власну студію дизайну.
12. Відеоблог на YouTube
Створіть свій відеоблог на YouTube. Відеоблогінг - це повноцінний онлайн-бізнес.
Наприклад, ви можете створити канал на будь-яку тему, яка вам подобається. Публікуйте якісні відео та набирайте підписників.
Згодом (коли на каналі буде аудиторія) до вас почнуть приходити рекламодавці - так ви почнете монетизувати свій проєкт і заробляти гроші.
Партнерські програми.
Продаж своїх продуктів.
Офіційна партнерська програма від Google (AdSense).
13. Стрімінг
Почніть кар'єру стримера. Ще один популярний напрямок у 2023 році. Популярні стримери заробляють понад 100 000 гривень на місяць: на рекламі, платних підписках і донатах.
Що можна стрімити:
Ігровий контент. Проходження різних відеоігор: на комп'ютері або ігрових приставках.
Cooking-стрими. Контент, де стример готує їжу в прямому ефірі.
IRL. Контент "із реального життя". Наприклад, пряма трансляція походу в торговий центр.
Найкращі майданчики для стримінгу: Twitch, YouTube, TikTok.
14. Розробка та впровадження чат-ботів
В інтернеті можна заробити на створенні та впровадженні чат-ботів: для сайтів, соціальних мереж і месенджерів. Чат-боти використовуються для автоматизації спілкування з клієнтами: наприклад, відвідувач за ходить на сайт → пише в підтримку → йому відповідає чат-бот.
Таким чином можна автоматизувати процес спілкування з потенційними покупцями. Тому багато компаній наймають фахівців та IT-агентства, які займаються розробкою подібних рішень.
15. Особистий блог у форматі сайту
Ви можете створити особистий текстовий блог у форматі сайту. Як варіант - зробити веб-сайт на платформі WordPress.
У блозі можна писати статті на будь-які цікаві вам теми.
Способи монетизації:
Продаж своїх продуктів.
Консультації.
Продаж реклами.
Партнерські програми.
16. Дизайн інтер'єрів
Вкрай затребуваний і високооплачуваний напрям у сфері інтернет-бізнесу - дизайн інтер'єрів. Тут можна працювати як з приватними, так і корпоративними клієнтами - розробляти дизайн для будинків, квартир, офісів.
Є 2 варіанти розвитку кар'єри:
Професіонал. Можна стати дизайнером інтер'єрів і розвиватися як фахівець.
Агентство. Можна відкрити свою студію дизайну.
17. Онлайн-навчання
Якщо ви експерт у якійсь галузі - наприклад, маркетинг, дизайн, бізнес, - то можна продавати власні навчальні матеріали. Як варіант - онлайн-курси (ще цей напрям відомий як "інфобізнес").
Це можуть бути:
Готові записані уроки.
Вебінари.
Книги та брошури.
Email-курси.
18. Просування сайтів (SEO)
Один із найпопулярніших напрямів у сфері digital-маркетингу - SEO. Це просування сайтів у пошукових системах Google та Bing.
Ви можете:
Стати затребуваним SEO-фахівцем і заробляти на цьому хороші гроші: самостійно просувати сайти, інтернет-магазини, товари на маркетплейсах.
Відкрити власну SEO-студію: найняти співробітників і шукати клієнтів для просування.
19. Репетиторство
Це чудовий спосіб заробітку для викладачів. Ви можете зайнятися онлайн-репетиторством: наприклад, допомагати школярам і студентам освоїти будь-які матеріали - з української мови, математики, англійської мови, інформатики, фізики, біології, хімії та інших предметів; надавати послуги з підготовки до НМТ.
Шукати замовників можна:
На спеціальних біржах.
У соціальних мережах.
На форумах.
20. Студентські роботи на замовлення
Ще один варіант онлайн-бізнесу - написання студентських робіт на замовлення: курсові, реферати, дипломи, звіти про практику.
Це дуже затребувана ніша, оскільки багато студентів вважають за краще замовляти роботи, а не писати їх самостійно.
21. Служба техпідтримки
Можна стати співробітником служби техпідтримки на аутсорсі. Наприклад, деякі компанії наймають таких фахівців, щоб вони консультували їхніх клієнтів в онлайн-форматі: наприклад, у чаті або месенджері.
Також ви можете відкрити своє агентство служби підтримки: найняти фахівців і продавати послуги різним компаніям.
22. Консультації
Ще одна ідея бізнесу для експертів. Ви можете монетизувати свій досвід, знання і навички, продаючи консультації.
Наприклад, одна година консультації може коштувати 2 000 гривень. Ваші клієнти - фахівці-початківці та підприємці, які хочуть розв'язати якусь свою проблему або розібратися в певній сфері.
Головний плюс - вам не потрібно зустрічатися з клієнтом особисто. Достатньо зателефонувати в Zoom.
23. Канал у Telegram
Створіть свій Telegram-канал. Це може бути тематичний канал - наприклад, про кіно, - або експертний блог. Публікуйте якісний контент, набирайте підписників (для цього закуповуйте рекламу в інших ТГ-каналах).
Способи заробітку:
Продаж реклами.
Партнерські програми.
Онлайн-навчання.
Продаж своїх продуктів: книги, мерч, методички.
24. Купівля сайтів
На спеціальних біржах можна купувати інформаційні сайти. Це проекти, де публікуються різні тематичні статті.
Наприклад:
Можна купити сайт на кулінарну тематику з відвідуваністю 1 000 осіб на добу за 50 000 гривень.
Після покупки, ви можете почати його монетизувати: через рекламу від Google AdSense, партнерські програми, власні продукти.
Головний плюс цього методу полягає в тому, що вам не потрібно створювати інформаційний проєкт з нуля - ви купуєте готовий вебсайт, де є статті та відвідуваність.
25. Створення контентних проєктів
Якщо ви не хочете купувати готовий сайт, то можна створити контентний проєкт самостійно (з нуля). Наприклад, зробіть "інфосайт" про кіно.
Алгоритм дій:
Створіть сайт на WordPress.
Почніть публікувати статті.
Через 8-10 місяців сайт почне приносити трафік - з пошукових систем Google і Bing.
Через 12 місяців можете почати монетизацію проєкту: розміщуйте рекламні блоки AdSense, додавайте посилання і банери на партнерські продукти.
26. Студія логотипів
Відкрийте власну студію розробки логотипів. Це ще один популярний напрям онлайн-бізнесу для дизайнерів.
Вашими клієнтами стануть організації та фірми, яким потрібен логотип для компанії.
Є 2 варіанти розвитку в цій сфері:
Можна стати затребуваним фахівцем і "малювати" логотипи самостійно.
Можна відкрити своє агентство, найняти співробітників і займатися тільки операційною діяльністю.
27. Агентство контекстної реклами
Контекстна реклама - це платна реклама в пошуковій системі Google. Ви можете навчитися налаштовувати контекстну рекламу Google Ads і відкрити власне агентство.
Ще один варіант - можна стати затребуваним контекстологом і заробляти в цій ніші як приватний фахівець.