Використання технології "сухого туману" в бізнесі
Від самого початку "сухий туман" - американський винахід, який використовували для очищення і дезінфекції боксів, приміщень, ангарів тощо. В основі технології - парогенератор і спеціальна рідина, яка під час розпилення парогенератором дає потрібний користувачеві ефект. У промисловості США цей технічний прийом використовується на практиці вже кілька десятиліть, але як бізнес-ідея "сухий туман" почав розкручуватися на українському ринку тільки близько трьох років тому.
Сьогодні платну послугу "сухого туману" пропонують для очищення закритих приміщень, а також виробів із текстилю, шкіри та пластику від неприємних запахів хімічного, органічного або змішаного походження. Цей інноваційний спосіб дає змогу видалити зайві запахи з салону автомобіля, з житлових і нежитлових приміщень, обробити одяг, м'які меблі, іграшки тощо.
Для досягнення необхідного результату поверхні, що підлягають очищенню, ізолюються від решти простору. Ізольовану ділянку за допомогою парогенератора заповнюють сухим туманом, до складу якого входить дезодорувальна та/або дезінфікуюча рідина. Пар підтримується в оброблюваному просторі протягом 30-40 хвилин (час впливу залежить від площі, що підлягає обробці), після чого приміщення провітрюється.
Після обробки сухим туманом за умови, що видалено джерело неприємного запаху, повторна обробка більше не потрібна, сторонні запахи усуваються назавжди. Сухий туман абсолютно нешкідливий, працювати з ним можна без застосування захисних костюмів, масок і окулярів. Це новий напрямок бізнесу, який не потребує значних витрат на стратегію і здатний приносити високий дохід при активному просуванні послуги.
Як працювати з "сухим туманом"
Для того щоб робити бізнес на сухому тумані, підприємцю потрібно буде придбати парогенератор, дезодорувальні суміші, автономний блок живлення і обладнати власне або орендоване приміщення під пункт обробки. Сьогодні на українському ринку реалізуються американські та китайські парогенератори. Їх ще називають фоггери (від англійського слова fog - туман). Найбільшою популярністю користуються генератори торгової марки Burgess. Вартість нового апарату - близько 20 000 гривень. Генератор можна заряджати як від електричної мережі, так і з використанням портативних переносних джерел електричного струму.
Крім самого генератора, підприємцю потрібно регулярно закуповувати дезодоруючі рідини. Рекомендується купувати рідини тільки хорошої якості, тому що якщо розпорошувати низькосортний наповнювач, то на оброблюваних поверхнях залишатимуться жирні плями. Таке псування майна клієнтів обернеться для підприємця великими матеріальними витратами.
Для того щоб обробити сухою парою салон невеликого автомобіля, потрібно близько 40 мл рідини. Вартість 1 мл такої рідини - близько 3 грн. Наповнювачі продаються в каністрах по 2-3 л. Крім обладнання, підприємцю, який має намір з нуля організувати бізнес із надання послуг "сухого туману", знадобиться приміщення. Ідеальний варіант - гараж під автобус.
У такому гаражі можна обробляти громадський транспорт і невеликі легкові автомобілі, а також створити умови для обробки одягу і м'яких меблів. Цю послугу може надавати один працівник. Якщо цим бізнесом планує займатися новачок, то секрет успішності починання на "сухому тумані" - самостійна робота на результат без найму працівників.
Скільки потрібно вкласти в бізнес, щоб отримати прибуток
Щоб бізнес швидко почав працювати і підприємець зміг постійно нарощувати обороти, на першому етапі потрібно наступне:
Придбати один парогенератор (17 тис. грн.)
Запастися дезодорувальними наповнювачами (10 тис. грн.)
Орендувати гараж (10 тис. грн.)
Провести рекламну кампанію (10 тис. грн.)
Загалом потрібно вкласти близько 50 тисяч гривень стартового капіталу.
На замітку: якщо немає грошей, можна оформити кредит для відкриття малого бізнесу. За відгуками бізнесменів, які займаються наданням послуг із "сухим туманом", найбільш відчутний результат дають рекламні акції в регіональних соціальних мережах, а також рекламні банери. Активна маркетингова діяльність дасть змогу підприємцю-початківцю протягом кількох місяців сформувати клієнтську базу.
Середня вартість обробки "сухим туманом" автомобіля - близько 300 грн., автобуса - близько 500 грн., квартири - близько 1 тисячі грн.
Щоб на місяць заробити хоча б 15 тисяч гривень прибутку, підприємець має отримати дохід близько 50 тисяч гривень. Якщо на день обробляти по три невеликі машини, один автобус і раз на три дні одну квартиру, то цілком реально за тридцять днів вийти на заплановану суму. Але щоб отримати таку кількість клієнтів, підприємець просто зобов'язаний активно просувати свою послугу.
Висновок
"Сухий туман" як самостійний бізнес дуже залежний від клієнтів і від рекламних витрат підприємця. Вигідніший варіант - впровадити його як додаткову послугу до основного виду бізнесу, наприклад, до клінінгових послуг із прибирання квартир та інших приміщень, на автомийках, у швейних майстернях тощо. У такому форматі роботи послуга видалення запахів "сухим туманом" може дати хороший додатковий дохід.