Для того щоб відкривати власний міні-цех по виготовленню соусів, важливо захоплюватися створенням нових смаків, експериментувати і любити цю справу. Якщо ваше завдання тільки заробіток, без фана, тоді при тривалому розвитку бізнесу і сезонності в виробничому процесі, ви швидко охолонете в завзятті щось робити і вам стане нудно і нецікаво, а це в свою чергу призведе до закриття бізнесу.

Другий момент і можна сказати складність – це пошуки ринків збуту. Багато бізнесменів в цій галузі починали продажу з 15 – 40 банок на тиждень і поступово нарощували збут через цілий ряд каналів, але процес цей довгий і вимагає вкладення коштів.

Третій момент – це сезонність. Наявність сировини для виробництва соусів в необхідних обсягах забезпечується тільки в літні місяці, а це 2 – 2,5 місяці на рік. Саме за цей період виготовляється основний обсяг соусної продукції, яка буде продаватися протягом усього року. До цього періоду потрібно підготуватися як фінансово, так і фізично.

Щоб знизити собівартість соусів, можна самостійно вирощувати частину сировини на своїх городах, це дозволить зробити ваш продукт точно екологічно чистим і доступним для покупця. На практиці – це багато роботи і догляду за овочами і вирощуванням приправ.

Пошук приміщення під цех

На початкових етапах можна працювати на дому, поки ви розробите рецептуру для соусів і відпрацюєте технологію їх приготування. Продавати можна для друзів і знайомих по собівартості і запитувати їх відгуки про смакові якості продукту.

Але як тільки ви вирішите виходити на широкий ринок споживачів, тут вже потрібно шукати відповідне приміщення, яке відповідатиме всім вимогам, а на готову продукцію потрібні будуть сертифікати якості.

Підбір приміщення – завдання складне, воно повинно бути кухонного типу, з усіма комунікаціями, в тому числі каналізація, водопровід і вентиляція.

Площа приміщення від 50 кв.м. і більше. Крім кухонної зони, повинен бути склад для зберігання сировини і підсобне приміщення з санвузлом для працівників.

Устаткування

Для старту бізнесу на виробництві соусів, вам потрібно буде мінімум обладнання, якщо ви будете виготовляти їх вручну.

Так, вам буде потрібно:

  • холодильне обладнання.

  • плита.

  • ємності для приготування і зберігання продукції.

  • металеві робочі столи.

  • мийка, витяжка.

  • стелажі для зберігання сировини.

  • блендер, м’ясорубка, міксер.

  • кухонні інструменти.

На такому обладнанні два працівника за один робочий день можуть виготовляти 50 – 150 баночок готової продукції, по заздалегідь налагодженій технології.

В майбутньому, при розширенні і автоматизації виробництва, можна купити лінію для виготовлення соусів, вартість якої починається від $ 16000 і вище. Така лінія здатна виготовляти близько 1000 кг продукції на добу.

Автоматизовані лінії зокрема купують для виготовлення найбільш поширених видів соусів, це майонез і кетчуп.

Але в цій статті ми говоримо конкретно про міні бізнес, націлений на виготовлення унікальних за своїм смаком соусів, які будуть вигідно виділяти вас на тлі конкурентів і ви не будете боротися за покупця з виробничими гігантами в цій галузі.

Існує така практика, що ви можете орендувати виробничі потужності і замовити виготовлення своїх соусів на матеріально технічну базу іншого підприємства.

Сировина

У бізнесі на соусах сировина грає ключову роль. Адже від її якості буде залежати кінцевий смак готової добавки, або ж від закупівельної ціни буде залежати вартість у роздрібній торговельній точці. Це питання потрібно вивчити ще на етапі бізнес планування.

Ідеальний варіант – це самостійно вирощувати всі компоненти для соусів. Але це фізично неможливо, якщо у вас невелике ручне виробництво, а попит постійно зростає. Звичайно ж, частину сировини можна вирощувати самому. Наприклад, перець або помідори показують хороші врожаї, особливо якщо вирощувати їх в теплиці.

Відсутню частину сировини можна купувати у місцевих фермерів, домовившись про вигідну ціну. Приправи зазвичай купуються в цілісному вигляді, а в цеху їх вже мелють і додають в соуси в необхідних кількостях.

Який повинен бути асортимент?

Відразу можна відзначити, що можна робити бізнес не тільки на соусах, а й на салатних заправках. Це теж вигідна ніша, яка набирає обертів. І де немає величезної конкуренції серед великих виробників. В цілому варто відзначити, що людям нецікаво купувати черговий кетчуп або майонез від маловідомого виробника, інша справа оригінальні соуси і заправки для салатів.

Це може бути:

  • аджика з різними добавками.

  • соуси на майонезній основі.

  • соуси для конкретної страви, наприклад до м’яса, риби або морепродуктів.

  • цікаві комбінації, наприклад вишня і гострий перець, або ж соуси з м’ятою.

Популярністю користуються такі варіанти:

  • гірчично-медовий

  • каррі

  • оливковий

  • часниковий

  • грибний

  • соуси для пасти

  • бешамель

  • сирний

  • і соуси для барбекю.

Їх рецепти ви можете знайти в інтернеті і доопрацювати смакові якості кожного з них, або ж з нуля розробити свої варіанти.

Якщо говорити про салатні заправки, то за основу часто застосовують натуральний йогурт, додаючи інші компоненти.

Пошук клієнтів та реклама

Для реалізації продукції варто розглядати кілька основних каналів.

Робота безпосередньо з невеликими продуктовими крамницями і кафе. Це складний процес отримання кожного клієнта але в разі успіху ви зможете реалізовувати оптові партії, через подібні торгові точки. Шукайте лавки з натуральними продуктами або м’ясні магазини і продавайте соуси для м’ясних страв. Пробувати працювати відразу з великими мережами можна тільки в разі наявності необхідного фінансування і можливості забезпечити обсяги поставок.

Продажі через інтернет. Це можуть бути як соціальні мережі, на кшталт Instagram і Facebook, або ж власний сайт з магазином і доставкою соусів. Тут можна застосовувати як безкоштовні методи розкрутки, шляхом публікації контенту, відгуків та іншої корисної інформації, так і платні варіанти: контекстна реклама, таргетована і оголошення в соціальних мережах.

Виставки та ярмарки. За допомогою таких заходів можна не тільки реалізувати багато продукції, а й напрацьовувати впізнаваність бренду і знайти оптових замовників на ваші соуси.

З рекламних матеріалів потрібні будуть: візитки, листівки, розробка логотипу та дизайну сайту, розробка і друк упаковки, красива скляна тара для соусів.

Фінанси

Для старту в форматі ручного виробництва соусів в міні цеху потрібен стартовий капітал від $ 5000 і вище. Сюди включено обладнання, документи, закупівля сировини, тари і етикеток, рекламні матеріали, перші місяці оренди приміщення та заробітної плати помічникові.

Для більшого виробництва потрібно від $ 20000 і вище.

Націнка на соусах від собівартості в роздрібних магазинах 100% – 200%.

Бізнес на соусах – це непогана ніша для підприємців-початківців, де можна запустити власне виробництво з невеликим бюджетом, але потрібно відразу ж опрацьовувати ринки збуту, рецептуру і шукати надійних постачальників сировини або ж вирощувати її самостійно, зрозуміло, що крім солі, оцту, йогуртів та інших компонентів. Працювати бажано в великих містах, де є попит на даний товар.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

903.9KПрочитань
11Автори
714Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається