Така улюблена справа може приносити 1000 $ в місяць. Давайте, дослідимо можливість бізнес-ідеї з виготовлення тортів і тістечок з мастикою під замовлення. Вашій увазі пропонується реальний експеримент, який наочно покаже рентабельність даної бізнес-ідеї.
Сьогодні кожна з жінок, яка вирішила присвятити себе якійсь справі, тепер не просто займається сімейним побутом, а й приносить додатковий дохід до сімейного бюджету. Виробництво тортів на дому динамічно набирає популярність у споживачів. Люди все менше довіряють магазинам, де вся продукція просякнута консервантами для тривалого зберігання продуктів. Більш того сучасний покупець бажає знайти ексклюзивний продукт та ще й з іменними написами.
При розрахунку рентабельності виробництва слід враховувати той факт, що перший торт з мастиковим декором можна зробити без використання спеціальних інструментів для роботи з мастикою. Відповідно, вкладення в інструменти можна зробити з перших зароблених грошей. Це обумовлено тим, що з мастикою можна працювати і підручними матеріалами, а для випічки і оформлення кондитерських виробів у кожної домогосподарки і так є свій готовий «арсенал» всього необхідного. Від качалки до мірного стаканчика.
Бісквіт з різними просоченнями і кремами користується великим попитом серед споживачів. Також в категорію найбільш бажаних кондитерських виробів входить і звичайний медовик. На основі медовика, пропонуємо розглянути приблизний розрахунок доходної частини бізнес-ідеї.
Все, що необхідно торту медовик з мастиковим декором. Для прикладу візьмемо рецепт простого медовика. Паралельно будемо вважати наші витрати на необхідні продукти. Для однієї порції медовика з 8 коржів, вагою в 2-2,5кг. Вам знадобиться:
3 яйця = 0,45 $;
3 ст. ложки меду = 120гр меду = 0,7 $;
2 ч.л. соди = 0,05 $;
1 стакан цукру = 0,2 $;
100г. масла вершкового = 1 $;
4 склянки борошна (вищого сорту) = 0,45 $.
Разом собівартість коржів становить 2,85 $. Далі справа за кремами. Дуже важливо пам’ятати те, що просочувальний крем може бути будь-яким, а от крем, яким вирівнюють торт обов’язково – масляний. Виходячи з цього, більшість кондитерських виробів, які ви будете робити, будуть включати в себе 2 види кремів. Або ж повністю весь медовик буде оброблений масляним кремом. Рецепт сметанним кремом:
1,5 склянки сметани = 1 $;
1 стакан цукру = 0,2 $;
100г. масла = 1 $;
Рецепт масляного крему:
1 банка згущеного молока = 1,7 $;
1 стакан цукру = 0,2 $;
1 пачка (200гр) масла вершкового = 1,7 $.
Разом для двох видів крему знадобиться 5,6 $. У виробництві тортів на дому часто використовують мастику для ефектного прикрашення. При цьому такі торти люди замовляють саме у домогосподарок, а не в кондитерських магазинах. Адже це відомий факт, що все домашнє корисніше і смачніше. Кожен поважаючий себе майстер приготує торт, враховуючи всі побажання клієнта, при цьому використовуючи тільки якісні та свіжі продукти. Природно, що їх вартість дорожче, ніж магазинних, але і якість у них відповідна. Перш за все, домашньою випічкою варто зайнятися тому, що це актуально і приносить непоганий дохід.
Мастику можна купувати готову в спеціалізованих магазинах, або зробити самостійно. Для домашнього виготовлення мастики існує безліч рецептів.
Вартість одного кілограма виробу, досвідчені майстри кондитери оцінюють від 12 $ до 16 $. З даного набору продуктів (мастику можна вибрати будь-яку) виходить торт вагою в 2-2,5 кг. Це означає, що середня вартість таких тортів буде дорівнювати 28-32 $. Собівартість в прикрашених тортах становить 18 $ при використанні двох видів мастики. Чистий прибуток від одного торта становить 11 $ -15 $.
Вартість кілограма готового виробу включає в себе як цінову політику продуктів, так і складність виконання декору. Чим складніше виконується прикраса кондитерського виробу, тим дорожча його вартість. Досвідчені домогосподарки примудряються перед святами випікати до 20-ти тортів за добу. Правда потім слід витратити 2 дні, щоб відіспатися. Тобто при наявності постійних клієнтів в день йде близько 5-ти штук.
Прогноз активності бізнесу на виготовленні тортів
Зарабативати тортами легко, коли є регулярні замовлення. Природно, що першими замовниками будуть рідні, близькі та друзі. Але, щоб не зупинятися на цьому, всі свої готові роботи можна розміщувати в соціальних мережах, подати оголошення в міську газету, а також на сайти. Деякі домогосподарки не встигають виконати замовлення клієнтів, які прийшли завдяки сарафанному радіо. Інтерес до тортів виготовлених в домашніх умовах зростає з кожним днем. Але ж кожна людина відзначає в середньому 12 свят протягом року:
Новий рік.
Різдво.
День народження (свій, дітей, кума, батьків і родичів, директора).
День Святого Валентина.
8 березня.
Великдень.
Перше квітня.
Дев’яте травня.
День матері.
День Незалежності.
Корпоратив.
Хеллоуїн.
І це тільки ті свята, які повторюються, а є ще: весілля, хрестини, річниця, випускний і т.д. Крім того будуть приходити і клієнти, які просто захочуть купити смачного торта до чаю. І лише 30 ваших знайомих принесуть вам замовлення на кожен день.
Акцентуйте увагу клієнта на те, що Ви працюєте тільки з якісною продукцією і не економите на продуктах. Так само користується великою популярністю, такий варіант роботи, що майстер дає клієнтові список необхідних продуктів, і бере лише плату за роботу. Такий крок досить ризикований, але він також ефективно приверне клієнтів.