В цій статті розповідаємо, яка чисельність відділення, взводу, роти, батальйону, бригади і полку. На які структурні частини може поділятись кожен підрозділ? Розбираємось разом.
Чисельність військових підрозділів та їх назви
Надалі ми будемо наводити існуючі в Збройних силах України назви підрозділів та їх відповідники у Січових Стрільців, УПА та інших українських військових формаціях. Звертаємо увагу, що чисельність може варіюватись в залежності від підрозділу, задач та конкретної ситуації у війську.
Відділення (рій)
Чисельність відділення від 9 до 15 військовослужбовців. Взвод складається з 2 - 4 відділень. Командує відділенням командир відділення (ройовий), зазвичай він має сержантське звання. Тут ви знайдете перелік військових звань у ЗСУ https://drukarnia.com.ua/articles/viiskovi-zvannya-zsu-GM9kW
В УПА, Січових Стрільців рій налічував 5 - 10 осіб.
Рекрутингові центри бригад ЗСУ
https://108obrtro.lobbyx.army/ - 108 обр ТрО Дніпропетровської області. Бригада зі славним бойовим шляхом, діяла на Донецькому напрямку на 2024 рік діє на Запоріжжі.
Щоб долучитись телефонуйте 0800337803 чи 0664476906
https://www.khartiia.org/ - бригада Хартія Національної гвардії України
телефон 3333
Хочете додати до списку контакти рекрутингового центру вашої бригади? залишіть коментар під дописом і ми додамо ;)
Взвод (чота)
Другий за чисельністю підрозділ. Взвод (чота) складається з кількох відділень і може мати у складі від 15 до 50 (в дуже рідкісних випадках) військовослужбовців.
Командир взводу зазвичай має офіцерське звання, найчастіше це молодший лейтенант чи лейтенант.
Рота (сотня)
Рота (в українській військовій традиції сотня) - підрозділ, що складається з кількох взводів. Чисельність роти складає від 80 до 200 військовослужбовців. Вона може варіюватись залежно від:
штатного розкладу конкретної бригади;
роду військ;
армії та ін.
Відповідником роти в артилерії є батарея, в авіації відповідником роти є ескадрилья.
Артилерійська батарея має структуру, що аналогічна загальновійськовій роті. Вона теж складається зі взводів. В артилерійській батареї зазвичай від 3 гармат на взвод та їх обслуга, яка відповідає за транспортування, згортання та розгортання, ведення вогню, зберігання та підвіз боєкомплекту. В мінометних батареях більше стволів, оскільки самі міномети менші за розмірами за гаубиці чи САУ (самохідні артилерійські установки).
Батареї протитанкової артилерії можуть використовувати повзводно.
Батальйон: що це та яка його чисельність
Батальйон - основний тактичний підрозділ в морській піхоті та сухопутних військах. Чисельність одного батальйону від 400 до 800 осіб. Батальйоном командує офіцер у званні майора чи підполковника. В батальйоні може бути 3 - 5 рот та окремі підрозділи рівня взводу.
Дивізіон в артилерії
В ракетних військах та артилерії батальйону відповідає дивізіон. Його чисельність від 150 до 700 осіб. В більшості випадків на озброєнні одного дивізіону від 12 до 24 артсистем різних типів.
Дивізіон може вести вогонь по різним цілям в різних напрямках чи зосереджувати вогонь на одній цілі.
Артилерійські дивізіони об’єднуються в полки чи бригади.
Дивізіон у ВМС
Дивізіоном у військово-морських силах називають підрозділ, що складається з однорідних кораблів. Наприклад: дивізіон суден забезпечення, дивізіон ракетних катерів.
Полк
Цей підрозділ займає проміжне місце між батальйоном і бригадою. Чисельність полку від 900 до 1500 осіб. Полки можуть вести бойові дії самостійно чи в складі більших з’єднань.
Також існують полки в силах підтримки, що виконують задачі забезпечення бойових дій.
Бригада
Основний підрозділ оперативного рівня в ЗСУ та Національній гвардії України. Чисельність бригади може бути від 2000 до 8000 військовослужбовців. В складі бригади може бути від 4 батальйонів та підрозділи рівня взводу роти.
Бригада може бути окремою чи входити до складу корпусу.
Інші підрозділи
В арміях багатьох країн світу існують також дивізії. Чисельність дивізії від 6000 до 25000 військовослужбовців. У неї можуть входити кілька бригад та полків.
На даний момент в ЗСУ дивізій немає.