Виробництво солодкої вати як бізнес

Солодка вата - одні з найпопулярніших ласощів для дітей, які можна купити на вулиці. А ще це дуже перспективна бізнес-ідея, оскільки вона не вимагає серйозних вкладень і підприємницького досвіду. Проєкт вирізняє висока рентабельність, оскільки собівартість солодкої вати мінімальна.

Підписуйтесь на телеграм-канал

Продавати ці ласощі можна в парках, на площах, на пляжах, у будь-яких місцях із хорошим пішохідним трафіком. Цільова аудиторія - сім'ї з дітьми та підлітки. Але бізнес вирізняє сезонність - основні продажі будуть влітку і в теплу пору року.

Головні плюси бізнесу на цукровій ваті:

  • мінімальний стартовий капітал;

  • доступна сировина та обладнання;

  • проста технологія виробництва;

  • висока рентабельність;

  • мобільність (легко змінити локацію);

  • можна обійтися без найманих працівників;

  • популярність цукрової вати.

Цей проєкт чудово підходить навіть для новачків.

Головних мінусів два - сезонність і складнощі з вибором місця.

Купівля сировини для приготування солодкої вати

Щоб приготувати вату, потрібен звичайний цукор, який можна купити навіть у звичайному магазині чи супермаркеті, або замовити у продавців дрібним оптом. До цукру додають харчові барвники. Обирайте ті, які перевірені та мають хороші відгуки.

Крім того, вам знадобиться не багато води, близько 10 л на день на точку, пластикові або дерев'яні палички, форма продавців, одноразові рукавички.

Купівля обладнання для виробництва

Вам знадобиться апарат для виробництва цукрової вати - туди засипають цукор і через кілька хвилин отримують готовий продукт у вигляді об'ємних цукрових ниток, які накручують на паличку. Сучасні апарати повністю автоматизовані, можуть працювати годинами без перерви і витримувати серйозні навантаження. Він складається з нагрівального елемента й електричного двигуна, основний поділ - за типами нагрівального елемента (спіраль, ТЕН, газовий пальник). Для вуличної торгівлі вибирають два останні варіанти. Вартість - від 7 000 до 10 000 гривень, залежно від моделі. Під час вибору враховуйте потужність, інтенсивність експлуатації та автономність роботи.

Технологія виробництва цукрової вати

Для приготування однієї порції вати потрібно близько 2-3 чайних ложок якісного цукрового піску. Його засипають у барабан апарату, де під дією відцентрової сили цукор плавиться. У результаті утворюється волокниста павутина, яку збирають на палички. На виготовлення однієї порції зазвичай йде близько 30 секунд або трохи більше.

У цукрової вати невеликий термін зберігання, але реалізовувати її можна не тільки на вулиці. Якщо помістити вату в целофан або пластикові контейнери, її також можна продавати в магазинах. Щоправда, вона швидко втратить пишність, тому в такому разі вату краще відразу спресувати.

Торгівля цукровою ватою: вибір місця

Вату зазвичай продають на свіжому повітрі - в місцях з хорошою прохідністю. Найкраще для цієї мети підходять парки, набережні, пляжі, місця біля ТЦ або ТРЦ (або всередині цих центрів), неподалік від дитячих майданчиків, поруч із зупинками громадського транспорту. Головна умова для торгівлі цукровою ватою - великий пішохідний трафік. Бажано, щоб у цьому місці проходили сім'ї з дітьми, причому саме гуляли, а не поспішали у справах. Апарати з ватою також часто встановлюють у фойє цирків і театрів під час дитячих вистав.

Навіть взимку ви можете продавати цукрову вату, але потрібна точка в приміщенні - кінотеатр, торгово-розважальний центр тощо.

Вигідний варіант - пересувна точка, у такому разі можна оперативно змінювати локацію, тим паче що обладнання для цукрової вати цілком мобільне. Але тут є складнощі, оскільки відповідно до закону про пересувну торгівлю доведеться укладати договір оренди на кожну ділянку землі, де ви плануєте стояти.

Кіоск із цукровою ватою: реєстрація

Бізнес із виробництва солодкої вати досить простий. Зазвичай його реєструють як ФОП у податковій службі, через ДІЯбізнес. Потрібно надати заяву, паспорт та ІПН. Термін розгляду - три робочі дні. Вам також знадобиться висновок СЕС і дозвіл на торгівлю, а в разі розташування в приміщенні - дозвіл від пожежників.

Апарат для вати вимагає підключення до електрики, тому потрібно укласти договір з організацією, яка його надасть. У персоналу мають бути медкнижки.

Витрати на старті

Основна стаття витрат - купівля обладнання. Також вам буде потрібно купити кіоск, сировину і витратні матеріали, оплатити реєстрацію та отримання необхідних дозволів.

На апараті не варто економити - шукайте найнадійніший і заздалегідь продумайте, де ви зможете його відремонтувати в разі поломки. На ринку представлено обладнання китайського та американського виробництва. Останні коштують найдорожче, але вважаються найякіснішими.

Також залежно від формату торгівлі вам знадобиться візок, тент або намет. При обмеженому бюджеті можна купити бу варіант. У бюджет потрібно закласти купівлю сировини і витрати на оформлення документів. Разом залежно від обраного обладнання витрати складуть від 20-40 тисяч до 100 000 гривень.

Постійні витрати включають витрати на сировину, електрику та оренду місця, а також на зарплату (за наявності найманого персоналу).

Зазвичай ця сума починається від 10 000 гривень.

Дохід і терміни окупності точки з продажу цукрової вати

Фінансові результати точки з продажу цукрової вати залежатимуть від формату торгівлі, вибору місця, обладнання, погоди. Виробництво і продаж цукрової вати вважається прибутковим і високорентабельним бізнесом, адже собівартість цукру і барвника дуже мала, а за порцію вати можна брати від 50 гривень.

За умови роботи 20-22 дні на місяць і при продажу 100 порцій вати на день отримуємо дохід близько 100 000 гривень на місяць. Але врахуйте, що кількість продажів варіюватиметься в широких межах - у гарну погоду, у вихідні та свята можна продати дуже багато порцій. У такому разі окупити витрати можна вже в перший-другий місяць роботи.

Ризики бізнесу

Якщо ви вирішили організувати бізнес із виготовлення цукрової вати, зверніть увагу на можливі ризики. Це сезонність бізнесу, залежність від погоди і можлива конкуренція. Важливо вибрати прохідне місце і продумати, як залучити потенційних клієнтів.

Проєкт на виготовленні солодкої вати - хороша можливість відкрити прибуткову справу для підприємців з мінімальним стартовим капіталом і без досвіду. Завдяки високій торговельній націнці в разі правильного вибору місця розташування витрати можна окупити практично відразу.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

959.6KПрочитань
11Автори
783Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається