Якщо простими словами, волатильність – це зміна ціни на активи. Волатильність валюти характеризується частими та швидкими змінами обмінних курсів на валютному ринку. Чим вища волатильність, тим більша ймовірність що ціна валютної пари може різко змінитися протягом короткого періоду часу в будь-якому напрямку. Низька волатильність навпаки, означає дуже повільний процес зміни ціни або ж її незмінність.
Фінансові ринки можуть бути досить нестабільними зі значними коливаннями ціни щомісяця чи навіть щодня. Трейдери торгують завдяки волатильності, адже без неї на ринках не було б потенціалу прибутку. Хоча такий фактор також збільшує ризики пов’язані з торгівлею, але й може призвести до прибутковості, якщо вміти правильно торгувати.
Що викликає коливання ціни на валютних ринках?
Коливання обмінних курсів є нормальним явищем, а коли курс між двома валютами коливається набагато більше середнього, інвестори на ринку Форекс візьмуть це до уваги. Волатильність валюти може бути спричинена кількома різними факторами про які ми розповімо детальніше.
Політичні та економічні умови
Економічні проблеми, такі як гіперінфляція, або політичні заворушення на кшталт війни і революції, можуть мати приголомшливий вплив на вартість валюти. Такі події демонструють як ціна валюти країни може раптово та різко впасти. Хоча такі випадки є рідкісними, проте мають руйнівний вплив на курс валют певної країни й на нестабільність валюти.
Попит на купівлю
Торгівля на валютному ринку також може вплинути на курси валют. Трейдери та інвестори можуть бути націлені на конкретну валюту, попит на яку шалено зростатиме. У результаті такої валюти в обігу стає менше, оскільки гравці ринку починають масово її скуповувати.
Монетарна політика
Центральні банки кожної країни відіграють важливу роль в управлінні грошовими потоками. За допомогою рівня процентних ставок вони регулюють кількість грошей, що перебуває в обігу. Саме тому кожен трейдер стежить за рішенням та політикою центрального банку, незалежно від того чи це Європейський центральний банк (ЄЦБ), Банк Англії (BoE), Банк Японії (BoJ), чи Австралійський резервний банк (ARB).