Автор: Tatarigami_UA
За допомогою візуального аналізу супутникових знімків наша команда виявила втрати російської військової техніки в Авдіївці в період з 10 по 20 жовтня. Загальна кількість перевищила 109 одиниць, що свідчить про значні втрати сил розміром приблизно з бригаду всього за десять днів.
Реальна кількість знищеної техніки значно більша. Ми виключили близько десятка машин з низьким або середнім ступенем достовірності через непослідовне охоплення знімків. У деяких випадках неможливо було визначити, чи залишалася машина на місці, чи рухалася.
Уся нова втрачена техніка позначені на знімках червоними квадратами, а старі втрати, які вже були зафіксовані наприкінці вересня, позначені білими квадратами.
Переважна більшість втрат - це переважно ББМ, зокрема БМП-1 та БМП-2 різних конфігурацій, танки Т-72, Т-64 та Т-80 різних модифікацій, МТ-ЛБ, БТР, а також транспортні засоби. Загалом ці втрати становлять 109 одиниць техніки.
Масштаб операції та залучення кількох бригад переконливо свідчать про те, що вона проводиться на армійському рівні. Ми також бачимо деякі докази того, що в район Авдіївки перекинуто додаткове підкріплення, але більш детальна інформація наразі не може бути розголошена.
Незважаючи на повідомлення про використання старої техніки, наша команда виявила значну присутність сучасних машин та обладнання в скоординованих атаках батальйонного рівня, що ще більше підкреслює важливість операції для російського командування.
Проаналізувавши початкову фазу, наша команда дійшла висновку, що це була давно спланована, а не реакційна операція. Закономірності, що спостережуються, вказують на те, що росіяни інвестували значний час і ресурси, очікуючи значних втрат в процесі досягнення своєї мети.
Попри великі втрати, противник продовжував використовувати більше механізованих сил для розвитку досягнутого обмеженого успіху з метою закріплення панівних позицій, порушення логістики та контролю териконів.
Втрати російської техніки вже перевищили втрати, понесені під час форсування Сіверського Донця у 2022 році. Цілком ймовірно, що ці втрати вже перевищили або перевищать втрати техніки, понесені росіянами в районі Вугледара в період з листопада 2022 року по квітень 2023 року.
За оцінками двох незалежних джерел, втрати російської техніки становлять близько 200 одиниць. Наша поточна оцінка в першу чергу зосереджена на геолокованих підтвердженнях, тому ми вирішили не повідомляти цю кількість, оскільки наразі не маємо підтверджуючих супутникових знімків.
Однак ситуація далека від стабілізації. Російські війська продовжують широко використовувати керовані авіаційні бомби та артилерійські удари, а також застосовують легкі багатоцільові керовані ракети (ЛМУР). Численні індикатори вказують на активні зусилля, спрямовані на підтримку операції.
На завершення ми хочемо наголосити на кількох ключових моментах. Ця операція на рівні армії, що проводиться батальйонами або батальйонно-тактичними групами, свідчить не лише про серйозність операції, але й про спробу переходу стратегічної ініціативи до російської сторони.
Спроможність нести ці втрати під питанням, хоча такий підхід віддзеркалює те, що ми спостерігали в попередніх боях за Маріуполь, Вугледар і Бахмут, коли росіяни задіяли значні людські та матеріальні ресурси і були готові прийняти величезні втрати.
Спочатку операція була спрямована на швидкий результат і просування до Авдіївки через її фланги, але опір і навички, продемонстровані українськими захисниками, виявилися набагато сильнішими, ніж росіяни очікували у своїх планах.
Щоб отримати доступ до повного набору зображень, додаткової інформації та детальної методології цієї оцінки, будь ласка, відвідайте наш веб-сайт:
https://frontelligence.substack.com/p/avdiivka-russian-losses-from-october