Як створити успішний YouTube-канал

Зміст

10 поширених помилок і поради щодо їх виправлення

У цій статті ми розглянемо 10 основних помилок і дамо експертні поради з прикладами, як їх уникнути, щоб ваші відео залітали в топ. Розповімо про сервіси, які допоможуть вам створювати якісний контент і просувати свої відео на YouTube!

YouTube - один із найпопулярніших відеохостингів у світі. У січні 2023 року кількість активних користувачів на YouTube сягнула 2.51 мільярда осіб на місяць по всьому світу. Це означає, що приблизно 31.25% населення земної кулі користується YouTube.

Саме тому багато хто прагне створити успішні YouTube-канали і заробляти на монетизації. Однак, на шляху до успіху, більшість новачків зливаються через помилки, які можуть сповільнити зростання і розвиток каналу.

Помилка 1. Недолік розуміння своєї аудиторії

Один із ключових аспектів успішного YouTube-каналу - це розуміння своєї аудиторії. Ви маєте розуміти, хто ваша цільова аудиторія, що вони шукають, що їм цікаво, і які проблеми вони хочуть вирішити, щоб створювати контент, який відповідатиме їхнім очікуванням.

Якщо у вас ще немає каналу⬇

Можете вивчити конкурентів у вашій ніші:

  • Які сценарії найбільше заходять аудиторії

  • Який хронометраж найбільше набирає переглядів

  • Вивчіть, що люди пишуть у коментарях під роликами

  • Де більша залученість у вигляді лайків

Якщо канал є⬇

Проведи дослідження своєї аудиторії - аналізуйте коментарі та зворотний зв'язок від глядачів, адаптуйте свій контент відповідно.

Помилка 2. Невизначеність у виборі ніші

Якщо ваш контент розмазаний по різних темах без ясного фокусу, то це може створити плутанину в аудиторії та ускладнити залучення підписників.

Вибирайте ясну тему або нішу для свого каналу, в якій ви володієте експертизою або ту, якою ви захоплені і яка вам цікава. Це допоможе залучити більш зацікавлену аудиторію і збільшити кількість підписників.

Помилка 3. Вибір висококонкурентної ніші на старті

Якщо ваша ніша насичена конкурентами, то потенційний трафік на канал може бути знижений, оскільки глядачі віддаватимуть перевагу більш популярним каналам у цій ніші.

Щоб працювати в такій ніші важливо провести аналіз конкурентів і знайти унікальний підхід до створення контенту, який буде відрізнятися від інших каналів. Розробіть свою унікальну концепцію і стиль, щоб привернути увагу аудиторії та виділитися на тлі конкурентів.

Для аналізу конкурентів і трендів, використовуйте розширення:

Google Trends - для аналізу пошукових запитів і пошуку трендів.

VidIQ - один із головних інструментів з конкурентного аналізу, трендів, SEO оптимізації, просування та багато іншого. Підкаже, які ролики зараз у конкурентів більш затребувані і, які теги у залітають у пошук.

Розглянемо на прикладах, як проводити базовий аналіз ніш⬇

GTA 5 - ігрова ніша

Що ми бачимо?

  • Конкуренція дуже висока

  • Попит спав

Якщо ви новачок - така ніша точно не для вас!

Нова мем-ніша john pork

Що ми бачимо?

  • Пошуковий запит зростає з кожним днем

  • Конкуренція поки що середня

Значить можна сміливо розібратися в ніші і залітати в неї з двох ніг - збирати трафік!

Помилка 4. Неякісний контент

Якість контенту - це один із найважливіших чинників для успішного YouTube-каналу. Якщо ваш контент низької якості, як за технічними, так і за контентними аспектами, то глядачі можуть швидко втратити інтерес і злитися. Зараз багато хто хоче швидких грошей і створює низькосортний контент, тому важливо розуміти, що життя такого контенту на YouTube недовговічне від слова зовсім.

Намагайтеся створювати високоякісний контент з хорошим звуком, яскравими і привабливими візуальними ефектами, цікавим сюжетом і докладним описом або субтитрами. Не забувайте про правила кольорокорекції та звукового дизайну. Якісний контент приваблює більше глядачів і збільшує ймовірність підписки на ваш канал.

Помилка 5. Неправильна оптимізація відео

Оптимізація відео - це те, що допомагає відео ранжуватися вище в результатах пошуку на YouTube. На це варто звернути особливу увагу, оскільки, навіть якщо у вас мега крутий контент високої якості, але ваші відео не оптимізовані, вони можуть виявитися невидимими для аудиторії.

Проведіть дослідження ключових слів, пов'язаних із вашою тематикою, і включайте їх у назву, опис і теги ваших відео. Також приділіть увагу прев'ю, щоб вони були соковитими і відображали зміст відео.

Розглянемо на прикладі, як якість контенту та оптимізація впливають на перегляди та клікабельність⬇

Що ми бачимо?

Одна й та сама ігрова ніша Minecraft, але різні прев'ю, оптимізація і якість відео. За підсумком - різниця в кількості переглядів просто колосальна!

Отже, оптимізація...

Для оптимізації відео ви можете використовувати розширення Vidiq (ми говорили про нього вище).

Інтерфейс сервісe інтуїтивно зрозумілий, тож не бійтеся і сміливо юзайте його для якісної пошукової оптимізації.

Помилка 6. Відсутність регулярної публікації контенту

Регулярність публікації контенту - це критично важливо для розвитку і зростання вашого YouTube-каналу. Якщо ви не публікуєте контент регулярно, ваша аудиторія може втратити інтерес і забути про ваш канал.

Створюйте контент-план на тиждень вперед і намагайтеся його дотримуватися. Це допоможе зберегти аудиторію, збільшити її залученість і підтримувати інтерес до вашого контенту. Поступово збільшуйте частоту виходу відео, якщо це можливо, щоб підтримувати свою аудиторію в постійному очікуванні нового контенту.

Помилка 7. Недолік взаємодії з аудиторією

Взаємодія з аудиторією - це важливо для підвищення трастовості та лояльності аудиторії вашого YouTube-каналу. Якщо ви не відповідаєте на коментарі та запитання, не взаємодієте з аудиторією, це може створити враження, що вас не цікавлять підписники вашого каналу.

Намагайтеся бути активним у коментарях під своїми відео, відповідати на запитання, дякуйте за відгуки та пропонуйте можливість взаємодії, таку як опитування й голосування. Важливо створити дружню і відкриту атмосферу на своєму каналі, щоб глядачі відчували себе залученими і цінними.

Немає ідей? Не проблема. Завжди можна звернутися з промтом до чату GPT.

Він допоможе вам придумати різні теми та ідеї для додаткового залучення аудиторії в контент вашого каналу.

Помилка 8. Відсутність органічного просування контенту

Просування контенту - ще одна важлива складова успіху на YouTube. Просто створювати придатний контент недостатньо, щоб залучити аудиторію. Якщо ви не просуваєте свої відео, вони можуть залишатися непоміченими.

Використовуйте соціальні мережі, блоги, форуми та інші інструменти для органічного просування свого контенту. Розміщуйте анонси своїх відео в соціальних медіа-акаунтах, беріть участь в обговореннях відео на великих YouTube-каналах у своїй ніші.

Помилка 9. Відсутність аналітики та аналізу результатів

Аналітика та аналіз результатів - це важливі інструменти для оцінки ефективності контенту на YouTube. Якщо ви не відстежуєте дані про перегляди, підписників, лайки, коментарі та інші метрики, то вам буде складно зрозуміти, що працює, а що ні.

Використовуйте аналітичні інструменти, що надаються YouTube, для аналізу результатів свого контенту. Оцінюйте, які відео мають найбільший успіх, яка аудиторія найактивніша і які стратегії просування ефективні. Це допоможе вам оптимізувати свій контент на YouTube.

Якщо у вас немає каналу - дивіться рекомендації щодо помилки №1⬆.Якщо у вас є канал, то вивчаємо основні показники у творчій студії YouTube⬇

Виявляємо прайм-тайм, щоб публікувати в найгарячіший час. Далі завжди дотримуємося цього часу. Таким чином аудиторія розумітиме, коли очікувати на ваші ролики, і показник постійних глядачів зростатиме.

Виявляємо стать і вік глядача, щоб використати певні колірні рішення й акценти, які більше чіпляють за гендерним принципом.

Працюємо над утриманням. Вивчаємо, в яких роликах було більше утримання і глибина перегляду, відповідно робимо ролики, які триматимуть глядача, щоб він побачив якомога більше рекламних вставок. Вивчаємо піки і спади. Намагаємося на майбутнє виключати в сценаріях моменти, де ваші глядачі залишають ролик.

Вивчаємо коментарі та побажання аудиторії. В ідеалі вести діалог із глядачами і спонукати їх до зворотного зв'язку, щоб робити ролики більш видовищними. Адже нам важливо, щоб зростали основні показники: глибина перегляду і постійні глядачі.

Працюємо над CTR прев'ю. Виокремлюємо закономірності, де найвищий % клікабельності і далі робимо аналогічні.

Помилка 10. Брак творчого підходу

Оригінальність і творчий підхід - must-have на YouTube. Якщо ваші відео не виділяються і не викликають інтересу, то вони стануть частиною маси контенту, яка не в змозі конкурувати на YouTube.

Використовуйте свої унікальні: ідеї, стиль і підхід до створення відео. Експериментуйте з різними форматами, включно з монтажем, анімацією, інтерактивністю та іншими творчими елементами, щоб створити контент, який привертатиме увагу глядачів.

Вивчайте нові інструменти та методи роботи з контентом. Не бійтеся вийти за рамки стандартних форматів відео та пробувати нові ідеї!

НАЙВАЖЛИВІША ПОМИЛКА. Відсутність терпіння і завзятості

Розвиток YouTube-каналу вимагає часу, терпіння і наполегливості. Зростання переглядів і аудиторії може займати багато часу, і не завжди результати приходять швидко.

Якщо ви не готові працювати довгостроково і підтримувати постійний темп створення і просування контенту, то не чекайте, що ваш канал почне приносити вам дохід.

Важливо НЕ ЗУПИНЯТИСЯ і докладати максимум зусиль, не чекаючи миттєвих результатів. Розвиток успішного YouTube-каналу - це довгостроковий процес, що вимагає постійної роботи над контентом, його просуванням і взаємодією з аудиторією.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

959.6KПрочитань
11Автори
783Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається