Правила креативного письма і драматургії від Earlham College 2

ЧАСТИНА ДРУГА: ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА

Стаття базується на публікації «General Rules ‒ Creative Writing» від Earlham College.

Підписуйтеся, щоб не пропустити ще більше цікавих публікацій!

Повертаємося до вас із новою порцією правил!

6. Дія.

Однією із поширених помилок письменників-початківців є недостатність дії та подій в сцені: одні лише описи або діалоги, які не рухають сюжет. Використовуйте принцип сторітелінгу. Читач повинен розуміти, що на сторінках щось відбувається, і це щось має наслідки в майбутньому і було чимось зумовлене в минулому. Ваш персонаж і його вчинки не можуть народитися з нічого, точно так само ваш персонаж не може існувати окремо від дій, що він вчиняє.

Сторітелінг (з англ. story — історія, tell — розповідати) — це мистецтво розповіді історій та передачі інформації у форматі розповіді з метою впливу на аудиторію для донесення змісту, формування думки чи навіть продажу товару!

7. Сюжет.

Добре продуманий сюжет створити непросто. Повинні бути питання, на які читач захоче отримати відповіді. У хорошому сюжеті повинна бути логіка послідовності подій, певний конфлікт і елемент несподіванки. Історія, звичайно, не обов’язково повинна мати несподіваний фінал, але й не повинна бути просто переказом.

8. Характеристика персонажа.

Щоб створити справжню, складну людину, потрібно більше, ніж просто архетип, ім’я і зовнішність. Хоча і цього буває достатньо. Один із секретів полягає в тому, щоб надати конкретні деталі зовнішності та манери поведінки, які розкривають ставлення персонажа до чогось, цінності та переконання. Інша порада ‒ дати персонажу минуле. Більшість коротких історій розповідають лише про один або два інциденти, але навіть в такій історії нам часто дають нам знання про життя персонажів. Чому вони стали такими? Чи вплинуло на них місце, де вони живуть? Хто їхнє оточення? Перед письменником стоїть задача не лише створити персонажа, а зробити його чотиривимірним, дати йому зовнішність, риси характеру, минуле і почуття. І розгорнути ці виміри поступово і природньо перед своїми читачами.

У наступному не-дуже-довгочиті ми підійдемо до останньої частини порад від Earlham College ‒ до порад щодо діалогу. Не пропустіть!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
UWURead
UWURead@uwuread

Письменницька платформа

2.2KПрочитань
1Автори
50Читачі
На Друкарні з 6 січня

Більше від автора

  • Що ненавидять читачі?

    Всі люди різні — це правда. Але ми часто можемо почути від читачів дуже схожі скарги на книги. Тому ми спробували зібрати найпопулярніші!

    Теми цього довгочиту:

    Поради Авторам
  • Метод Сніжинки для написання роману

    Метод Сніжинки - це техніка створення роману, яку запропонував письменник Ренді Інгермансон. Він прославився своїми нон-фікшен посібниками для письменників, а метод Сніжинки набув культового статусу. Саме тому ми вирішили, що обовʼязково маємо перекласти цю статтю українською!

    Теми цього довгочиту:

    Поради Авторам
  • “Я спалив не лише свої тексти — я згорів сам” — про письменницьке вигорання

    Якщо ти зловив вигорання, це не означає, що ти ніколи не доб’єшся своєї цілі — з вигоранням стикається великий відсоток людей по всій планеті, письменників у тому числі, і в першу чергу це є ознакою сильного емоційного та психічного виснаження. Нумо розбиратися!

    Теми цього довгочиту:

    Вигорання

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається