Як уживається природа

Природа, дісталася в кожну частину нашої планети, але велике різноманіття, створює і високу конкуренцію, тож види вчаться взаємодіяти між собою і саме про це, я сьогодні вам розкажу.

Симбіоз

Симбіоз - взаємодія видів в екосистемі і він має велике різноманіття форм. Симбіоз - це особлива стратегія пристосування організмів до навколишнього середовища, що досягається взаємодією різних організмів з метою поліпшення харчування, дихання, розмноження, поширення, розселення, гніздування або притулку, захисту від ворогів тощо. Адаптивна цінність симбіозу визначається співіснуванням живих систем, які використовують існуючі особливості для підвищення загальної пристосованості до навколишнього середовища.

Форми симбіозу:

1)Мутуалізм - форма симбіозу, за якого організми отримують взаємну вигоду.

Приклади мутуалізму:

Мурахи та акація.

Акація в цьому симбіозі отримує захист, від комах та тварин, що харчуються цими деревами. Мурахи отримують їжу і житло. В деяких конкретних прикладах, акація виділяє нектар, що викликає у мурах звикання, через що, вони ніколи не покинуть дерево.

Мурахи і попелиці

Особистто для мене, це дуже крутий приклад мутуалізму і показує наскільки розумними є мурахи. Попелиці - дають мурахам медяну росу, тобто харчі. Мурахи тим часом дають їм захист і є така цікавинка, на зиму, мурахи збирають яйця попелиць і зберігають їх у мурашнику, даючи безпечно пережити зиму, а навесні, вони виносять яйця попелиць на рослини, щоб вони розвинулися і знову почали давати росу. Іноді, щоб отримати росу, мурахи можуть гладити попелиць, після чого ти виділяють росу.

Тарантул та жаба бокі

Ніколи не думав, що може бути подібна взаємодія, але вона є. Жаба, захищає потомство тарантула, поїдаючи паразитів та шкідників. Тарантул дозволяє жабі жити на своїй території безпечно.

Окспекери та носороги

Окспекери - це птахи, які сідають на носорогів і поїдають кліщів та інших паразитів, що мешкають на шкірі цих ссавців. У цих відносинах вони обидва отримують користь, оскільки птахи отримують їжу, а носороги мають службу боротьби зі шкідниками

2)Коменсалізм - взаємодія, коли вигоду отримує лише один вид, але він і не шкодить іншому.

Приклади коменсалізму:

Птахи і дерева

Деякі види птахів живуть в дуплах дерев. Дерево від цього нічого не отримує, так як дупла формуються природнім шляхом, а птахи отримують житло.

Рак пустельник і молюски

Рак пустельник - є прикладом метабіозу. Коли один організм утворює місце існування для іншого. Рак пустельник використовує мушлі мертвих молюсків для житла.

Рослини епіфіти

Рослини епіфіти, це рослини, що проживають на інших рослинах, але не шкодять їм. Інші рослини, для них несуть чисто опорну функцію. Так вони можуть забратися вище і отримувати більше світла. А поживні речовини вони отримують з навколишнього середовища.

3)Аменсалізм - це форма біологічних взаємовідносин між організмами, за якої один вид пригнічує життєдіяльність іншого виду, але не отримує натомість жодних негативних або позитивних наслідків.

Горіх чорний

Чорний горіх, своїм коорінням здатен виділяти хімічні речовини у грунт, ці речовини пригнічують ріст інших рослин довкола.

Зростанняя дерев

Зростання дерев, теж є прикладом аменсалізму. Чому? Все просто, вони закривають від світла, нижчі рослини.

Випасання худоби

Це теж вважається прикладом аменсалізму, так як худоба витоптує рослинність, яка є домівками та харчами для інших тварин. Часто худобу виводять на пасовисько лініями, так вони витоптують стежки без рослиності.

Нематоди і чорнобривці

Нематоди, паразитичні черви, що можуть жити в грунті, будучи паразитами навіть у рослин. Але, чорнобривці перешкоджають розвитку нематод. Чорнобривці отруйні, але вони також виділябть речовини в гпунт, що приваблює різні організми. Нападаючи на чорнобривці, вони гинуть від того, що рослина є токсичною.

4)Хижацтво в екології - це тип взаємовідносин між групами організмів, за якого хижак полює і живиться іншим організмом, жертвою.

Лисиця вполювала птаха
Сонечко полює на попелиць
Мухоловка вловила осу
Альдрова́нда пухи́рчаста водна хижа рослина

5)Паразитизм — вид взаємозв'язків між різними видами, за якого один з них (паразит) певний час використовує іншого (хазяїна) як джерело живлення та середовище існування, частково чи повністю покладає на нього регуляцію своїх взаємовідносин з довкіллям.

Кліщі

Кліщі є яскравим прикладом ендопаразитів(зовнішніх) хребетних тварин. Вони на них нападають і починають смоктати їхню кров.

Повитиця

Приклад паразитичної рослини. Уражені рослини сильно слабнуть, призупиняються в рості і розвитку, поступово гинуть. Багато повитиць отруйні для тварин. Крім того, повитиці часто є переносниками вірусів та інших хвороб з одних рослин на інші. У зв'язку з такою великою шкодочинністю повитиць висівати заражений посівний матеріал забороняється.

Ціп'яки, стьожаки, нематоди і інші паразитичні черви

Приклад ендопаразитизму(вутрішнього). Різні види паразитують в усіх органах людини. Викликають різні хвороби і симптоми, погіршують стан людини. Можуть досягати величезних розмірів. Серед стьожаків були описані особини до 20м завдовшки. Так так, там написано 20 метрів)

Дякую, що читали цей довгочит, дуже сподваюся, що вам було цікаво!

Який приклад чи тим симбіозу, вам сподобався найбільше?

Особисто мій фаворит - це мкрахи і попелиці

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Стрічка
Стрічка@strichechka

2.6KПрочитань
6Автори
61Читачі
Підтримати
На Друкарні з 24 квітня

Більше від автора

  • Порівняння з природою і чому вони не коректні

    Я давно тут не зявлявся і ось прийшов все таки надумав написати цього довгочита. Зазвичай тут я вам пишу усілякі цікаві біологічні факти, але сьогодні моє натхнення стикнулося з дилемою нашого суспільства.

    Теми цього довгочиту:

    Біологія
  • Поговоримо про розмноження

    Недавно в тік тоці, під одним відео побачив коментар “Любов - це біологічне явище розмноження” і мені стало погано, тож мене це наштовхнуло на тему довгочиту.

    Теми цього довгочиту:

    Біологія
  • Віруси це просто?

    Ох і давно мене тут не було і ось в пору усілякої зарази прийшов до вас з новими цікавинками.

    Теми цього довгочиту:

    Біологія

Вам також сподобається

Коментарі (4)

Рак пустельник такий милий коли виглядає з мушлі 🥺

Вам також сподобається