Як знайти трендовий товар для продажу: інструменти аналізу попиту

Зміст

Для точного аналізу рекомендуємо використовувати одночасно декілька інструментів. Так ви отримаєте повну картину ринкових тенденцій та переконаєтеся в правильності зроблених висновків. Далі розповідаємо, як вибрати товар для продажу в Україні за допомогою кожного з вищезазначених інструментів.

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

1. Google Trends ― відстежуйте пошукові запити

Google Trends ― один з найпростіших та найзрозуміліших інструментів. Відображає графік динаміки пошукових запитів по категоріях за обраний період. З його допомогою можна порівняти тенденції щодо різних продуктів, вивчити попит на них у розрізі регіонів, а також побачити, наскільки цікаві людям супутні вироби. Алгоритм пошуку трендових товарів за допомогою Google Trends:

  • 1. Оберіть нішу, яка вам потрібна.

  • 2. Вкажіть цікаві для вас товари.

  • 3. Ознайомтеся з результатами популярних ключових фраз та пов'язаних із ними запитів.

2. Маркетплейси ― що продають у магазинах

Знайти товар для маркетплейсу можна на самому маркетплейсі! Вивчіть ТОП маркетплейсів України або проаналізуйте міжнародні майданчики ― Amazon, eBay, AliExpress, TaoBao та інші. Деякі з них пропонують вбудовані функції, що дозволяють виконати пошук трендових товарів. Оскільки на популярних маркетплейсах висока відвідуваність, можна довіряти статистиці пошуку та рейтингам для оцінки попиту на продукцію у різних категоріях.

Як знайти трендовий товар на маркетплейсі? Наприклад, на головній сторінці зазвичай розміщується список бестселерів. Часто біля товарів вказується кількість переглядів чи замовлень. Це формує уявлення того, які саме групи товарів цікавлять покупців.

3. Соцмережі ― про що говорять

Соціальні мережі ефективно допомагають шукати трендові товари з урахуванням вікових груп покупців. Враховуйте статистику вподобань різних соцмереж відвідувачами різних вікових груп. Якщо ваша цільова аудиторія належить до вікової категорії 30+, почніть із Facebook, якщо вік покупців 25–34 років ― з Instagram. Міленіали та покоління Z віддають перевагу TikTok. Twitter орієнтується на вікову категорію 18–29 років, але й тих, хто старший за 50 років, тут чимало.

Щоб отримати підказку, вивчайте популярні хештеги, приєднуйтесь до спільнот, пов'язаних з продажем, і слідкуйте за інфлюенсерами в потрібній ніші. Звертайте увагу на те, які товари представлені в таргетованій рекламі ― саме їх користувачі соцмереж зазвичай шукають на інших майданчиках.

4. WeChat ― чим торгують китайці

Неочевидне джерело для пошуку товарів ― популярна комунікаційна платформа Китаю. Тут можна передплатити відомі профілі китайських магазинів з маркетплейсів і миттєво відстежувати новинки, які тільки виходять на ринок і стають популярними. Єдиний нюанс ― сервіс платний. Проте є ймовірність, що його не використовують ваші конкуренти, а це означає, що ви матимете перевагу при оцінці попиту на трендові товари.

Як знайти трендовий товар у WeChat? Насамперед створіть обліковий запис. Вкажіть країну, тип облікового запису (для України ― сервісний), підтвердіть номер телефону через код у смс-повідомленні, оплатіть комісію та пройдіть перевірку через дзвінок. Потім можете вивчати огляди, читати інформацію в численних групах, рейтингах або скористатися списком рекомендованих продуктів.

5. Розсилки ― що цікавить покупців

Слідкуйте за розсилкою із списком популярних товарів, добірок, яку роблять великі інтернет-магазини та торгові майданчики. Підписуйтесь на Springwise або McKinsey, аби щодня отримувати на пошту аналітичні статті. Вивчайте інформацію про нові ідеї та відстежуйте поточні тенденції в e-commerce, не витрачаючи час на самостійний пошук.

6. Pinterest ― читайте підказки

Pinterest ґрунтується на зацікавленостях своїх користувачів та публікує добірки з трендами. Хочете за допомогою Pinterest дізнатися, як знайти товар, який буде продаватися? Введіть нішу, що цікавить, у рядку пошуку. Ви отримаєте рекомендації від платформи з різними умовами пошуку. Ці слова та фрази складені на основі популярних запитів.

Крім того, майданчик сам прогнозує, що буде популярним наступного року, і публікує це у списку в Pinterest Predicts. Такою добіркою можна сміливо користуватися під час пошуку трендових товарів.

7. Форуми ― спілкуйтесь

В багатьох інтернет-спільнотах публікуються теми про те, як знаходити трендові товари. Реальні люди обговорюють питання, пов'язані з продажами, шукають поради, допомагають один одному. Приєднуйтесь до спільноти та дізнавайтеся, що обговорюють ваші колеги, щоб бути в курсі трендових ідей для розвитку бізнесу.

8. Платні аналітичні сайти ― інвестуйте у знання

Інструменти аналізу ринку допоможуть дізнатися, як знайти товар для продажу в інтернет-магазині. А найголовніше ― швидко зроблять це замість вас. Оплативши підписку, ви регулярно отримуватимете звіти з коротким оглядом тенденцій, останні новини, аналітичні статті. Це допоможе зрозуміти, яким продуктам віддають перевагу покупці.

На IBISWorld, Fortune Business Insights, PSFK ви знайдете бізнес-аналітику, пов'язану зі станом ринку. Виберіть потрібний вид інформації, оплатіть та вивчайте. Сервіси Ecomhunt та Trend Hunter пропонують як платний, так і безкоштовний контент із цінною інформацією (добірки товарів, звіти щодо трендів), доступ до яких ви отримаєте за підписку.

9. Огляди ― шукайте ідеї

Блогери регулярно публікують у своїх облікових записах соцмереж, каналах YouTube та особистих сайтах огляди на найновіші товари, які тільки з'являються на ринку. Рекомендуємо звернути увагу на найпопулярніші канали. Все, що потрібно, ― слідувати тенденціям і швидко реагувати. Які товари починають активно демонструвати блогери з надійною репутацією, ті й зацікавлять користувачів у найближчій перспективі ― попит буде «підігрітий» до межі.

10. Відгуки ― дізнайтесь думку покупців

Чим більше позитивних висловлювань про продукт, тим вищий показник замовлень. Але перед пошуком трендових товарів, зверніть увагу на кількість та зміст відгуків:

  • Зростання нових позитивних відгуків свідчить про пік популярності, а також про те, що товар можуть активно просувати навмисне. Тому бажано аналізувати всі відгуки та відділяти рекомендовані від реальних.

  • Не варто одразу записувати товар у тренди, побачивши багато відгуків. Значна кількість відгуків може накопичитися за тривалий час ― такий товар вже давно знаходиться на піку, тому існує ризик запізнитися зі стартом.

  • Зосередьтеся на опублікованих покупцями недоліках та врахуйте їх у своїй стратегії пошуку трендових товарів.

  • Мала кількість відгуків теж не завжди свідчить про те, що товар не є актуальним ― можливо, він тільки з'явився на ринку й не встиг отримати зворотний зв'язок. Для повноти картини аналізуйте динаміку попиту у різних країнах.

11. Дошки оголошень ― цим вже торгують

Щоб дізнатися, який товар у тренді, вивчіть такі дошки оголошень, як: Besplatka, OLX, ІЗІ, RIA. Якщо є багато нещодавно опублікованих оголошень про продаж товару, попит є підвищеним. При цьому врахуйте, що висока активність означає і високу конкуренцію.

12. Reddit ― для нетривіальних ідей

Це один із найбільших онлайн-форумів, який включає спільноти на найрізноманітніші теми, в тому числі й про інтернет-торгівлю. Тут ви знайдете думки людей, які вміють мислити гнучко, здатні дивитися в корінь проблем та готові поділитися досвідом і знаннями з іншими. Вивчайте тематичні розділи: Shut Up And Take My Money або Buy It For Life.

Як знайти товар, який продаватиметься? Приєднайтесь до різних тем (сабреддитів) і читайте обговорення, виконавши пошук за ключовими словами. Для цього необхідно завантажити додаток або зареєструватися через електронну пошту за допомогою облікового запису Google або Apple. Спілкування залишиться анонімним, але загальноприйнятих правил поведінки необхідно дотримуватись.

13. Wishlist ― вивчайте бажання користувачів

Йдеться про платформи для формування списку бажань. Учасники зазначають, що вони мріють отримати на Різдво, в день весілля чи просто хочуть купити найближчим часом. Корисна для підприємців категорія ― популярні товари, які користувачі найчастіше додають до списку. Торгуючи ними, ви збільшуєте шанси на успіх свого інтернет-магазину.

Одні з найвідоміших сервісів вішлістів ― Gift Hero і Giftster. Для реєстрації використовуйте бізнес-імейл, обліковий запис Google або LinkedIn, після чого можете переглядати статистику.

14. Краудфандингові платформи ― цікаві інвестиційні проєкти

Ще одна ідея, де знайти товар для інтернет-магазину ― краудфандингові платформи. Kickstarter, RocketHub пропонують ідеї перспективних напрямів. На таких майданчиках стартапери збирають кошти на реалізацію розробок. Тут шукають нові рішення китайські виробничі компанії ― у вас є шанс першими знайти «золоту жилу» або укласти контракти з постачальниками.

Kickstarter ― американський майданчик для втілення в життя інноваційних проєктів. Для реєстрації використовуйте облікові записи Apple, Facebook або e-mail, потім заходьте до розділу статистики, щоб дізнатися про категорії з найуспішнішими проєктами. На RocketHub джерелом інформації стануть відгуки, аналітичні статті у блозі, популярні продукти.

15. Подкасти ― слухайте цільову аудиторію

Як дізнатися з подкастів, які товари у тренді? Підписатися на декілька подкастів у сфері електронної комерції: Start Global Insights, eCommerce Minute, The Jason & Scott Show. Там часто обговорюють останні тенденції, надають рекомендації. Шукайте цікаві для вас теми, завантажуйте або слухайте онлайн.

16. Публікації онлайн-ресурсів ― слідкуйте за модою

Як шукати товар для продажу в онлайн-журналах? Знайдіть авторитетне джерело та підпишіться на тематичну категорію. Так ви дізнаєтеся про останні тенденції в дизайні, технологіях, моді, творчості, подорожах та інших сферах, прочитаєте чиюсь історію успіху. NICHE DropShipping, Trend Hunter, Ecomhunt та інші нададуть інформацію про нові тренди.

17. YouTube ― стежте за розпакуванням

Один із популярних трендів Ютубу ― розпакування. Популярні товари оглядають, коментують переваги та недоліки, демонструють застосування на практиці. Відкрийте пошук, відфільтруйте за датою завантаження, щоб побачити новинки. Кількість переглядів допоможе зрозуміти чи є сенс займатись продуктом.

Звертайте увагу на дату завантаження відео. Адже давні популярні огляди товарів можуть похвалитися кількістю переглядів, але зараз ці позиції не актуальні на ринку (наприклад, відеоогляд iPhone 7 зібрав 6 млн. переглядів, але сьогодні очевидно, що товар не є трендовим). У той же час, нещодавній огляд популярного блогера може не набрати сотні тисяч переглядів в першу годину після публікації, але обов'язково набере за пару днів, коли товар вже стане трендовим і у вас будуть конкуренти.

Огляд, згадка в авторитетному обліковому записі вселяє користувачам довіру та переконаність у тому, що продукт дійсно потрібен, це переважує всі сумніви щодо купівлі. Залишиться тільки зробити найкращу пропозицію для цільової аудиторії за ціною та сервісом, доки зацікавлений покупець шукає товар у продажу.

Як знайти товар для продажу на маркетплейсах

Щоб знайти товар для продажу в інтернет-магазині або на маркетплейсі, беріть вищевказані інструменти та дійте за алгоритмом:

  • 1. Подивіться у розділі блогу. Великі майданчики зазвичай прагнуть допомогти продавцям та пропонують огляди того, що продавати на маркетплейсі.

  • 2. Проведіть дослідження ринку: що продають конкуренти та постачальники. Придивіться до пропозицій великим гуртом ― це означає, що позиція має попит.

  • 3. Вивчіть асортимент. Що активно продається, за якими позиціями найбільше відгуків, які товари в категорії популярних, у яких позицій найвищий рейтинг на майданчику.

  • 4. Виберіть те, із чим пов'язана найбільша активність користувачів. Одночасно дивіться, де менше конкурентів.

  • 5. Прочитайте відгуки. Так ви дізнаєтеся чим не задоволені клієнти, а це означає, що ви можете спробувати вирішити їхній біль.

  • 6. Шукайте позиції із невеликими габаритами. Це допоможе заощаджувати на зберіганні запасів, а покупцям знизить витрати на доставку.

  • 7. Відсортуйте цінники від меншого до більшого, щоб розпочати продаж з невеликих вкладень.

З останніх ринкових тенденцій, пов'язаних із війною, можна виділити попит на генератори та інше обладнання для зарядки та подачі електроенергії, а також ліхтарики. Зберігається стабільним попит на каремати, термобілизну, термоси, матраци, рації. Популярними також будуть тренажери, масажери, повсякденні рюкзаки, рибальські човни, ехолоти, ґаджети для автомобілів, пральні порошки, підгузки та інші дитячі товари, одяг, обладнання для зйомки, алкоголь, все необхідне для дому.

Якщо ви вже знайшли товар, можете починати його розміщення. Зверніть увагу, що правила партнерства для різних майданчиків можуть бути різними. Важливо дотримуватись обмежень, встановлених маркетплейсом.

Пам'ятайте, що основа успішного продажу ― детальна інформація про продукт, правильне привернення уваги до нього на сторінці. Прочитайте, як створити картку товару на маркетплейсі та оформити її. Це важливо задля ефективного розвитку бізнесу.

5 помилок пошуку трендових товарів

Під час аналізу попиту на продукт зверніть увагу на нюанси, які можуть ввести вас в оману щодо його рівня:

  • 1. Плутанина між одноденками та реальними трендами. Перші пов'язані з несподівано виниклими забаганками (згадайте спінери, бейблейди, шапки у вигляді звірят), другі ― задовольняють стабільно сформовану потребу. У гонитві за популярними товарами не відволікайтеся на ті, що характеризуються короткочасним попитом. Так ви ризикуєте залишитися з нерозпроданими запасами, коли закінчиться сезон чи мода.

  • 2. Плутанина між трендовістю та сезонністю. Актуальність надувних басейнів влітку, а гірлянд та обігрівачів узимку ― це логічна та передбачувана характеристика товару у певний відрізок часу. На відміну від тренду, сезонність циклічна.

  • 3. Вибір товару за кількістю реклами, знижок та акцій на нього. Це не завжди свідчить про популярність, радше про активне просування та додаткові стимули для продажу.

  • 4. Під час пошуку не враховується цільова аудиторія. Кожна вікова категорія має свій набір вимог, у багатьох групах товари є взаємозамінними. Яскравий приклад ― для старшого покоління більш звичними є паперові книги, а групі до 25 років ― краще електронні. Обираючи нішу, важливо враховувати аудиторію, на яку ви націлені, її зацікавленості.

  • 5. Пошук та продаж одного популярного товару. Регулярно перевіряйте тренди, будьте в курсі всіх змін, щоби не пропустити важливого і залишитися на цьому ринку. Адже тренди швидкоплинні самі по собі ― спіймавши один із них, шукайте наступний.

Пам'ятайте: якщо товар популярний на сьогодні, це не означає, що так продовжуватиметься надалі. Дотримуючись описаних рекомендацій, ви зможете передбачити тенденції та діяти так, щоб випередити конкурентів.

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Український Бізнесмен
Український Бізнесмен@ukr_businessman

17.4KПрочитань
1Автори
50Читачі
На Друкарні з 17 травня

Більше від автора

  • 13 перевірених бізнес-ідей для невеликого міста

    Всі наведені нижче бізнес ідеї для невеликого міста мають різну рентабельність, нюанси, переваги, недоліки та термін окупності, проте найважливіший фактор успіху – вміле управління бізнес-процесами. Іншими словами – все залежить лише від вас. Наводимо лише усереднені цифри.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Особистий бренд: що це, як створити і розвивати

    Особистий бренд — це образ, який сформований навколо навичок, досвіду та особистісних якостей людини. Впізнаваний імідж може формуватися навколо професійних досягнень, життєвих цінностей, хобі або будь-якої іншої царини, у якій ви добре обізнані.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається