Заробляємо на платіжних терміналах

Вигода для підприємця

Насамперед цим бізнесом може займатися будь-хто, навіть підприємець-початківець, у якого немає за плечима багаторічного досвіду, а також спеціальних навичок і вмінь. Крім того, для старту необхідно тільки зареєструвати себе як індивідуального підприємця. Не потрібно отримувати від будь-яких структур ліцензію на ведення бізнесу на платіжних терміналах. Крім цього, постійний працюючий персонал на точці не потрібен, відповідно, не потрібно виділяти кошти на заробітну плату співробітникам. Причому, якщо встановити близько п'яти автоматів, то ними можна займатися самостійно.

Для чого потрібні платіжні термінали?

Ці платіжні автомати призначені для прийому різних платежів. З їх допомогою ви можете оплатити:

  • Мобільний зв’язок;

  • Кабельне телебачення;

  • Комунальні послуги;

  • Інтернет та інше.

Такий пристрій працює самостійно, без участі оператора. Апарат оплати складається з наступних елементів:

  1. Модем, який здійснює прийом платежів;

  2. Купюроприймач;

  3. Екран;

  4. Принтер для роздруківки чеків.

За допомогою цього пристрою абонент може швидко оплатити рахунки в будь-якій точці міста.

Купити або орендувати платіжний термінал?

Організувати бізнес на власному платіжному терміналі можна різними способами. Наприклад, власник мережі магазинів може встановити такі пристрої в кожній торговій точці. Новий сервіс буде залучати покупців, завдяки чому підвищиться обсяг продажів. Крім того, він зможе отримувати додатковий дохід з платежів. Оскільки апарат буде розміщений на власній площі, оренду за його установку платити не доведеться. Інкасацію та обслуговування платіжних терміналів може виконувати старший продавець або адміністратор магазину.

Якщо вас зацікавив платіжний термінал як бізнес, щоб він приносив пристойний дохід, потрібно створити цілу систему моментальних оплат. Експерти вважають, що для успішного старту слід придбати як мінімум 10 апаратів. Підприємці, які не мають на руках великого стартового капіталу на закупівлю обладнання, можуть взяти апарати в оренду. Згодом, коли бізнес почне приносити хороший прибуток, можна придбати обладнання у власність.

Особливості бізнесу з платіжними терміналами

Давайте розберемося, як працює бізнес з платіжними терміналами. Його успішність забезпечена різними факторами. В першу чергу, це конкуренція. Крім того, важливу роль в цьому відіграє місце розташування обладнання. Варто також відзначити ще один фактор, такий як знос. Якщо встановити апарат в прохідному місці, наприклад, в торговому центрі, їм будуть користуватися частіше. Відповідно, пристрій швидше вийде з ладу.

Наступний фактор – середній чек. Наприклад, ви вибрали місце з великою прохідністю, але тут апарат використовують в основному для того, щоб внести платежі за квартиру. Оскільки відсотки по квартплаті занадто низькі, ви отримаєте невеликий прибуток. З іншого боку на мінімальних платежах в якомусь навчальному закладі можна отримати 30-40% доходу.

Якщо ви не можете визначитися, де встановити платіжний термінал, готовий бізнес стане найкращим варіантом для старту. В такому випадку ви отримаєте встановлений в хорошому місці і повністю готовий до роботи термінал оплати.

Пропонуємо покрокову інструкцію для тих, хто цікавиться, як почати бізнес на платіжних терміналах:

  • Знайдіть постачальника обладнання та замовте у нього апарати. Досвідчені підприємці, які давно працюють у цій сфері, рекомендують на старті купувати старе обладнання з рук. Завдяки цьому ви зможете істотно заощадити і відкрити більше торгових точок. Перед тим як придбати обладнання, ознайомтеся з відгуками споживачів про конкретні моделі. Завдяки цьому ви зможете уникнути проблем в майбутньому;

  • Вибір місця. Щоб ваш бізнес приносив хороший дохід, потрібно правильно вибрати місце під установку обладнання. У цій справі слід керуватися прохідністю. Чим більше людей проходить поруч, тим краще;

  • Встановлення та налаштування. Після того як ви виберете місце і укладете договір оренди, можна займатися встановленням обладнання. Цю роботу можна виконати самостійно, дотримуючись інструкції, або звернутися за допомогою до професіоналів.

Фінансова частина бізнесу

Складаючи бізнес план платіжних терміналів, необхідно попередньо прорахувати всі витрати. В першу чергу, це орендна плата. Розмір щомісячних платежів багато в чому залежить від уміння домовитися з власниками приміщення, а також від індивідуального підходу. Якщо ви зумієте переконати керівництво торгового центру або гіпермаркету в тому, що установка платіжного пристрою допоможе їм привернути більше покупців, вони запропонують вам мінімальну орендну плату. Крім того, потрібно з’ясувати, скільки коштує платіжний термінал, і до якої платіжної системи ви будете його підключати.

Початкові витрати:

  1. Купівля та підключення обладнання – 2,4-9 тис. доларів;

  2. Щомісячні витрати;

  3. Оренда місця під апарат – 2-3 тис. гривень;

  4. Плата за інтернет – 200-259 гривень;

  5. Відрахування банку – 0,1-0,15% від обороту;

  6. Технічне обслуговування – 1 тис. гривень;

  7. Інкасація – 1 тис. гривень;

Тепер спробуємо визначити, скільки прибутку приносить платіжний термінал:

  • Винагорода від постачальника послуг – 1-3%;

  • Плата за користування пристроєм, яка стягується з клієнтів – 3-5%.

Один апарат за день приймає приблизно 150 платежів. Середній чек становить 100 гривень. В такому випадку щомісячний дохід становить приблизно 30 тис. гривень на місяць. При середніх показниках прибутковості ваші початкові вкладення окупляться приблизно за 4-5 місяців. У місцях з високою прохідністю, терміни окупності істотно зменшуються.

Плюси і мінуси

Насамперед, для цього бізнесу не потрібна ліцензія, а достатньо лише зареєструвати себе як ФОП. Крім того, досвід і особливі знання теж не потрібні, достатньо бажання і наявності грошових коштів. До того ж для старту не потрібно багато грошей, можна придбати один термінал, запустити його у використання і перевірити його ефективність, а потім уже задуматися про купівлю ще кількох терміналів. Також не потрібен штат працівників, що скорочує щомісячні витрати. Крім цього, апарати автономні, мобільні і не займають багато місця.

Крім плюсів, слід також враховувати і мінуси.

По-перше, автомати можуть не приносити очікуваного доходу, якщо встановлені в малолюдних місцях, тому особливу увагу потрібно звертати на місце розташування. Крім того, конкуренція на ринку велика, причому, якщо ви стабільно платите оренду за місце щомісяця, ціну можуть підняти і віддати його конкурентам. Крім того, що термінали схильні до ризику вандалізму, вони можуть швидко стати непридатними, якщо розташовані у великій торговельній точці. Тому потрібно заздалегідь прорахувати всі ризики, збитки і тільки потім приступати до ведення бізнесу.

Висновок

Щоб забезпечити хороший прибуток потрібно багато працювати і постійно розширювати свою мережу. Особливу увагу приділіть наступними пунктами:

  1. Частину прибутку слід вкладати в покупку і установку нового обладнання;

  2. Займайтися пошуком нових партнерів. У цій справі успіх багато в чому залежить від обраної платіжної системи. Якщо вона не залучає нових партнерів, пошукайте більш успішного оператора;

  3. Постійно відстежуйте прохідність точок, на яких встановлені платіжні пристрої. Багато підприємців зазнають збитків, тому що невдало вибрали місце для установки обладнання. Якщо ви бачите, що апарат не приносить прибутку, перенесіть його в інше, більш людне місце;

  4. Постійно покращуйте якість сервісу. Завдяки цьому ви зможете збільшити прибутковість підприємства.

Тепер ви знаєте, як заробити на платіжних терміналах. Це досить привабливе і перспективне джерело заробітку. Воно прекрасно підходить для тих, хто цікавиться, який бізнес зараз актуальний в кризу. На думку аналітиків, ринок платіжних терміналів тривалий час буде показувати позитивну динаміку, оскільки він повністю не насичений, тому можна сміливо входити в цей бізнес.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

904.6KПрочитань
11Автори
714Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

  • Організація виїзної хімчистки як бізнес

    Виїзна хімчистка — це бізнес із величезним потенціалом, особливо в умовах зростаючої урбанізації та попиту на зручні послуги. Щоб досягти успіху в цій сфері, важливо поєднувати якість виконання, грамотний підхід до клієнтів і інноваційні стратегії розвитку.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес-ідея
  • Як заробити на крипто-конференціях у 2025 році

    У цьому матеріалі ми розглянемо ключові етапи організації невеликого заходу з мінімальними вкладеннями, поділимось порадами з підготовки, а також проаналізуємо приклади монетизації.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес-ідея
  • 10 безкоштовних веб-сайтів для швидкого заробітку $250 на день

    Сьогодні я ділюся десятьма надзвичайними веб-сайтами, які допомогли незліченній кількості людей отримувати значний щоденний дохід, що потенційно може сягати $250 і більше на день.

    Теми цього довгочиту:

    Онлайн Заробіток

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається