За статистикою українці змінюють меблі внаслідок переїздів, у міру морального старіння або фізичного зносу. При цьому все частіше замовляють меблі індивідуально, не сподіваючись на стандартні моделі від виробників.
Витрати і прибуток
Відсутність поточних витрат на оренду і персонал роблять цей проект привабливим для майстра-початківця. Вкладення на старті мінімальні і здебільшого підуть на купівлю робочого інструменту - 10'000 гривень. Прибуток залежить від потоку клієнтів, тому за хорошого рівня попиту відбити вкладення можна в перший місяць роботи.
Стаття витрат:
Реєстрація (податки) - 1000 грн
Обладнання - 6000 грн
Транспортні витрати - 1000 грн
Непередбачені витрати - 2000 грн
Разом - 10000 гривень.
Вибір приміщення
Оскільки складання шаф і кухонних меблів відбувається безпосередньо вдома у клієнта, то необхідності у власному приміщенні немає. Майстер отримує деталі меблів у цеху і їде до клієнта, щоб зібрати їх на місці.
Обладнання
Оскільки вся трудомістка робота виконується в цеху, то необхідності в повному наборі деревообробних інструментів немає. Можна обійтися ручним інструментом:
Дриль, 1 штука - 1'500 гривень
Шуруповерт, 1 штука - 1'000 гривень
Свердло, 1 штука - 500 гривень
Рулетка, 1 штука - 200 гривень
Молоток, 1 штука - 400 гривень
Плоскогубці, 1 штука - 300 гривень
Набір викруток, 1 штука - 1'500 гривень
Разом - 5'400 гривень
За замовчуванням вважаємо, що ви вже маєте в своєму розпорядженні автомобіль, або берете його в цеху, оскільки купівля власного явно не вписується в бюджет початківця-збирача меблів.
Як працювати з посередниками
Майстерень, які займаються виготовленням меблів за індивідуальними ескізами, досить багато. Не у всіх з них є можливість найняти майстра зі збирання та встановлення меблів у штат, тому вони співпрацюють з фахівцями на відрядній основі.
Складальники працюють із клієнтами тільки за фактом уже готових меблів, вони не беруть участі в розробці ескізу або виготовленні меблів. Однак майстер повинен бути в курсі кожного конкретного замовлення, щоб зібрати його в максимально короткі терміни і без браку.
Зазвичай меблі проходять контрольну збірку прямо в цеху, потім їх розбирають і остаточно збирають вже вдома у клієнта в зазначеному місці. Такий підхід у роботі допоможе уникнути неприємних ситуацій, коли, наприклад, невідповідність деталей одна одній з'ясовується тільки на місці у клієнта.
Персонал
Проект примітний можливістю самостійної роботи без найму персоналу. Звісно, такий підхід вимагає певного досвіду і вправності, але делегування повноважень - точно не про цей бізнес на даному етапі.
Але з часом ви можете найняти співробітників і організувати власний цех із виробництва меблів.
Як рекламувати бізнес
Співпрацюйте одразу з кількома цехами, а також розміщуйте оголошення на безкоштовних сайтах, щоб уникнути простою в роботі. Співпрацюйте як з великими цехами, так і з невеликими майстернями. Крім того, складання меблів можна здійснювати не тільки в будинках і квартирах, а й у державних установах, наприклад, школах, лікарнях, адміністративних установах.
Плюси і мінуси бізнес-ідеї
Переваги проєкту:
Простий і зрозумілий бізнес
Відсутність поточних витрат
Можливість розширитися до власного виробництва
Недоліки проєкту:
Самостійний пошук замовлень і майстерень для співпраці
Виробничі ризики
Конкуренція з іншими майстрами
Збір шаф та інших меблів на дому - простий і зрозумілий в управлінні проєкт. Організувати його можна з мінімальними витратами, а за хорошого попиту отримати прибуток можна вже в перший місяць роботи.