Зникнення мотивації до освітнього процесу: в кому проблема ?

На сьогоднішній день я спостерігаю катастрофічний, так би мовити усезагальний, занепад мотивації до освітнього процесу. Причому як зі сторони студентів так і з боку викладачів: студенти не ходять, пропускають заняття, не роблять домашніх завдань, а у багатьох викладачів відсутнє натхнення вчити, рухати освіту та молодь вперед. І це дуже трагічно для нашого спільного майбутнього…

Одна з головних проблем студенства - це неможливість прожити тільки на стипендію. Студенти вимушені йти працювати, і так чи інакше “приносити в жертву навчання” у спробах поєднати роботу з освітою. По-хорошому це має вирішуватися з боку Держави: потрібно підіймати стипендії. Її розмір має бути таким, щоб студент міг абсолютно не думати про заробіток, а з головою поринути в навчання. Так, я знаю, що це звучить занадто мрійливо, але говорити про проблеми потрібно, оскільки знання та чітке усвідомлення негаразду це вже половина на шляху до його остаточного подолання.

Від однієї викладачки мені довелося чути таку думку стосовно втрати мотивації: студенти почали не старатися вчитися, що призвело до втрати бажання у викладачів навчати. Це в свою чергу ще більше демотивувало студенство, що знову ж таки бумерангом повернулося викладачам. Ми отримуємо замкнуте коло, першопричиною якого є нестаранні студенти.

На мою думку, якщо ми дійсно хочемо виправити ситуацію, то так вважати неправильно. Я повністю згоден з існуванням кола, але спихувати ВСЮ вину за його виникнення ТІЛЬКИ на студентів це докорінно не вірно. В свою чергу студентів я теж закликаю не звинувачувати В УСЬОМУ викладачів. Зрозумійте, що це зводиться до вічної суперечки про те, що є первинним: куриця чи яйце, і “тикати на один одного пальцями“ у спробах знайти виноватого - КОНТРПРОДУКТИВНО.

Я закликаю всіх, як викладачів так і студентів, кожен на своєму ВЛАСНОМУ місці старатися (на скільки це можливо) докладати максимум зусиль до освітнього процесу. Потрібно забути все, що було до цього, почати все з нового листа, і кожен повинен розривати “замкнуте коло“, виходячи з його статусу та можливостей. ДАВАЙТЕ СТАРАТИСЯ ВСІ РАЗОМ !!!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Артемій Лисенко
Артемій Лисенко@artemlys

19Прочитань
0Автори
0Читачі
На Друкарні з 16 травня

Більше від автора

  • Іспити з фізики: письмові чи усні ?

    На сьогодні екзамени з фізичних дисциплін на фізичних факультетах університетів Країни мають своєю основою письмову частину. Саме згідно написаної студентом письмової відповіді викладачі роблять судження про його знання, іноді навіть без усної співбесіди.

    Теми цього довгочиту:

    Освіта

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається