10 ідей для бізнесу в невеликому місті

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

Ремонт автомобілів

Знайти хорошу СТО — непросте завдання навіть у мегаполісі, не кажучи вже про містечка. Попит на якісні послуги автомеханіка завжди великий, адже за даними Інституту досліджень авторинку, у 2023 році українці купили 63 тисячі легкових автомобілів, а всього в Україні зареєстровано понад 7 млн транспортних засобів.

Вигоди. Можливість побудувати стійкі стосунки з місцевими клієнтами та розвивати довгострокову співпрацю. Малі витрати на рекламу завдяки рекомендаційному маркетингу.

Ризики:

  • Обмежений ринок, що впливає на прибутковість та заважає масштабуванню.

  • Брак кваліфікованих працівників. Професіонали зазвичай реалізують свій потенціал у великих містах.

  • Високі початкові інвестиції в приміщення та обладнання.

Продаж шаурми та іншого фастфуду

Це одна з найкращих ідей для бізнесу в маленькому місті за співвідношеннєм "низькі вкладення/велика віддача". Відкриття обійдеться в 120-150 тисяч гривень, плюс витрати для наймання двох співробітників. За умови вибору місця з хорошою прохідністю невелика торгова точка зможе приносити чистими 40 – 45 тисяч гривень на місяць.

Комп’ютерні послуги

Більшість сучасних компаній використовує комп’ютеризоване обладнання: від ПК до спеціальних технологічних пристроїв. Тому вони мають потребу у спеціалістах, які зможуть швидко приїхати та виконати необхідні ремонтні чи сервісні роботи. Встановлення та обслуговування техніки, налагодження мереж, відновлення даних — послуги, які потенційно матимуть попит у локальних громадах.

Вигоди: невелика конкуренція, потенційно стабільний попит, можливість забезпечити стабільну базу постійних клієнтів.

Ризики:

  • Обмежений ринок.

  • Необхідність постійних інвестицій в оновлення знань.

  • Для обслуговування певного обладнання потрібно отримувати офіційні сертифікати від виробників. Для цього треба пройти дороге навчання та підтвердити кваліфікацію.

Торгівля м'ясом

Це продукт повсякденного попиту. М'ясна лавка, навіть у разі появи по сусідству великої торговельної мережі зможе процвітати внаслідок свіжого та унікального асортименту, якого немає в супермаркеті. Щоб відкрити такий магазин, потрібно від 250 тисяч гривень. Водночас прибуток невеликих крамниць становить від 40 тисяч гривень.

Сучасний салон краси

Найімовірніше, у населеному пункті вже є перукарні та манікюрні салони. Проте може виявитися вдалою бізнес-ідея створення трендового закладу: наприклад, барбершопу або SPA-салону. У такий спосіб можна залучити людей з високим доходом: тих, хто зазвичай їздить отримувати послуги у сфері краси до великих міст.

Вигоди. Ідея добре працює за відсутності прямих конкурентів. Якісні та сучасні послуги допоможуть створити базу постійних лояльних клієнтів.

Ризики:

  • Високі витрати на приміщення та обладнання.

  • Потрібні інвестиції в навчання персоналу.

  • На початку треба багато вкласти у рекламу: потрібно переманити платоспроможних клієнтів і переконати, що ваші послуги не гірші за ті, що пропонують у мегаполісах.

У невеликих населених пунктах зростає попит на такі послуги.

Пивний магазин

Пиво в нашій країні люблять, тому без прибутку підприємець не залишиться. Для відкриття підійде магазин з обладнанням для розливу на 10 видів пива. На це буде потрібно витратити близько 200-250 тисяч гривень, із них обладнання обійдеться приблизно в 100 тисяч гривень. Але можна заощадити, якщо взяти все обладнання в оренду у місцевих виробників пива. Оборот пивного магазину становить в середньому 120 – 150 тисяч гривень, а чистий прибуток – 35 – 40 тисяч гривень.

Кав’ярня з авторськими десертами

За статистикою, наведеною виданням The Village, 77% населення міст України віком 16–55 років п’ють каву. З них 68% купують напої в закладах. Ігнорувати цей тренд не можна, адже кав’ярня зараз — не лише заклад харчування, але й місце зустрічей, локація для втілення артпроєктів, проведення заходів.

Вигоди. Розвиток кавової культури у своїй громаді. Залучення молоді та міленіалів — найбільш платоспроможної частини аудиторії. Перспектива масштабування кав’ярні до культурного осередку.

Ризики:

  • Великі витрати на обладнання та оренду приміщення.

  • Конкуренція за клієнтів з іншими місцевими закладами, які мають постійну аудиторію.

Виготовлення ключів

Така справа не потребуватиме якихось значних вкладень: вистачить 70 – 80 тисяч гривень, більша частина з яких (близько 50 тисяч гривень) піде на придбання верстатів.

Основною послугою в такій майстерні стане виготовлення дублікатів всіляких ключів (до вхідних дверей, гаражів, машин, під'їздів і домофонів). Для розміщення майстерні вистачить маленького приміщення (від 4 квадратних метрів).

Додатково в такому місці можна заробляти на заточуванні ножів, ножиць і свердел, продажі замків, брелоків, а також на послугах аварійного розтину замків. Окупити бізнес із виготовлення ключів можна за пів року роботи.

Мініпекарня

Продавати продукцію щоденного попиту вигідно, вкладення у відкриття невеликі, а у разі зміни смаків споживачів можна працювати під нові запити.

Для відкриття мініпекарні знадобиться в середньому 350-400 тисяч гривень, які реально окупити за 8-10 місяців роботи.

Ремонт телефонів/ПК

Ця ідея підходить людям, які знають основи радіоелектроніки, вміють ремонтувати цифрову техніку. Послуги з ремонту вкрай популярні. Вкладення становитимуть від 70 тисяч гривень, окупність займе всього декілька місяців, якщо конкуренція у вашому місті/районі невелика.

Про те, як відкрити власний бізнес з нуля читайте в нашій Безкоштовній Школі Бізнесу в Telegram.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Український Бізнесмен
Український Бізнесмен@ukr_businessman

11.8KПрочитань
1Автори
44Читачі
На Друкарні з 17 травня

Більше від автора

  • 6 корисних сервісів для роботи з інтелектуальними мапами

    На відміну від звичайних нотаток, які потребують лінійного мислення, інтелектуальні карти дозволяють зафіксувати все, що спадає на думку. Це дозволяє розвивати кілька ідей одночасно, миттєво знаходити зв’язки між думками та швидше приходити до кінцевого висновку.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Як відкрити SEO-агентство

    З ростом цифрового ринку, все більше бізнесів шукають ефективні способи залучення клієнтів через пошукові системи. Успіх у цьому бізнесі залежить від глибоких знань у SEO, правильної організації процесів, створення кваліфікованої команди та ефективного маркетингу.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається