Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.
Ферма з розведення черв’яків
Ферма черв’яків — це мінімальні витрати та можливість реалізації не тільки самих черв’яків, а й біогумусу та черв’ячного чаю (водно-лужної витяжки або настою з вермікомпоста). Для розведення цих “тваринок” згодяться дерев’яні ящики або будь які інші підручні каркасні коробки, накшталт старого холодильника, які шкода здати на мателобгухт. Також існують спеціальні вермикомпостери, які складаються з кількох ящиків, що встановлюються одна на одну, а в нижньому є кран для зливу вермича.
Черв’яки невибагливі до їжі. Їх можна годувати всякими відходами, на кшталт картопляного лушпиння, курячого посліду, травою або соломою, які не не з’їли примхливі корови.
Для чого людям черв’яки?
Для удобрення ґрунту. На добриво 3-4 соток землі вистачить 1,5-3 тисячі черв’яків. За рік виготовлять потрібну кількість біогумусу, яку можна продавати як приватним покупцям, так і фермерським господарствам та спеціалізованим магазинам.
Для рибалки. Черв’яків можна продавати рибалкам особисто і за оголошеннями, на базарах, постачаючи в рибальські магазини. Сьогодні багатьом рибалкам стало ліньки і ніколи копати ґрунт самим.
Для зоомагазинів. Зоомагазинам можуть знадобитися хробаки для корму риб та птахів.
Для підживлення рослин. Біогумус потрібний для підживлення кімнатних рослин, квітів, розсади, тепличних овочів, плодових культур, винограду і т.д.
Равликова ферма
Італійці жартома кажуть, що це бізнес для лінивих: проста технологічність вирощування, годування один раз на добу, до того ж равлик взимку спить.
З яйця-ікри до дорослого товарного равлика молюск зростає лише за 5-6 місяців. Повний цикл виробництва середземноморського равлика складає всього 9 місяців. Вартість живого охолодженого, сірого середземноморського равлика в Європі від 4,5 до 15 євро за 1 кг.
Равликова ферма не потребує багато площі. Нагляд — мінімальний. Але важливо в суху погоду поливати зі шланга. Їдять вони обрізки овочів, капустяне листя, салат. Також їм комфортна вологість, пні, старі дошки, висока трава.
Зооготель/перетримка тварин
Для власників домашніх тварин нерідко постає питання про те, де і з ким залишити вихованця під час відпустки чи відрядження. Особливо важко доводиться власникам великих собак: взяти їх на нагляд погодяться мало хто, тим більше в приміщення. Тому, якщо площа вашої ділянки дозволяє, ви можете облаштувати вольєри та комфортно їх оснастити. У тварини має бути місце для укриття, і місце перебування на свіжому повітрі. Такі послуги можуть називатися перетримкою або зооготелем та доповнюватися цілим спектром послуг: харчуванням, розчісуванням, вигулом, фотозвітами для господарів тощо.
Вирощування мікрозелені
Мікрозелень — це ті ж трави, зернові та бобові культури тільки на стадії раннього зростання. Вважається, що у перших двох-трьох зелених листочках зібрано максимум корисних речовин. Вирощувати такий продукт не надто складно, а популярність серед любителів здорового харчування та якісного життя він повільно, але правильно набирає.
Якщо у вас є присадибна ділянка, то такий домашній бізнес можна реалізувати в теплиці, хоча для початківців підійдуть і ящики з розсадою в приміщенні або контейнери на підвіконнях.
Що робити?
Проаналізувати конкуренцію та попит. Мікрозелень може зацікавити ресторани, кафе, ринки, роздрібні покупці.
Пройти курси, вивчити книги про вирощування рослин або хоча б переглянути відео в інтернеті. Не вся мікрозелень вирощується однаково!
Купити насіння, контейнери, ґрунт та інше потрібне обладнання (від 2 000 грн)
Щоб невеликий домашній заробіток перетворився на серйознішу справу, знадобиться розширення площ посадок. Якщо у вас немає відповідної теплиці, яку можна адаптувати під такий домашній міні-бізнес, то доведеться будувати її з нуля.
Виробництво дерев’яних виробів
Кожен чоловік вміє тримати в руках молоток, рубанок, ножівку та інші столярні інструменти. Спочатку потрібно навчитися виготовляти найпростіші вироби з дерева – табурети, столики, лавки. Поступово можна переходити до складніших виробів та конструкцій – альтанок, дачних туалетів та душових кабінок, тощо. Вехром майстерності може стати виготовлення ексклюзивних плетених меблів.
Також на OLX можна побачити, що люди продають всілякі кухонні досточки, в тому числі, сувенірні. Якщо прикрасити кухонну дошку написом “Кращій бабусі”, то такий виріб буде коштувати трішечки дорожче, але тут вже потрібно мати й задатки художнього талану.
Виробництво бізібордів
Бізіборд – це розвиваюча дошка для дитини, де можна помацати багато різних цікавих деталей, які розвивають моторику. Наприклад, це вимикач, дзвіночок, шпінгалет та багато іншого. Зараз це досить модна штука. Також варто зазначити що фабричні бізіборди не дуже цікаві (мало елементів або розміри десь 35 см x 50 см), тоді як виготовлені вручну вони зазвичай 70 см х 100 см або й більші. Також часто на бізіборд пишуть ім’я дитини.
Термін окупності 4 місяці. Це дуже швидко! Звичайно, щоб продавати їх, потрібно дуже добре розбиратися в інтернеті та соцмережах, володіти смартфоном із гарною камерою та вміти культурно спілкуватися з клієнтом. Нині такі товари найкраще продаються через Інстаграм. А, точно, ще треба вміти працювати руками.
Розведенням тварин на продаж
Це можуть бути кішки і собаки елітних порід. Але вкрай важливо любити саме тих тваринок, яких ви зібралися завести. Це також можуть бути більш клопіткі в догляді кролики, які тим не менш є дуже прибутковими. Також можна вирощувати більш екзотичних тваринок, як то хом’ячків або навіть крокодили, ящірки або павуки. Щоправда тут потрібно знати більше нюансів як у догляді та і в ринку збуту.
Найбільша підстава цього бізнесу – це ціни на корм, та наявність неякісних кормів.
Вирощування печериць
Є люди, які примудряються вирощувати ці популярні гриби в гаражі або навіть в під’їзді (!). Собівартість 1 кг продукції в 3 рази менша за ціну в магазині. Такий бізнес важко віднести до бізнесу на власному подвір’ї. Але якщо у вас подвір’я, то можливо у вас є ще якесь приміщення, де можна забезпечити стабільну температуру (18-22 градуси) та вологість (більше 60%).
За печерицями не потрібен такий догляд, як прополка. Ваша головна турбота – підтримку мікроклімату.
Виробництво натуральної граноли або інших суперфудів
Цей продукт зараз дуже піарять в Інстаграмі. За складом там нічого особливого (все можна купити у вигляді сировини). Тут найважливіше – дизайн пакування (можна замовити в Інтернеті за максимум 1000 грн) та пакування.
До суперфудів відносяться вже поширені корисні перекуси, які легко виготовити в домашніх умовах – фруктові чіпси з апельсинів, мандаринів, яблук, бананів, лимона і т.д.
Виробництво надгробних пам’яток та/або табличок
Обладнання: Гравірувальні верстати і керамічні принтери. Коштує ця штука десь від $3000. Це зовсім не той варіант, коли можна почати бізнес з нуля. Але це окупається дуже швидко. В середньому за 4 місяці.
Виготовлення невеликого портрету (30х40см) на верстаті моделі ТС60120 буде коштувати близько 50 гривень + матеріали (гранітна плита 50х100см) вартістю близько 1000 гривень. Разом вийде 1050грн. Тоді як середня ціна подібного пам׳ятника на ринку – $100+ (4000-5000 гривень). Тобто, щоб “відбити” вартість станка потрібно виготовити всього 30 замовлень.
Ці 2 бізнеси можуть бути поєднані в один або існувати окремо. І ще, мабуть, не варто відкривати такий бізнес буквально на власному подвір’ї. Якось воно морально буде не дуже комфортно.
До речі деякі нюанси такого бізнесу можна почитати в романі “Чорний обеліск” Ремарка.
Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.