Користуючись наведеними вище рекомендаціями, ви зможете покращити конверсію вашого інтернет-магазину та збільшити продажі.
Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.
1. Поліпшіть юзабіліті сайту
Некоректна робота сайту призводить до втрати користувачів. Серед найпоширеніших помилок:
сторінки довго завантажуються або видають помилку «404»;
на e-mail або в месенджери не приходить підтвердження реєстрації, замовлення.
Попрацюйте над зручністю користування сайтом. Спробуйте самостійно пройти шлях покупця від пошуку товарів та оформлення до здійснення замовлення. Така перевірка покаже, наскільки коректно працює ваш сайт, чи не потребує він оптимізації. Також ви можете звернутися за професійною допомогою та провести повний аудит юзабіліті сайту.
2. Оптимізація сайту під мобільні пристрої
Кількість замовлень з мобільних пристроїв збільшується з кожним роком. Тому для бізнесу важливо знати:
наскільки зручно користуватися сайтом зі смартфона чи планшета;
як виглядає інтерфейс сайту на мобільному пристрої;
чи не з’їжджають інформаційні блоки та кнопки.
Оптимізація інтернет-магазину під мобільні пристрої дозволить охопити аудиторію, якій зручніше здійснювати замовлення «на ходу», і, як результат, підвищити конверсію сайту.
3. Створення зручного каталогу товарів
Подбайте про каталог товарів. Його наявність і можливість відфільтрувати продукт за критеріями допомагають покупцеві швидше знайти потрібне. Трапляються випадки, коли фільтри на сайті працюють некоректно — за вказаними параметрами підтягуються не ті чи не всі товари з певної категорії. Це означає, що картки товару були заповнені неправильно. Не знайшовши потрібного продукту, покупець залишить інтернет-магазин.
4. Надайте повну інформацію про товар
Картка товару дає покупцю повне та об’єктивне уявлення про продукт. Читаючи, клієнт має отримати відповідь на всі свої запитання. Чим більше інформації про продукт ви вкажете, тим вищі шанси збільшити продаж. Не мотивуйте клієнта шукати відсутню інформацію про товар на сайті конкурентів.
У картці обов’язково вкажіть:
лаконічну та інформативну назву продукту;
точні характеристики, включаючи розмір, колір, матеріал, вагу;
якщо товар представлений у різних модифікаціях, створіть їм додатковий опис;
країну виробництва, гарантійний термін, тривалість експлуатації.
Акцентуйте увагу на реальних перевагах виробу — це попередить виникнення можливих заперечень.
5. Покращіть якість візуального контенту
Зображення товару на сайті має підштовхувати відвідувача до покупки. Як збільшити продажі в інтернет-магазині, покращивши фото- та відеоконтент? Покажіть продукт максимально якісно та чітко:
проілюструйте з усіх боків;
виділіть деталі;
продемонструйте у дії.
Якщо можливо, доповніть картку товару відео оглядом продукту. Якісний контент приверне увагу потенційних покупців, виділить вас на фоні конкурентів і дозволить збільшити продажі.
6. Перегляньте цінову політику
Ціна — це інструмент, який може як підвищити інтерес до вашого товару, так і нівелювати його. Щоб забезпечити клієнту найкращу пропозицію, аналізуйте ціни конкурентів.
Аналіз допоможе зрозуміти, наскільки актуальною є ваша ціна на ринку і чи не потребує ваш товар переоцінки. Для маркетингового дослідження зручно використовувати спеціальні послуги, які збирають дані конкурентів, проводять розгорнутий аналіз ринку. Це дозволить вам своєчасно внести коригування у цінову політику.
7. Аналізуйте асортимент
В асортименті будь-якого магазину є як ходові товари, так і ті, які не користуються попитом. Проведіть ABC-аналіз та з’ясуйте, які позиції нерентабельні та затрималися на вашому складі. Зберіть актуальні дані про попит і пропозицію у вашій ніші та замініть неефективні товари на більш затребувані та популярні.
Знання трендів і своєчасна актуалізація асортименту товарів дозволяють гнучко підлаштовуватися під попит, що постійно змінюється, і тим самим збільшувати продажі.
8. Використовуйте перехресний продаж
Перехресний продаж може збільшити середню суму чека. Наприклад, якщо ви продаєте комп’ютери, запропонуйте покупцеві мишку та клавіатуру, а якщо реалізовуєте телевізори — настінне кріплення, тумбу або приставку смарт-тв.
Пропозиція додаткових позицій повинна бути у картці товару чи кошику, щоб покупець помітив товари, які можуть його зацікавити. Аргументом на користь придбання кількох виробів може бути знижка на комплект товарів чи спеціальна ціна доставки.
9. Розширюйте рекламні канали
Що більше рекламних каналів використовує ваш бізнес, то легше залучати нову аудиторію. Наявність різних інструментів реклами підвищить впізнаваність вашого магазину, що сприяє залученню клієнтів і зростанню продажів. На сьогодні існує безліч ефективних каналів трафіку, наприклад:
таргетована реклама у соцмережах;
реклама у ЗМІ;
пошукова реклама у Google;
сервіс Google Shopping;
реєстрація у сайтах-каталогах цін.
Не концентруйтеся на одному каналі — так ваш бізнес не залежатиме від зміни умов постачальника реклами. Виберіть кілька актуальних для вашого магазину варіантів, проаналізуйте їх ефективність та зупиніться на найбільш рентабельних.
10. Підключайте соціальні мережі
Соціальні мережі — це ефективне джерело трафіку та потенційних клієнтів. Щоб підвищити продаж інтернет-магазину, почніть просувати свої сторінки в соцмережах. Крім цього, соціальні мережі є важливими для створення іміджу компанії. Вони допомагають вибудовувати комунікацію з аудиторією бренду та конвертувати підписників у покупців.
Якщо у соцмережах є ваші конкуренти, а вас немає, ви втрачаєте частину прибутку.
11. Ведіть блог на сайті
Блог з експертними статтями, оглядами товарів і корисною для клієнта інформацією виконує одразу кілька функцій.
З одного боку, безкоштовний і корисний контент підвищує лояльність клієнтів до вашого магазину. З іншого боку, блог є додатковим джерелом трафіку, якщо ваші статті знаходять через пошукову систему. Читач, який шукає в мережі інструкцію або відповідь на своє запитання, може потрапити на ваш блог. Якщо стаття допоможе йому вирішити завдання, є ймовірність того, що в перспективі читач стане вашим клієнтом.
12. Актуальність цін і наявності товарів
Актуальність ціни та відповідність вітрини інтернет-магазину фактичним залишкам товару — одне з очевидних і важливих правил у висококонкурентній сфері e-commerce. Якщо покупець вже зробив замовлення у вашому магазині, але потім з’ясувалося, що продукту немає, людина розчарується. Після такого ставлення він навряд чи погодиться купити у вас схожий товар або зачекати кілька днів до наступного постачання.
Аналогічна ситуація може повторитися, якщо на сайті вказані неактуальні ціни. Така недбалість призводить до того, що ваші потенційні покупці підуть до конкурентів, у яких на сайті вказана достовірна інформація про ціни та наявність товару.
13. Оптимізуйте спливаючі вікна
Безліч спливаючих вікон під час відвідування сайту відштовхує клієнтів. Але це не означає, що спливаючі вікна — табу для інтернет-магазину. Грамотне їх використання може стати ефективним інструментом для продажу, вибудовування комунікації з покупцем і супроводом його до здійснення покупки.
Якщо клієнт тільки увійшов на ваш сайт, не варто завалювати його інформацією про розпродаж, проханням пройти опитування, зареєструватися або встановити додаток вашого магазину. Для інформування про акції, наприклад, можна використовувати банери на головній сторінці, а прохання взяти участь в опитуванні або зареєструватися буде актуальнішим, якщо покупець оформив замовлення.
На старті доречніше ненав’язливо запропонувати покупцеві допомогу менеджера або замовлення зворотного дзвінка. При оформленні замовлення можна нагадати про діючі акції, наприклад, безкоштовну доставку при покупці на певну суму, а наприкінці — подякувати за співпрацю.
14. Мотивуйте покупців повертатися
Повторні покупки роблять випадкових клієнтів постійними покупцями. Такі користувачі стають амбасадорами бренду, позитивно впливають на образ компанії та сприяють ефективному збільшенню продажів. Важливо розуміти, що постійним покупцем може бути лише задоволений клієнт. Якщо людина задоволена вибором, сервісом, якістю товару та ціною, він швидше за все повернеться знову.
Для формування бази постійних клієнтів важливо не лише зберігати високий рівень сервісу та стежити за асортиментом, але й використовувати додаткові інструменти для мотивації, наприклад:
розробіть дисконтну програму чи запропонуйте індивідуальні знижки;
за допомогою e-mail за SMS вітайте зі святами, днем народження;
доповніть замовлення невеликим подарунком чи сувеніром із вашим логотипом.
Такі ваші дії підвищують лояльність клієнтів і, як наслідок, збільшують продаж інтернет-магазину.
15. Поліпшуйте сервіс
На рішення зробити покупку впливає багато факторів. Крім ціни та широкого вибору товарів, клієнт також дивиться на способи доставки, оплати та умови повернення.
Якщо ви працюєте лише за передплатою та доставляєте товари лише одним перевізником, це може бути незручним для клієнта. Думайте насамперед про покупця — дайте йому вибір, як він може отримати та сплатити товар. Обов’язково прописуйте умови повернення або обміну — це підвищить рівень довіри до вас як до продавця.
16. Оптимізуйте зворотний зв’язок
Якщо клієнт довго чекав на відповідь менеджера при дзвінку, в чаті або зовсім не зміг зв’язатися з представником вашого магазину, це негативно позначиться на довірі до вас. Тому за якістю зворотного зв’язку важливо стежити та працювати над її поліпшенням.
Не забувайте передзвонювати покупцеві для уточнення замовлення — це підтверджує вашу відповідальність, свідчить про те, що ви цінуєте свою аудиторію. А завдяки зворотному зв’язку ви зможете запропонувати клієнту додаткові товари та збільшити продаж.
17. Слідкуйте за цифрами
Ефективність бізнесу вимірюється у цифрах. Продажів може бути багато, але через низьку маржинальність або не оптимізовані витрати ви можете втрачати частину прибутку або працювати собі у збиток. Систематичний розрахунок валового та чистого прибутку, аналіз рентабельності як бізнесу в цілому, так і кожної категорії товарів, аналіз ринку та каналів реклами показує, наскільки успішний ваш магазин.
Аналітика допомагає зрозуміти, чи правильна ваша стратегія ведення бізнесу. Своєчасне виявлення слабких сторін дозволить оптимізувати бізнес і підвищити його ефективність.
18. Познайомте з компанією та командою
Щоб підвищити продаж вашого магазину, заповніть інформацію в розділі «Про компанію» та розмістіть фото вашого офісу/виробництва та ваших співробітників. Покажіть, що за сайтом в інтернеті насамперед стоять люди. Це підвищить рівень довіри до вашого інтернет-магазину — клієнти охочіше купуватимуть.
19. Запропонуйте додаткові послуги
Додаткові послуги та сервіси також є одним із джерел підвищення прибутковості бізнесу. Залежно від ніші, це може бути:
розширена гарантія на платній основі, яка дозволить у майбутньому обміняти товар або зробити безкоштовний ремонт;
місячний або річний абонемент на безкоштовну доставку та обмін/повернення товару;
професійне встановлення техніки з гарантією.
Додаткові послуги можна організувати в колаборації з іншими компаніями — сервісами обслуговування та встановлення, транспортно-логістичними компаніями тощо. Партнерство з іншими бізнесами на взаємовигідних умовах дозволять ефективніше вирішувати проблеми покупця й водночас призведе до підвищення продажів.
20. Вихід на маркетплейс
Маркетплейс — це велика платформа для продажу, куди клієнт приходить за потрібним товаром. З точки зору збільшення прибутковості бізнесу, вихід на маркетплейс є цілеспрямованим та ефективним рішенням.
Як підвищити продажі на маркетплейсах? Чим більше торгових майданчиків, на яких представлений ваш товар, тим ширша аудиторія ваших покупців.
Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.