Суть відкриття власного бізнесу в тому, що немає книги рецептів чи списку справ, яких потрібно слідувати. Все залежить від галузі, відповідності продукту/ринку та навіть вашого стилю чи філософії. Хоча універсального рецепту успіху немає, є кілька областей, які легко пропустити чи ігнорувати, але які стають критично важливими у майбутньому.

Враховуючи мінімальне виживання стартапів, вам буде корисно якнайбільше виявляти належну обачність і підвищувати кваліфікацію, якщо ви вирішуєте діяти самостійно.

Не інвестуйте в організаційний дизайн і культуру

Якщо ви запитаєте підприємців, що не дає їм спати ночами, багато хто з них назвуть управління персоналом і культуру як джерело своїх занепокоєнь. Щорічно в Україні з'являється 230 000 нових підприємств, 62% з яких зазнають краху протягом перших 3 років.

Згідно з недавнім дослідженням, основною причиною невдач називають відсутність у керівництва лідерських якостей. Пастка, в яку потрапляють багато нових власників бізнесу, полягає в тому, щоб освоїтися, працюючи в невеликій групі, і не планувати, як управління персоналом та комунікація мають трансформуватися в міру масштабування бізнесу.

Якщо керівництво не має чіткого і загального бачення своєї культури, знову залучені таланти незабаром будуть спантеличені і розчаровані. Більше того, ваша здатність залучати та утримувати дуже затребувані таланти має вирішальне значення не тільки для розвитку вашої діяльності, але й для постійного навіювання довіри нинішнім та потенційним інвесторам.

Тож покажіть їм (інвесторам, співробітникам, клієнтам тощо), що ви, керівник, серйозно ставитеся до створення кращої культури для своєї організації, вкладаючи свій час, гроші та зусилля у створення притулку для розумних та амбітних професіоналів. Наприклад, отримання кваліфікації в галузі управління персоналом шляхом проходження онлайн-курсів, може допомогти надіслати важливий сигнал зацікавленим сторонам про вашу прихильність до створення стійко високоефективної культури для вашого бізнесу.

Відсутність документованого бізнес-плану

Документація — це не те, в чому більшість людей хороша, але це може бути єдиною різницею між поразкою та перемогою. Хоча привабливо провести мозковий штурм з вашими засновниками чи командою та поділитися ідеями в усній формі, не турбуючись про документацію, багато ідей та рішень можуть провалитися, якщо вони не будуть належним чином задокументовані.

Мало того, наявність офіційно задокументованого бізнес-плану та стратегії допоможе сформулювати цінність та потенціал вашого бізнесу всюди. Це також вимога для більшості варіантів фінансування.

Ваш бізнес-план буде живим, дихаючим документом — він має служити Біблією того, куди він прямує в найближчому майбутньому, допомагаючи вам і вашій організації в прийнятті важких рішень і компромісів, властивих новому бізнесу.

Не інвестувати в маркетинг зарано

Сьогодні одним із найважливіших показників для стартапів є швидкість залучення користувачів. Таким чином, створення шляху запуску продукту та плану нарощування має виконуватися майже одночасно із створенням вашої платформи/пропозиції.

Успіх стартапу, зрештою, полягає у досягненні відповідності продукту ринку — незалежно від того, чи заповнює те, що ви пропонуєте, якийсь пробіл чи попит, який нині не задоволений на ринку — тому обмірковування вашої ціннісної пропозиції і того, як його слід просувати над ринком, допоможе вже етапі мозкового штурму. ви удосконалюєте свою пропозицію протягом усього процесу, щоб переконатися, що продукт відповідає ринку.

Крім того, ви зможете швидко залучити перших послідовників, щоб перевірити свої гіпотези щодо доданої вартості вашого бізнесу та швидко виконати ітерацію. Так що не думайте про маркетинг або продаж як про щось другорядне; Про це слід серйозно задуматися майже відразу, як тільки сформується ваша бізнес-ідея.

Обов’язково підпишітся на наш телеграм-канал щоб не пропустити важливі оновлення та завжди першими отримувати нові ідеї для швидкого та простого заробітку!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

903.4KПрочитань
11Автори
713Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається