4 нетипові ідеї для малого бізнесу у селі

Набридли стандартні бізнес-ідеї, де велика конкуренція і мала маржинальність? Тримайте незвичні ідеї для бізнесу у селі, в яких не доведеться боротися за кожного клієнта.

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

Мобільний кінотеатр: фільми просто неба

У теплу пору року може бути актуальним мобільний кінотеатр. Це чудова ідея для бізнесу у селі, де немає стаціонарних кінотеатрів. Ви ставите великий екран, налаштовуєте звук і вуаля — показуєте фільм. Це може бути як кінотеатр на платформі просто неба, так і варіант в автомобілі, як-от модифікації Газелі або Купави, для 4-6 глядачів. Другий варіант мобільного кінотеатру підходить для показу короткометражок чи 5D-відео. Мобільність  кінотеатру дає змогу часто змінювати локації й охоплювати більше людей, а окупність бізнесу становить  6-8 місяців.  

Попит на мобільний кінотеатр серед селян — це і перевага, і виклик. У невеликих сільських районах люди не мають доступу до такого типу розваг, тому такий сервіс для них дуже важливий. Мобільний кінотеатр дає змогу їм дивитись новинки кіно без виїзду в місто. Проте у маленьких селах може бути недостатньо глядачів для покриття витрат. Це можна вирішити, організувавши покази під час свят, ярмарків або фестивалів у селі.   

Звісно, є й певні перешкоди, які варто врахувати. Наприклад, погода. Якщо на вулиці дощ або сильний вітер, то покази кіно можуть просто не відбутися. Також необхідно потурбуватися про технічні моменти — мати автономне живлення, адже не всюди є доступ до електрики. 

Мобільний кінотеатр — це шанс зайняти свою бізнес-нішу. І хто знає, можливо, ваш бізнес у селі стане головним пунктом на карті кінотурів.

Зоотерапія: лікування через дружбу з тваринами

Зоотерапія — це метод лікування та покращення емоційного стану за допомогою тварин. Вона допомагає людям, які страждають від тривоги та депресії, фізичного болю. Взаємодія з тваринами може знизити рівень стресу та покращити фізичне й емоційне самопочуття. Ідея створити центр зоотерапії у селі є не просто бізнесом, а й можливістю допомогти людям, зробивши їхнє життя яскравішим і здоровішим. 

Для цього не потрібно утримувати екзотичних тварин. Звичайні кролі, кози, коти, собаки, коні можуть стати вашими чудовими помічниками. Ще є бджолотерапія. І зараз йдеться не про укуси бджіл, а про безпечний сон на вуликах. В Японії, наприклад, популярна терапія з морськими свинками. Можете також взяти до уваги.  

Однак не варто плутати зоотерапію з контактним зоопарком. У контактному зоопарку люди можуть просто спілкуватися з тваринами для розваги. Натомість зоотерапія є спеціалізованою допомогою, де тварини лікують фізичні або психічні розлади під наглядом фахівців. Крім того, відмінність зоотерапії від звичайного сільського утримання тварин полягає в тому, що вона орієнтована на терапевтичний ефект, а утримання домашніх тварин має господарську мету. 

Для розвитку центрів зоотерапії можна почати з індивідуальних та групових сеансів. Далі розширювати співпрацю з лікарнями, реабілітаційними центрами та відкривати нові філії в сусідніх селах. В умовах війни цей бізнес буде досить актуальним.

Коворкінг і хостел: простір для роботи та відпочинку

Коворкінг і хостел у селі — це бізнес-ідея для тих, хто хоче надавати можливості для роботи та відпочинку “в одному флаконі”. Зараз багато людей працюють віддалено і все більше шукають місця, де можна працювати без шуму і стресу від міста, але водночас не відмовлятися від комфорту. Якщо створити таке місце в селі, то можна запропонувати чудові умови для роботи з Wi-Fi, меблями та усіма зручностями, аби відключитися від міської метушні. Якщо зелений туризм орієнтований на відпочинок, то в цьому випадку — фокус більше на роботі. 

Почати можна з невеликого приміщення для кількох людей, а потім поступово розширюватися, додаючи більше місць для ночівлі, зони для відпочинку і навіть організовувати освітні та бізнес-заходи. 

Головне — активно розповідати про свій бізнес, співпрацювати з місцевими підприємцями та фрилансерами, щоб залучити клієнтів. Це можливість розвивати село та створювати цікаві місця для релаксу та роботи.

Верміферма: створення біогумусу

Верміферма (від латинського слова "vermis", що означає "черв'як" та "farm" —  "ферма") — це бізнес на вирощуванні черв'яків, зазвичай, каліфорнійських. Суть ідеї проста: хробаки переробляють органічні відходи, перетворюючи їх на біогумус, який покращує якість ґрунту. Це натуральне добриво, яке має попит серед фермерів і садівників. Крім того, хробаків можна продавати для виготовлення кормів для риб або домашніх тварин. 

Однак є і труднощі — цей бізнес поки що не популярний через його специфічність. Це можна вважати як перевагою, бо конкуренція невелика, так і недоліком, оскільки доведеться популяризувати  серед клієнтів переваги вашої продукції. 

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Український Бізнесмен
Український Бізнесмен@ukr_businessman

32.1KПрочитань
1Автори
73Читачі
На Друкарні з 17 травня

Більше від автора

  • 20+ корисних сервісів для товарного бізнесу

    Автоматизація, оптимізація, зниження рутинного навантаження на персонал, мінімізація кількості помилок — саме заради цих цілей компанії впроваджують сервіси товарного бізнесу. Якщо говорити загалом, це програмне забезпечення, яке допомагає знижувати витрати й збільшувати продажі.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Бізнес за 1000$: 7 ідей з мінімум вкладень

    1000 доларів — це більше, ніж здається, якщо не витрачати їх "у повітря", а спрямувати на розумний старт. Підприємництво — це не про великі гроші, а про бачення, наполегливість і бажання діяти.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Відкриваємо ательє з нуля: покрокова інструкція

    Український ринок пошиття одягу стрімко розвивається. Все більше людей шукають індивідуальний підхід у виборі гардероба. Відкриття ательє може стати успішним бізнесом в умовах зростаючої конкуренції в модній індустрії та збільшення попиту на індивідуальний пошив і ремонт одягу.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається