8 глобальних трендів ритейлу у 2025 році

Зміст

Які тенденції ритейлового бізнесу варто враховувати підприємцям, щоб бути на крок попереду конкурентів?

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

Персоналізований шопінг з ШІ

У 2025 році рекламної комунікації з покупцем, де зазначено лише його ім’я, уже недостатньо.  Штучний інтелект підіймає персоналізацію на зовсім новий рівень так, ніби він читає думки вашої аудиторії. Наприклад, у Walmart ШІ підбирає смачні ідеї для вечірок перед Super Bowl, аналізуючи ваші покупки за кілька днів до гри. У додатку супермаркету Albert Heijn ШІ-асистент може скласти меню для страв з фото вмісту вашого холодильника.

Такі технології роблять покупки набагато зручнішими. Для українських ритейлерів це шанс зробити шопінг особливим і стильним: пропонувати клієнтам індивідуальні рекомендації, показувати, що про них піклуються і їх розуміють. Так, можна створювати програми лояльності, пропонуючи бонуси, які дійсно мають значення для вашого клієнта. Адже коли покупець відчуває турботу і підтримку, він повертатиметься знову.

Автономна роздрібна торгівля та покоління самостійних магазинів

Останні роки показали, що звичні моделі роботи у роздрібній торгівлі можуть бути неефективними, особливо коли виникають проблеми з кадрами. В Україні ситуація ускладнюється через мобілізацію та виїзд людей за кордон через повномасштабне вторгнення, що значно зменшує кількість доступних працівників. 

На світовому рівні у 2025 році ми побачимо, як безкасові магазини, автоматизовані склади та безпілотні транспортні засоби стануть нормою. Технологія Just Walk Out від Amazon стала справжнім проривом і сприяла розвитку нових рішень у ритейлі. Вона давала змогу людям робити покупки без касирів.

Розумні пристрої та роботи активно використовуються для управління запасами, виконання рутинних завдань і навіть обслуговування клієнтів. Водночас Інтернет речей (IoT) інтегрується у всі процеси — від розумних полиць, що автоматично оновлюють інформацію, до сенсорів, які слідкують за станом товарів і допомагають ефективно управляти запасами.

Для українських ритейлерів це можливість знизити витрати на персонал, поліпшити обслуговування і зробити покупки ще зручнішими для клієнтів.

Віртуальний ритейл: за межами звичайного метасвіту

Віртуальна торгівля виходить за межі ігор з аватарами у 3D-магазинах і стає досить корисною для покупців. Ви можете приміряти одяг у віртуальній приміряльні, яка працює краще за справжню, або оглядати товар у 3D, щоб чітко бачити кожну деталь товару. Це не просто розвага, а зручний інструмент, який покращує покупки, знижує кількість повернень і робить клієнтів задоволенішими.

У 2025 році клієнти очікуватимуть, що онлайн-покупки будуть такими ж комфортними, як візит до офлайн-магазину. Тож, технології віртуальної реальності та доповненої реальності допоможуть їм впевнено вибирати, що купити, і краще відчувати зв’язок із брендом.

Команда ритейлу 2.0: нові навички для нових реалій

Працівники магазинів відтепер не лише працюватимуть за касою, викладатимуть товар на полиці чи адмініструватимуть роботу інших. Вони стають більш універсальними: поєднують технічні знання і вміння працювати з людьми. Іншими словами, штучний інтелект бере на себе рутинні завдання, а працівники можуть займатися важливішими речами, які потребують креативу.

Саме тому керівництво магазинів вкладає гроші в навчання своїх співробітників, щоб вони вміли працювати з новими технологіями, наприклад, «розумними» дзеркалами чи системами, які допомагають вибирати товар на основі вподобань клієнта.

Наприклад, зараз розумні дзеркала можуть вимірювати температуру тіла, перевіряти стан шкіри, коригувати виконання вправ у фітнес-клубі та навіть покращувати ранковий розпорядок у ванних кімнатах готелю, відтворюючи музику чи показуючи улюблені телепередачі.

Прозорість ланцюга постачань: від виробництва до столу

Прозорість ланцюга постачань стає не просто хорошим тоном, а необхідністю. У 2025-му покупці уже не обмежуються лише питанням «Скільки це коштує?». Вони хочуть знати:

  • «Як і ким це зроблено?»

  • «З чого це зроблено?» 

  • «Звідки це прийшло?» тощо

Ритейлери, які використовуватимуть прозорість ланцюга постачань, матимуть конкурентну перевагу.

Довіра споживачів тепер напряму залежатиме від того, наскільки чітко та відкрито бізнес комунікуватиме про походження своїх товарів. Наприклад, можна показати, як саме продукти виготовляються, де і ким, чи використовуються екологічно чисті матеріали тощо. Це додасть цінності вашому бренду.

Крім того, роздрібні компанії використовуватимуть штучний інтелект і машинне навчання не тільки для того, щоб слідкувати за запасами, але й для передбачення можливих проблем і швидкого реагування на них, ще до того, як вони настануть. Для українських ритейлерів це означає можливість залишатися стабільними та конкурентоспроможними, навіть коли на ринку виникають непередбачувані ситуації.

Соцмережі стають торговими майданчиками

Не відставайте, вважаючи соцмережі просто маркетинговим каналом. У 2025 році платформи для покупок на кшталт TikTok Shop і Instagram Shopping трансформуватимуть звичний нам ритейл.

Покупці, особливо з покоління зумерів, більше довіряють оглядам товарів від блогерів і через прямі трансляції, ніж звичайній рекламі. Тому роздрібні продавці, які хочуть залишатися конкурентоспроможними, мають не тільки бути на цих платформах, але й розуміти, яка там аудиторія і що вона там полюбляє робити. 

Скажімо, ваш продукт у прямому ефірі може демонструвати популярний блогер, який відповідатиме на питання аудиторії. І в еру соціальної комерції компанії, які знають, як впливати на клієнтів через контент, матимуть більший прибуток.

Тренд на перепродаж: популярність секонд-хендів

За останні шість років населення планети спожило понад 500 мільярдів тонн матеріалів — майже стільки, скільки було спожито протягом усього XX століття. 

Через цю негативну динаміку багато хто з клієнтів щороку стає усе більш свідомими щодо впливу своїх покупок на довкілля і шукають унікальні речі за вигідною ціною. Тому у 2025-му ринок перепродажу перетвориться на важливу частину ритейл-індустрії. Гіганти, як Ikea, Levi's і Zara, запускають власні платформи для перепродажу, підтверджуючи цей тренд. 

Українські підприємці можуть підтримати цю хвилю, відкривши власні майданчики для перепродажу або співпрацюючи з платформами, які вже є на ринку. Секонд-хенд — стає частиною сучасного стильного життя, яка допомагає бізнесам розвиватися.

Торгівля з урахуванням клімату

Екологічність і стійкість є одними з основних принципів для ведення бізнесу у наступному році. Вплив на клімат стає важливою частиною стратегії, а не лише додатковою ініціативою. Магазини починають активно відстежувати вуглецевий слід своїх товарів і надають клієнтам інформацію про вплив продукції на навколишнє середовище.

Відходи перетворюються на ресурс, а бізнеси шукають нові моделі, де використання і перероблювання матеріалів стають частиною циклічної економіки. Деякі роздрібні продавці навіть експерементують з цінами, залежно від впливу продуктів на екологію: чим менше шкоди — тим доступніша ціна.

Зважаючи на глобальні тенденції, інвестиції у сталий розвиток і екологічні рішення допоможуть не тільки зменшити витрати у майбутньому, але й зміцнити репутацію бренду.

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Український Бізнесмен
Український Бізнесмен@ukr_businessman

10.9KПрочитань
1Автори
41Читачі
На Друкарні з 17 травня

Більше від автора

  • Що таке нейромаркетинг і як це працює

    Сьогодні чимало відомих компаній використовують здобутки нейромаркетингу: PayPal, Yahoo, Google, Microsoft та інші. Проте цей підхід допомагає не лише корпораціям, але й набагато меншим бізнесам зрозуміти, що ховається за поведінкою споживача.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Як відкрити антикварний магазин

    Відкриття антикварного магазину в Україні може стати прибутковим і цікавим бізнесом для тих, хто захоплюється історією та мистецтвом.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Як збільшити конверсію через Instagram Reels

    Відео в Інстаграмі — це не просто тренд, це нова реальність, де кожен може стати режисером своєї унікальної історії бренду.

    Теми цього довгочиту:

    Маркетинг

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається