Графічний дизайн іноді розглядається як єдина дисципліна, але насправді в цій галузі існує безліч різних спеціалізацій.
Незалежно від того, ви junior, якому цікаво, як стати графічним дизайнером чи вже senior, який хоче перейти в іншу сферу діяльності - продовжуйте читати, щоб дізнатися про найпопулярніші кар’єрні шляхи для графічних дизайнерів у 2022 році.
1. Дизайн бренду
2. Маркетинг і рекламний дизайн
3. Дизайн упаковки
4. Веб-дизайн інтерфейсу користувача
5. Дизайн друку та публікацій
6. Написи та шрифтовий дизайн
7. Графічна ілюстрація
8. Візуалізація даних та інфографічний дизайн
1. Дизайн бренду
Коли кажеш, що ти графічний дизайнер, перше, що люди думають це мабуть про створення логотипу. Однок лого є частинкою великого пирога під пафосною назвою ідентифікація бренду .
Дизайнери айдентики також створюють повний вигляд і відчуття візуальної присутності компанії. У рамках цього вони створюють колірні палітри, вирішують типи зображень, які використовуватиме компанія, визначають типографіку та створюють інші супровідні візуальні елементи.
Дизайнери бренду несуть відповідальність за створення візуальної ідентичності компаній, на які вони працюють. Через це вони, як правило, відповідають за створення стилю бренду та вказівок щодо використання, які керують роботою інших дизайнерів, зокрема дизайнерів із маркетингу та веб-дизайнерів.
Графічні дизайнери, які спеціалізуються на роботі з брендингом, зазвичай працюють над такими речами:
Стратегія бренду
Типографіка
Кольорова палітра
Логотип
Візитки/блокноти/ручки
Іконки
Правила бренду
2. Маркетинг і рекламний дизайн
Маркетинговий і рекламний дизайн є ключовими елементами рекламної стратегії будь-якої компанії, незалежно від того, чи з’являються вони в Інтернеті чи в пресі.
Оскільки мета маркетингу та реклами полягає в тому, щоб спонукати споживачів зробити покупку або підписатися на продукт чи послугу, графічні дизайнери, які працюють у цих сферах, повинні мати чітке розуміння психології поведінки, коли справа стосується продажі
Фокусуємось при створенні таких активів, як:
Друкована та цифрова реклама
Графіка соціальних мереж
Обкладинка пізнавальних відео
Банери
Маркетингові ел. листи
Брошури
Рекламні щити
Обшивка транспортних засобів
Доповіді та презентації
3. Дизайн упаковки
Фізичні продукти потребують упаковки. Усе, починаючи від коробок із пластівцями й закінчуючи етикетками на дизайнерському одязі, має бути розроблено кимось. Тут на допомогу приходять дизайнери упаковки.
Ці типи графічних дизайнерів повинні добре володіти брендингом, а також психологією поведінки споживачів, щоб створювати пакети, які викликають у клієнтів бажання зробити покупку.
Вони повинні володіти теорією кольору та типографікою, а також будь-якими законами чи правилами щодо інформації, яка повинна відображатися на упаковці (наприклад, інформація про поживну цінність).
4. Веб-дизайн інтерфейсу користувача
Веб-дизайнери та дизайнери інтерфейсу створюють дизайни для веб-сайтів і програм. Вони повинні мати чітке розуміння принципів дизайну, а також розуміння дизайну взаємодії з користувачем
Якщо ви графічний дизайнер, який спеціалізується на веб-дизайні чи користувацьких інтерфейсах, можливо, ви працюєте над такими проектами, як цільові сторінки, маркетингові веб-сайти, дизайн додатків, інтерфейси ігор або сайти WordPress.
5. Дизайн друку
Раніше графічні дизайнери працювали виключно у світі друку, і в 2022 році все ще є багато можливостей для такого роду роботи з дизайном друку.
Графічні дизайнери в друкованій та видавничій галузях повинні розуміти принципи хорошого дизайну, а також технічні характеристики створення файлів, готових до друку. Вони також повинні добре знати теорію кольору та типографіку, а також знати, які типи зображень найкраще працюють у друкованих середовищах, а не в цифрових.
Дизайнери друкованих видань і публікацій зазвичай беруть участь у різноманітних проектах, пов’язаних із друкованими виданнями, наприклад:
Обкладинки книг
Макети журналів і газет
Дизайн меню
Обкладинки альбомів
Товари та одяг
Брошури та листівки
Канцтовари
6. Розробка шрифтів
Особливістю графічного дизайну, про яку часто не звертають уваги, є літерне та шрифтове оформлення. Ці графічні дизайнери створюють усе: від накреслень і шрифтів до рукописного дизайну.
Дизайнери шрифтів і написів повинні добре розуміти типографічні принципи , що робить гарнітуру розбірливою, як такі поняття, як кернінг і висота лінії, впливають на загальну читабельність типографічного дизайну.
З іншого боку, дизайнери шрифтів часто зосереджуються на створенні гарнітур (хоча вони також можуть створювати одноразові спеціальні проекти). Існує багато збігів між тим, що роблять дизайнери написів і шрифтів.
7. Ілюстрація
Коли ви думаєте про графічний дизайн, ви можете не відразу думати про ілюстрацію. Однак у 2022 році графічні ілюстратори користуються попитом, оскільки бренди продовжують шукати індивідуальні ілюстрації для своєї присутності в Інтернеті.
Графічним ілюстраторам зазвичай доручають створювати ілюстрації для комерційних і редакційних цілей, а також ілюстрації, які живуть у веб-дизайні та соціальних мережах. Такі типи графічних дизайнерів часто створюють свої ілюстрації в цифровому вигляді, але деякі також можуть використовувати більше аналогових інструментів, а потім оцифровувати свої зображення.
Як професійний графічний ілюстратор, ви працюватимете над усіма видами зображень, що охоплюють:
Цифрові продукти
Повідомлення в блозі та статті
Книги та журнали
Ігри
Одяг
І багато іншого…
Якщо ви графічний ілюстратор, ви також можете створити стокові ілюстрації для більш широкого використання. Це може бути хорошим джерелом пасивного доходу , а також способом створити репутацію ілюстратора.
8. Дизайнер візуалізації даних та інфографіки
Розробники візуалізації даних та інфографіки повинні мати чітке розуміння того, як точно представляти дані та таким чином, щоб їх було легше зрозуміти.
Робота в такому типі графічного дизайну означає, що вам потрібно розуміти, як працювати з великими наборами даних і як зробити цю інформацію доступною для людей, які не є дослідниками даних.
Для дизайнерів візуалізації даних і інфографіки корисно мати принаймні певні базові знання та досвід роботи з наукою про дані.
Інфографіка та візуалізація даних можуть бути статичними або інтерактивними (наприклад, ті, що використовуються на інформаційних панелях).
🖤Дякую за увагу!
Блог Motion Richy — Створюй інакше!