Архип Іванович Куїнджі відомий український художник

Портрет Архипа Куїнджі

Архип Іванович Куїнджі дивовижна людина і неперевершений митець, сирота з Маріуполя, а під кінець життя мільярдер найпопулярніший та найвідоміший художник свого часу. Чому він перестав єкспонувати свої картини? Чи справді Архип Іванович Куїнджі є українським художником?

Окупанти вже давно охрестили Архипа Куїнджі “російським митцем”,не зважаючи на те де насправді народився митець. Художник народився 1841 року в Маріуполі в сім'ї шевця грецького походження. А свої картини присвячував рідному краю, одну з таких картину А. І. Куїнджі писав 23 роки “Вечір на Україні”. Усе своє життя А. І. Куїнджі писав картини на Українську тематику.

“Вечір на Україні” А. І. Куїнджі

У 1865 Архипа Куїнджі вирішує вступити до Академії мистецтв в Санкт-Петербурзі, проте перші дві спроби виявилися невдалими. Але в 1868 році А. І. Куїнджі написав картину “Татарське село в криму” на академічну виставку після якої Рада Академії мистецтв надала Куїнджі звання вільного художника. Утім академія не зіграла великої ролі в житі художника, але в цей період художник зближується з передвижниками де переважно більшість були українські митці такі як Ілля Репін та Іван Крамській.

В 1878 Архип Куїнджі вразив публіку своїми картинами “Після дощу” та “Українська ніч” на світовій виставці в Парижі.

“Українська ніч”
“Після дощу”

Також відома картина “Місячна ніч над Дніпром”де зображено краса української природи. Трагічна доля спіткала це полотно. В 1880 році пройшла виставка Санкт-Петербурзі де викупив член царської родини Канстантин Романов, який так нехотів розлучатися з полотном, що вирішив забрати з собою в морську подорож “без згоди автора”, де в умовах підвищеної вологості картина зазнала руйнувань, а бітумна фара потемнішала.

Копія картини “Місячна ніч над Дніпром”

Після цього інциденту А. І. Куїнджі перестав єкспонувати свої майбутні картини такі як: “Дніпро вранці” , “Червоний захід”, “Нічне”, та інші. За цей період митець зробив більше 500 ескізів та 300 графічних робіт.

“Дніпро вранці” 1881рік А. І. Куїнджі
“Нічне” 1908 рік А. І. Куїнджі
“Червоний захід” 1908 рік А. І. Куїнджі
“Веселка” А. І. Куїнджі
“Ай-Петрі. Крим” А. І. Куїнджі

Окрім пейзажів Архип Куїнджі писав портрети:

“Українець- в солом'яному капелюсі”
“Портрет дружини Віри Леонтьєвна Куїнджі.”1875 рік А. І. Куїнджі

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Гліб Грищенко
Гліб Грищенко@glebgrishchenko

98Прочитань
0Автори
2Читачі
На Друкарні з 14 квітня

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається