Банківська система та її вплив на економіку

Економіка США має дуже велику вагу для у всьому світі. Ринки світових активів реагують на ті чи інші новини з США, всім відома криза 2008 року почалась саме там і з часом захопила весь світ.

Як працюють банки в США?

У США, як і в більшості країн, банки підлягають регулюванню та нагляду з боку центрального банку - Федеральної резервної системи (Fed). Якщо банк зіштовхується з фінансовими труднощами, Fed може накласти на нього різноманітні обмеження та вимоги щодо капіталу, ліквідності та іншого. Якщо такі заходи не допомагають вирішити проблеми банку, Fed може розпочати процес ліквідації або збанкрутування.

Ліквідація та збанкрутування: у чому різниця?

У разі ліквідації, активи банку продаються, а отримані кошти використовуються для виплати кредиторам та інших зобов'язань банку. Якщо активів банку не вистачає для погашення всіх зобов'язань, то зобов'язання банку гарантовані Федеральним депозитним страхувальним корпусом (FDIC) до певної суми. Це означає, що вкладники банку можуть отримати компенсацію за свої вклади до певної суми.

У разі збанкрутування, банк перестає існувати, а його активи продаються, щоб задовольнити зобов'язання банку. Якщо активів банку не вистачає для погашення всіх зобов'язань, то зобов'язанням гарантує FDIC, але вкладники можуть отримати не всю суму свого внеску, а тільки певний максимальний розмір гарантованої суми. Наразі, максимальна гарантована сума в США складає $250 000 на одного вкладника в одному банку.

Що з банками зараз?

Зранку 10 березня фінансові регулятори штату Каліфорнія (США) оголосили про запровадження тимчасової адміністрації у Silicon Valley Bank (SVB). Це рішення, до речі, було нетиповим, оскільки зазвичай регулятор оголошує такі вердикти ввечері в п’ятницю, коли закінчуються торги і є дводенна пауза для стримування паніки на ринку.
Разом з тим, таке рішення стало очікуваним та логічним продовженням карколомної історії банкрутства SVB, яка відбулася за лічені дні.
SVB – один з найбільших банків США за обсягом активів, а його банкрутство стало найбільшим з часів світової фінансової кризи 2008 року.

Наступний банк! Державні органи регуляції в США закрили нью-йоркський банк Signature Bank, який користувався популярністю серед власників криптовалюти. Федеральна корпорація зі страхування депозитів (FDIC) взяла під контроль Signature, активи якого становили 110,36 млрд доларів, а депозити — 88,59 млрд доларів на кінець минулого року.

Але і на цьому не закінчився шторм банківської системи!

Акції банку First Republic у вівторок, 25 квітня, впали на 49,38%. До закриття біржових торгів у США вони коштували $8,1 за папір. Це найнижчий рівень закриття за всю історію торгів, повідомляє CNBC. Падіння почалося після того, як First Republic Bank у звітності за перший квартал повідомив, що його клієнти забрали депозити на суму понад $100 млрд. Згідно зі звітом, обсяг депозитів First Republic впав більш ніж на 40%, до $104,5 млрд. наприкінці першого кварталу.

Довіра до банків значно впала наразі через такі події у банківській системі. А довіра до банків є важливою складовою фінансової стабільності та процвітання економіки. Регуляторні органи в США іноді вживають додаткових заходів для збереження довіри до банків та забезпечення стабільності фінансової системи. Через це полетіли вгору продажі житла та крипти. За даними Trading Economics, продажі нових домів в США в березні підскочили аж на 9.6% в порівнянні з попереднім місяцем і досягли 683 тис. в перерахунку на годові темпи.

Хочемо зазначити, що як під час коронавірусу, так і зараз, памп почався після того, як почали заливати гроші на ринки цінних паперів.

Наші посилання:

Instagram: inst:elrmcfcoach | Канал TG: @elrmcf_free

Всі посилання: https://zaap.bio/elrmcfcrypto

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
ELRMCF TEAM
ELRMCF TEAM@elrmcf_team

176Прочитань
0Автори
4Читачі
На Друкарні з 27 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається