Чи може у Росії закінчитися велика зброя?

A Russian 152-mm gun fires toward Ukrainian positions

Її збройні сили, можливо, і переважають українську артилерію, але вони зношують свою артилерію


Російські гармати випускають приблизно в п'ять разів більше снарядів, ніж українські. Останніми тижнями бойові дії посилилися. 17 лютого окупанти захопили Авдіївку, місто на східному фронті. З того часу вони зайняли кілька прилеглих сіл. На півдні українські солдати захищають село Роботине, отримуючи від 20 до 30 снарядів на день. Вогнева міць Росії дає їй явну перевагу - але чи достатньо у неї зброї, щоб тримати оборону?

За даними Королівського інституту об'єднаних збройних сил, аналітичного центру в Лондоні, в лютому Росія мала трохи менше 5 000 артилерійських установок на полі бою. За словами Павла Лузіна з аналітичного центру "Центр аналізу європейської політики", Росія виробляє близько 50 артилерійських стволів на рік. Наростити виробництво буде складно: стволи виготовляються на спеціальному обладнанні з високоякісної сталі. На початку війни лише два російські заводи були обладнані для їх виробництва. Небагато країн експортують гарматні стволи, і ще менше продають їх до Росії: Можливим джерелом є Північна Корея, яка вже постачала снаряди. Але супутникові знімки свідчать про те, що Росія замінює значну частину великих гармат, які вона втрачає, із запасів, що зберігаються під відкритим небом.

На початку конфлікту Росія мала близько 19 000 артилерійських знарядь у незахищених площинах. Але деякі з цих гармат іржавіли десятиліттями, що зробило їх непридатними для використання. За останні два роки багато з них були розібрані на запчастини: стволи гармат часто використовувалися для заміни зношених тисячами пострілів. Дослідження, проведене аналітиком відкритих джерел розвідки (osint) на сайті X, який на сайті має ім'я Бен, свідчить, що на цій основі можна припустити, що лише 2 000 самохідних гармат і 2 400 буксируваних артилерійських установок все ще можуть бути застосовані. Ці цифри непевні: важко оцінити, скільки найстаріших російських гармат, гаубиць Д-1 і М-30 часів Другої світової війни, все ще можуть бути використані - або скільки боєприпасів для них Росія має. Але зменшення запасів артилерії, зокрема, гарматних стволів, є очевидною проблемою.

Важко оцінити швидкість, з якою Україна знищує російську артилерію: великі гармати зазвичай розміщені далеко від лінії фронту, що ускладнює їх підрахунок. Збройні сили України стверджують, що знищили понад 10 000 одиниць, але кількість, яку можна підтвердити візуально, набагато менша. Oryx, нідерландська команда з Osint аналізу, чиї оцінки часто досить добре узгоджуються з оцінками державних агентств, має зображення близько 1 000 одиниць. Виходячи з темпів, з якими техніка виводиться з відкритих складів, аналітик Oryx припускає, що українці знищили, можливо, 5500 одиниць великокаліберних гармат. Очікується, що стволи у Росії закінчаться у 2025 році, каже один поінформований аналітик, і тоді їй доведеться покладатися на реактивну артилерію, яка потребує значно більших запасів вибухових матеріалів.

За останній рік Україна стала набагато краще знищувати російську артилерію. Її системи виявлення покращилися: контрбатарейні радари, надані союзниками, відстежують російські снаряди аж до їхнього джерела. Велика кількість невеликих дронів-камікадзе, що запускаються на відстані до 20 км від цілі, можуть знищувати російські гармати. Загарбники могли б захистити свою артилерію, перемістивши її далі від лінії фронту або взагалі відвівши деякі частини. Але це завадило б їхній здатності наносити вогневі удари по українцях. Для захисників це було б довгоочікуваним полегшенням.

Більше новин в телеграмі

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Пащека / Світові новини
Пащека / Світові новини@pascheka

13.8KПрочитань
0Автори
111Читачі
На Друкарні з 15 березня

Більше від автора

  • Болото замість козиря

    Фінансовий скандал у Граці, корупційні розслідування у Відні, посадові махінації в колишніх синіх міністерствах, контакти з російськими олігархами - FPÖ Кікля опинилася у вирі справ.

    Теми цього довгочиту:

    Корупція
  • "Наша Європа може померти": Страшне послання Макрона континенту

    Макрон попередив про загрозу майбутньому ЄС та закликав до більш "суверенної" Європи. Він запропонував ідеї зміцнення ЄС, такі як збільшення бюджету та оборонні преференції. Промова розглядається як передвиборча агітація на тлі відставання партії Макрона в опитуваннях.

    Теми цього довгочиту:

    Європейський Союз

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається