Члени адміністрації Трампа та їх відношення до України.

Зміст

У цій статті ми по окремості розглянемо відношення всіх новопризначених Трампом осіб до України. Кожного посадовця будемо оцінювати від 1 до 10 балів, де 1 - це абсолютно проросійська позиція, а 10 - це абсолютно проукраїнська позиція.

Віце-президент США

Джеймс Девід «Джей Ді» Венс. 50-й віце-президент США. Член Республіканської партії США.

Ще 2022 року Венс відверто заявив про свою байдужість до долі України. Він критикував Байдена за його роль у цьому.

"Буду з вами чесним, мені все одно, що так чи інакше буде з Україною. … Мені набридло, що Джо Байден зосереджується на кордоні країни, на яку мені байдуже, поки він дозволяє кордону своєї країни стати тотальною зоною війни”

Він неодноразово критикував Україну, називаючи її корумпованою країною, "якою керують олігархи".

"путін - злий чоловік, але залиште подалі від мене награну прихильність до України - корумпованої країни, якою керують олігархи, і яка настільки ж близька до функціональної демократії 2022 року, як Афганістан 2021-го, коли Байден віддав його Талібану”.

Вже наступного, 2023 року, Венс заявив, що "в найкращих інтересах Америки - прийняти те, що Україні доведеться поступитися росіянам деякими територіями". Він наголошував на необхідності закінчити війну, аргументуючи це тим, що "сотні тисяч невинних східноєвропейців загинули в цьому конфлікті".

Венс послідовно виступав проти фінансової допомоги Україні. Він голосував проти пакету фінансування і заявляв, що "залишається проти фактично будь-якої пропозиції щодо продовження фінансування США цієї війни". Сенатор звинувачує адміністрацію Байдена в нездатності сформулювати чіткі цілі допомоги Україні.

Крім того, Венс категорично виступає проти вступу України до НАТО, називаючи такі пропозиції "абсолютно безвідповідальними".

Сенатор критикував адміністрацію Байдена за небажання вести переговори з путіним, називаючи таку позицію "абсурдом".

Він також неодноразово заявляв, що “Україна не взмозі перемогти росію” скільки б зброї їй не давали.

Оцінка посадовця: 1/10.

Державний секретар США

Марко-Антоніо Рубіо. Держсекретар США, сенатор США від штату Флорида. Член Республіканської партії.

Марко Рубіо призначений державним секретарем США, ще до офіційного призначення на посаду робив не дуже приємні заяви.

Так, в інтер’ю які він давай у листопаді 2024 року Рубіо неодноразово заявляв, що “конфлікт має бути врегульований найближчим часом шляхом переговорів, і Київ не може розраховувати на повернення всієї території, окупованої росією, а також на продовження фінансування США, як це було за адміністрації Байдена.”

Крім того він голосував проти надання військової допомоги Україні з боку США.

Наприкінці 2023 року Палата представників, де республіканці мали більшість, заблокувала пакет військової допомоги. Якраз Рубіо був одним із 15 сенаторів-республіканців, які проголосували проти пакету військової допомоги. Рішення ухвалили лише у квітні 2024 — така затримка негативно вплинула на ситуацію в Україні, зокрема на фронті, адже військова допомога США вичерпалася ще наприкінці 2023 року.

Заяви які він робить зараз на посаді сильно не відрізняються від його заяв ще до призначення. Він все ще каже що треба підтримувати контакти з росіянами, те що росія це світова держава. Крім того він заявляв, що у разі заморозки війни Заходу прийдеться скасувати свої санкції.

Оцінка посадовця: 4/10.

Міністр оборони США

Пітер Браян Гегсет. Міністр оборони США з 25 січня 2025 року. Американський телеведучий, письменник, офіцер Національної гвардії США.

Заяв про Україну у Піта Гегсета небагато.

Найвідоміший його коментар датується кінцем лютого 2022 року.

“Те, що відбувається в Україні, важливо. Але все це блякне порівняно зі злочинністю, яку я бачу на вулицях, з лібералізмом, який я бачу в своїй культурі, з інфляцією, яку я бачу в своїй кишені [...] якість життя пересічних американців знизилася”.

Згодом, у перші тижні повномасштабного вторгнення, він називав путіна воєнним злочинцем, який хоче відновити СРСР і виступав за пришвидшення допомоги Києву, а також критикував Байдена за повільні рішення.

У нещодавніх заявах Піт казав, що “повернення України до кордонів до 2014 року нереалістичне, і спричиняє ще більше страждань та кровопролиття”.

Він також повідомляв, що має бути забезпечений надійний міжнародний нагляд за лінією зіткнення. Але, миротворчі війська в Україні не повинні бути частиною місії, що входить до складу НАТО, і не повинні підпадати під дію статті 5 НАТО.

Також він виступає проти відправлення Американських миротворчих військ в Україну.

Оцінка посадовця: 5/10.

Директор Центрального розвідувального управління(ЦРУ).

Джон Лі Реткліфф. Американський політик й адвокат, обіймав посади директора Національної розвідки у 2020—2021 роках. Призначений директором Центрального розвідувального управління (ЦРУ).

Під час своєї роботи на посаді директора Національної розвідки Реткліфф неодноразово висловлював занепокоєння щодо дій росії, зокрема її військової активності поблизу кордонів України.

У квітні 2021 року, під час слухань у Сенаті, обговорювалася ситуація з нарощуванням російських військ на кордонах України, що викликало серйозну стурбованість у США та серед їхніх союзників.

Але у 2020 році тоді ще Директор Національної розвідки США Джон Раткліфф заявляв, "Китай - найбільша загроза для нас. Я не хочу принижувати загрозу з боку росії, вони становлять серйозну загрозу нашій національній безпеці... Але Китай сидить на чолі столу і встановлює правила гри на світовому ринку”.

Наразі ніяких заяви безпосередньо про Україну Реткліфф не робив, тому важко оцінити його позицію.

Оцінка посадовця: 5/10.

Посол в ООН

Еліс Стефанік. Призначена постійною представницею США при Організації Об'єднаних Націй.

Позиція Стефанік щодо України не є однозначною. Вона за декілька років дуже різко змінилась.

Вона підтримала ранні пакети допомоги для зміцнення обороноздатності країни. Також Стефанік стала співавтором законопроєкту, який передбачає санкції проти фінансового та енергетичного секторів росії та збільшення військової допомоги Україні перед вторгненням рф.

У 2022 році вона робила багато заяв засуджуючих вторгення росії в Україну. Так, вона називала війну росії проти України геноцидом. Вона закликувала надавати як умога більше допомоги Україні. В ООН вона виступала за беспосередню допомогу Україні.

Проте, у 2024 році, як зазначає Politico, вона проголосувала проти виділення Україні нового фінансування на суму $61 мільярд. Вона пояснила це тим, що, підтримує військову допомогу, але не може підтримати додаткове фінансування нелетальної допомоги в умовах кризи на кордоні США та Мексики.

У січні 2025 році вона заявила, що підримує позицію Трампа про те, що “треба якнайшвидше зупинити вбивства у цій війні”. Вона завила, що її зусилля будуть спрямовані на підтримку місії Трампа про “довгострокове стримування росії”.

Також у 2022 році вона виступала за вступ України до НАТО, але у листопаді 2024 року вона змінила свою думку та заявила що виступає проти вступу України до НАТО.

Крім того у її команді відмовилися підтверджувати чи заперечувати щодо того, чи вважає вона росію агресором, а її дії – геноцидом, як вона заявляла на початку повномасштабного вторгнення.

Оцінка посадовця: 5/10.

Радник президента США з національної безпеки

Майкл-Джордж-Ґлен Волц. Американський політик і полковник армії Сполучених Штатів. Радник президента США з національної безпеки з 20 січня 2025 року.

Щодо України Волц поступово змінив свою думку. У 2022 році він закликав адміністрацію президента США Джо Байдена надати Києву більше зброї. Але потім він написав статтю для Fox News, де стверджував, що “ера порожніх чеків для України від Конгресу закінчилася”, і закликав Європу робити більше для забезпечення колективної оборони.

“Зупинити росію до того, як вона втягне НАТО, а отже і США, у війну, — це правильний крок. Але тягар не може продовжувати лежати виключно на плечах американського народу, особливо в той час, як Західна Європа пасує”, — сказав він.

У жовтні 2024 року конгресмен заявив про потребу переоцінки цілей Сполучених Штатів в Україні на користь Тихоокеанського регіону, а також назвав обіцянку Трампа провести переговори між Україною та росією «цілком обґрунтованою».

У нещодавніх заявах Волц підтримував обсурдну риторику Трампа про те, що “США мають отримати свої гроші назад”. Також він робив різки заяви в адрес Президента України спитавши “чому президент Зеленський не спробував покласти край цій війні заради блага своєї країни?”. Він заяляв, що “США незадоволні риторикою Зеленського”.

Загалом Волц повністю підтримує позицію Трампа щодо війни.

Оцінка посадовця: 3/10.

Директор національної розвідки США

Тулсі Габбард. Американська політична діячка, підполковник резерву армії США. Директор Національної розвідки США із 12 лютого 2025 року.

Колишня конгресвумен Тулсі Габбард неодноразово виступала із критикою допомоги Україні, поширюючи сумнівні твердження та звинувачення на адресу України та американської влади. ЦПД фіксували подібні заяви. Попри видалення дописів центру, інформація збереглася у інших медіа, які посилалися на орган РНБО.

Тулсі Габбард, до прикладу, заявляла про нібито існування в Україні біологічних лабораторій (це один із важливих російських фейків останніх років), різко критикувала політику президента США Джо Байдена та стверджувала, що постачання зброї Києву лише затягує війну. Ці заяви перегукувалися з ключовими тезами російської пропаганди.

Вона розповідала нібито "США винні у військовій агресії" росії, бо "провокували" агресора багато років, та що "правляча еліта Вашингтона руками українців хоче вбити якомога більше росіян".

Також восени 2023-го Габбард говорила, що Зеленський "вже взяв під контроль ЗМІ, заборонив опозиційні політичні партії та Українську православну церкву, й тепер він оголосив про скасування президентських виборів".

Оцінка посадовця: 1/10.

Новостворенний Департамент ефективності уряду.

Вівек Рамасвамі та Ілон Маск. Очольники новостворенного Департаменту ефективності уряду.

Писати про нього багато немає сенсу. Його очолюють Ілон Маск та Вівек Рамасвамі, обидва роблять максимально абсурдні заяви щодо України.

Оцінка посадовців: 1/10.

Склад переговорної групи США щодо врегулювання конфлікту в Україні.

В нього входять: Марко Рубіо – Державний секретар США. Джон Реткліфф – Директор Центрального розвідувального управління (ЦРУ). Майкл Волтц – Радник з питань національної безпеки. Стів Віткофф – Спеціальний посланець з питань Близького Сходу.

Ми вже всіх роглянули окрім Стіва Віткоффа.

Стівен Чарлз Віткофф. Американський мільярдер, інвестор і забудовник, адвокат і філантроп, спеціальний посланник США на Близькому Сході

Офіційних публічних заяв Стіва Віткоффа щодо його позиції стосовно України наразі немає. Його діяльність у цьому напрямку здебільшого залишається конфіденційною, а деталі переговорів не розголошуються.

Нещодавно він відвідав Москву. По офіційним заявам він туди поїхав щоб домогтися звільнення громадянина США Марка Фогеля.

Американські видання підкреслили, що “таємна” поїздка до Москви для повернення до США вчителя з Пенсільванії стає ключовим моментом у різко зміненій динаміці відносин між адміністрацією Трампа і Кремлем.

“Я провів багато часу з путіним. Розмовляв із ним, розвивав дружбу і відносини", - сказав Віткофф після своєї поїздки.

Оцінка посадовців: ?/10. Важко оцінити позицію Віткоффа через кількість його заяв.

Висновок.

Нажаль ми бачимо не дуже гарну тенденцію для України. Майже всі посадовці так чи інакше робили неприємні заяви, вони продовжуються і навіть погіршуються і зараз. Ніяких різких заяв про росію ніхто з адміністрації Трампа ще не зробив, а абсурдність заяв про Україну іноді викликає потрясіння. Більшість цих заяв - це фейки російської пропаганди.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Диванний Редактор
Диванний Редактор@divaniy_redaktor

1.4KПрочитань
1Автори
4Читачі
На Друкарні з 20 січня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається