Основні, або популярні, методології в управлінні проектами це - Agile, Waterfall і тісно переплетений з ними Lean.
Коротенько про кожну з них:
Agile. Тут проект ділиться на коротенькі цикли розробки, зміни в проекті динамічні і виконуються на основі постійної коммунікації з замовником.
Waterfall. Проект чітко поділений на певні етапи (планування, розробка, тестування, впровадження, завершення) і кожен наступний етап повністю завершає попередній. Будь-яка зміна - повертає нас у початок, або відкладається поки всі стадії не завершаться.
Lean. Спрямовний на оптимізацію ресурсів, процесів, затрат та повної мінімізації “зайвих” рухів на проекті для збільшення його цінності.
І тут на ринг виходить Hybrid підхід. Бувають проекти, в яких замовник просить чіткий план, але ітеративні поставки продукту. План дає йому розуміння як буде розроблюватись його продукт і коли, ітеранивні делівері - дають зразу відчуття спокою і впевненості, що продукт існує, і це не просто код, а щось працююче. Дуже часто в моїй практиці було, що ніби всі вимоги сформовані, і замовник питає: коли буде готово? Планова дата поставки у 70% завжди у замовника викликає питання: чось довго (у мене брат/сват/кум зробить швидше). Тоді, ми ділимо продукт на MVP з критично важливим для бізнеса функціоналом, щоб запуститись (чи навіть декілька версій цього MVP) і замовнику вже не така страшна фінальна дата поставки. В процесі і вимоги трошки змінюються, але маючи план з початковими взідними даними - легко відслідковувати динаміку (факт) і показувати це все замовнику і планувати з ним далі. Звичайно, не всім проектам таке підходить. Кожному проекту своє, як то кажуть. Останні мої проекти були доволі комплексними, але вимагали структурності тому гібридний підхід був мені кращим другом. І я брала від кожної популярної методології те, що мені потрібне було в дану хвилину. Ми адаптували це під можливості і потреби команди і створювали щось своє. І, враховуючи, що зміни - це стрес для будь-кого (навіть якшо вони на краще), завдяки гібридному підходу нам вдавалось зробити це меншими зусиллями і втратами. Тому для мене зараз Гібридна методологія така ж хороша, як син маминої подруги :).