Денацифікуюча брехня - RAND

Використання Росією екстремістських наративів проти України

24 лютого 2022 року, коли Владімір Путін оголосив про «спеціальну військову операцію» Росії в Україні, він стверджував, що Україною керують «ультраправі націоналісти та неонацисти» і що метою російського вторгнення є «демілітаризація та денацифікація України». Російські лідери та пропагандисти одразу ж заперечили існування української нації та закликали до зачистки української території, використовуючи терміни, які часто повторюють риторику, що передувала минулим геноцидам. У цьому звіті автори намагаються пролити світло на те, як російські екстремістські наративи, що розпалюють ненависть, які використовуються під час війни, поширюються через соціальні мережі. Чи вдалося російським пропагандистам і екстремістам охопити широку аудиторію через соціальні мережі? Чи підживлюють їхні наративи расово чи етнічно вмотивований насильницький екстремізм (REMVE) таким чином, що це може підвищити ризик реального насильства? Хто поширює та посилює наративи REMVE?

Щоб дослідити ці питання, автори визначають основні російські наративи, побудовані на тропах і темах насильницького екстремізму, виявляють і досліджують онлайн-спільноти, залучені до цього екстремістського дискурсу, а також характеризують акторів, чиї голоси найбільше впливають на те, який контент поширюється і посилюється, і на аудиторію, яку цей контент може досягти. У фокусі дослідження - дві основні соціальні медіа-платформи: X (колишній Twitter) і Telegram, які стали важливими форумами для онлайн-дискусій і розмов, пов'язаних із війною в Україні.

Основні висновки

  • Російським і проросійським акторам в X і Telegram вдалося проштовхнути свої наративи, що очорнюють і дегуманізують українців, у спільноти, в яких ці наративи, як можна було б очікувати, не матимуть значного резонансу.

  • Російська пропаганда проникає в деякі з основних європейських мов - іспанську та німецьку, а також французьку та італійську.

  • Наративи REMVE також знаходять більш сприйнятливу аудиторію серед відносно невеликих мовних спільнот у Східній Європі. Сербо- та болгаромовні спільноти виявляються особливо вразливими до міжмовної та міжкультурної передачі повідомлень наративу REMVE як через X, так і через Telegram.

  • Однак здатність Росії успішно впроваджувати свою пропаганду та мобілізувати свою аудиторію проти українців обмежена: Найбільш агресивні розмови REMVE на цих двох платформах залишаються переважно російськомовними, зосереджені в певних спільнотах і не привертають особливої уваги з боку інших користувачів мереж.

  • Багато дискусійних спільнот навколо наративів REMVE не є камерами мовчазної згоди, а є конкурентними інформаційними просторами з активною діяльністю проукраїнських акаунтів.

  • Найбільш агресивна риторика REMVE свідчить про те, що значна її частина пов'язана з обговоренням російсько-української війни. Цей висновок збільшує ймовірність того, що, якщо і коли кінетичні аспекти конфлікту вщухнуть, інтерес до контенту, який поширюють зосереджені на війні канали, також може вщухнути, зменшивши їхню популярність та охоплення.

Джерело — RAND

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Космос Політики
Космос Політики@politikosmos

Світова політика

77.8KПрочитань
5Автори
316Читачі
На Друкарні з 1 травня

Більше від автора

  • Signalgate. Чому керівництво США обговорює військові плани у месенджерах і чим це загрожує - ВВС

    Використання високопосадовцями США у сфері національної безпеки месенджера Signal для обговорення військових операцій може виявитися порушенням одразу кількох законів, зокрема про шпигунство та збереження урядової переписки.

    Теми цього довгочиту:

    Сша
  • Самогубство Америки - Social Europe

    Всього за кілька місяців свого перебування на посаді Трамп зруйнував світову торгівлю, відмовився від союзників, посиливши суперників, підштовхнувши Америку до краху.

    Теми цього довгочиту:

    Аналітика
  • Ще масштабніше, ніж скандал із Signal - Тhe Аtlantic

    Випадково поділитися планами нападу з журналістом у груповому чаті - це погано. Ще гірше - змусити зростаючу наддержаву оголосити вам війну через повідомлення від Western Union.

    Теми цього довгочиту:

    Історія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається