Другий School Maker Faire в Ukrainian Global School: жахіття та смаколики

8 листопада в Ukrainian Global School відбувся другий ярмарок School Maker Faire. Було жахаюче інтерактивно та смачно!

Нагадаю, що School Maker Faire - це подія, що об'єднує учнів, вчителів та батьків навколо ідей STEAM (наука, технології, інженерія, мистецтво та математика).

Це ліцензований формат проведення шкільних ярмарків, де учні, вчителі та батьки представляють свої винаходи та творчі роботи. Автори концепції розробили чіткі рекомендації з проведення таких заходів, а також фірмовий стиль, логотип та іншу атрибутику - все для того, щоб учасники відчули себе частиною глобальної спільноти мейкерів.

Обов’язковими компонентами School Maker Faire є презентації проєктів та майстер-класи під час яких учасники можуть навчитись чомусь новому.

Про досвід проведення першого School Maker Faire в Ukrainian Global School можна прочитати на Друкарні за цим посиланням.

Чим відрізнявся цей ярмарок від попереднього?

Щороку на Хелловін ми в школі влаштовуємо ярмарок смаколиків, а отримані кошти передаємо на благодійність.

Цього разу ми об’єднали ярмарок та School Maker Faire. Тож подія була в стилі Хелловіну, з роботами та тістечками.

Також, ми намагалися зробити більше інтерактивних проєктів - щоб все рухалось, світилося, взаємодіяло з відвідувачами. В кілька проєктів класів додали поробки учнів, що відвідують гурток робототехніки.

Які проєкти підготували класи?

Перші класи дивували гостей милими монстриками, створеними з підручних матеріалів. В хід пішов папір, трубочки, гірлянди та нестримна дитяча фантазія.

Другі класи створили масштабні інтерактивні інсталяції: 

Будинок привидів із прихованими секретами та кімнатою, де примари оживають при наближенні відвідувачів (реалізовано за допомогою набору LEGO WeDo 2).

Пухнаста хмаринка, що вибухала блискавками, коли до не підходили гості. За взаємодію з відвідувачами відповідав набір Makeblock.

Учні третього класу змайстрували коробку жахів з інтерактивними елементами (тут також не обійшлось без набору LEGO WeDo 2).

Четвертий клас запрошував гостей зіграти в гру за мотивами культових «Мисливців за привидами». Два учасники повинні були координувати свої дії, щоб разом спіймати привида та отримати солодку винагороду.

Учні п’ятого класу створивши підвісну інсталяцію з привидами за допомогою блоків та мотузки.

Шостий клас вирішив зробити моделі тварин. 

Сьомий клас підготував проєкт «голова Франкенштейна». При дотику до болтів, що стирчали з цієї «голови», очі монстра починали світитися червоним світлом - людина, по суті, замикала електричний ланцюг своїм тілом.

На виставці були також представлені проєкти, створені вчителями разом з учнями різних класів:

Роботизовані відьомські мітли (на базі роботів Wonder Workshop):

Інтерактивні голови лиходіїв з Minecraft (з micro:bit всередині).

Які майстерки були цього разу?

Майстерок було значно менше, ніж на попередньому ярмарку. З одного боку, це було зумовлено тим, що частина дітей була також залучена у якості продавців на ярмарку смаколиків, а з іншого боку - діти зрозуміли, що якщо вони організують якісь майстер-клас, то можуть не встигнути відвідати всі активності (є над чим подумати при організації наступних заходів). Але декого це не зупинило:

  • Учні першого класу вчили створювати монстриків зі стаканчиків та поліетиленових рукавичок.

  • Не забули й про наукову частину - на хімічній майстерці від учениці другого класу кожен міг побачити, як надувались кульки від змішування соди й оцту.

  • Дівчата з третього класу провели урок плетіння гарбузів.

  • Учні четвертого класу робили слайми (завжди безпрограшний варіант!)

Як щодо батьків?

Батьки також були залучені до заходу і в якості учасників (3D принтер) і в якості виробників смаколиків, які продавались на ярмарку, адже більша частина виробів була приготовлена вдома вручну.

Які уроки ми засвоїли після першого ярмарку?

По-перше, ми провели захід в середині семестру, тож підготовка не заважала навчальному процесу.

По-друге, досвід першого ярмарку явно полегшив дуже багато аспектів підготовки, тож процес був не таким нервовим.

Який досвід та інсайти ми винесли з цього заходу?

Перший School Maker Faire ми робили без чіткої тематики. Цього разу ми вирішили спробувати обрати якісь орієнтири. Оскільки захід припав на середину осені, то тема сформувалась сама собою. Це спрацювало!

Наступні подібні заходи обов’язково будуть тематичні.

Також, ми намагалися зробити більшість проєктів інтерактивними - щоб відвідувачі не просто дивилися, але й взаємодіяли з виробами дітей. Це також спрацювало і наступні заходи будуть із ще більш технологічними проєктами. Ми вже над цим працюємо.

Гості

Окрім дітей, вчителів, батьків та їхніх родичів та друзів, ярмарок відвідали Валентина Черноморець - завідувачка сектору досліджень освітніх процесів відділу STEM - освіти Державної наукової установи "Інститут модернізації змісту освіти" та Юрій Власюк - продюсер ярмарків Maker Faire та фестивалю 3D друку RepRapUA, засновник ГО “Мейкер Хаб”, директор центру інноваційного розвитку Київського авіаційного інституту. Всі залишились задоволеними.

Думки на майбутнє

Чим більше занурююсь у тему мейкерства, інновацій та освіти, тим більше розумію важливість проведення подібних заходів в школах. School Maker Faire та подібні заходи — це більше ніж виставка чи ярмарок. Це простір для розвитку ключових навичок XXI століття: креативності, критичного мислення, командної роботи та технологічної грамотності.

Ми всі прагнемо кращого майбутнього і намагаємось виховати наступне покоління розумним і винахідливим, здатним впоратися із прийдешніми викликами майбутнього.

Але без створення умовних “пісочниць“ (лабораторій, мейкерспейсів, доступу до сучасних технологій, ярмарків мейкерів) для сьогоднішніх дітей, ми цього не здобудемо.

Щоб бути інноватором, потрібно пройти шлях навчання, експериментів та помилок. А де, як не в школі ми можемо створити таке середовище? Школа - це не тільки про знання, школа - це й про досвід.

Майбутнє наших дітей залежить від нас та наших дій сьогодні.

Let’s Make It Great! 😉

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Артем
Артем@artem

Намагається збагнути світ

4.3KПрочитань
8Автори
45Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

  • Провести School Maker Faire і вижити. Власний досвід

    24 травня 2024 року в Ukrainian Global School пройшов School Maker Faire подія, що об'єднала учнів, вчителів та батьків навколо ідей STEAM (наука, технології, інженерія, мистецтво та математика). Це було справжнє свято винахідливості, креативності та практичного навчання.

    Теми цього довгочиту:

    Maker Faire
  • Чому micro:bit краще за Arduino для початкової школи

    В сучасному цифровому світі дуже важливо щоб діти вивчали основи програмування та електроніки. Погодьтесь, якщо ти розумієш, як влаштована та чи інша технологія, у тебе менше шансів потрапити в якесь незручне становище.

    Теми цього довгочиту:

    Освіта
  • “Другий Мозок” своїми руками

    Після невеликої перерви я вирішив повернутися до теми Продуктивності та Роботи з інформацією. Якщо до цього я робив переклади матеріалів, то цей довгочит вже авторський.

    Теми цього довгочиту:

    Продуктивність

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається