Ефективне планування в умовах непередбачуваності

Війна скоротила довгий горизонт планування втричі: з 2-3 років до періоду менше року. Короткострокові плани міряються тижнями та місяцями та руйнуються через ситуації, які неможливо передбачити. Але планувати всеодно потрібно.

Думайте сценаріями

Прописуйте плани в чотирьох сценаріях: «зеленому» (коли все буде за звичним розкладом), «жовтому» (коли порушується звичний хід подій), «червоному» (коли починаються серйозні зміни та потрібно задіяти план Б, але ви все ще контролюєте ситуацію) та «чорному» (коли обставини керують вами і головне — вижити). Якщо спокійно розписати ці сценарії, у вас буде план.

Використовуйте творче планування

Придумайте і передбачте якнайбільше можливих реалістичних сценаріїв майбутнього. Наприклад, що буде, якщо світла не буде декілька діб? А якщо поряд впаде ракета? Далі необхідно виключити найбільш нереалістичні варіанти майбутнього та писати план дій у різних сценаріях.

Не керуйтеся емоціями під час планування

Загроза бʼє у найглибші страхи та тривоги, і люди відкладають планування. Але великі компанії завжди мають плани безперервної дії бізнесу.

Майте позитивні сценарії

Лідер повинен мати велику частку позитивних сценаріїв, щоб заряджати людей. Потрібно показати, що, наприклад, переваг від релокації підприємства більше, ніж від того, що бізнес залишається на місці. Менеджер має довести, що це сценарій не виживання, а дій, які з певною ймовірністю допоможуть зробити щось краще.

Більше корисного — в нашому телеграмі «Український Бізнесмен».

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Український Бізнесмен
Український Бізнесмен@ukr_businessman

17.4KПрочитань
1Автори
50Читачі
На Друкарні з 17 травня

Більше від автора

  • 13 перевірених бізнес-ідей для невеликого міста

    Всі наведені нижче бізнес ідеї для невеликого міста мають різну рентабельність, нюанси, переваги, недоліки та термін окупності, проте найважливіший фактор успіху – вміле управління бізнес-процесами. Іншими словами – все залежить лише від вас. Наводимо лише усереднені цифри.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Особистий бренд: що це, як створити і розвивати

    Особистий бренд — це образ, який сформований навколо навичок, досвіду та особистісних якостей людини. Впізнаваний імідж може формуватися навколо професійних досягнень, життєвих цінностей, хобі або будь-якої іншої царини, у якій ви добре обізнані.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається