Глава 6. Громадянська участь та нові виклики демократії

Де колись влада демократії ґрунтувалася на наріжних каменях прямої участі народу, там тепер штучний інтелект обіцяє перекроїти звичний візерунок політичної включеності.

Чому ШІ може сприяти більш активній та осмисленій участі громадян у політичному житті? Аналітичні системи на основі ШІ можуть забезпечити глибоке розуміння суспільних настроїв і потреб, даючи змогу політикам і урядам ухвалювати рішення, які точніше відображають волю народу.

Однак питання безпеки та конфіденційності даних стають особливо актуальними, коли йдеться про голосування та політичні уподобання громадян. Крім того, існує небезпека того, що алгоритмічні системи, навіть незважаючи на їхню нейтральність, можуть бути використані для маніпулювання громадською думкою або посилення ехо-камер, де користувачі стикаються здебільшого з думками, що відображають і підсилюють їхні власні погляди, що підриває основи демократичного дискурсу.

Теоретики деліберативної демократії, такі як Юрген Габермас, наполягають на консенсусному публічному діалозі для легітимності демократичних рішень. У контексті ШІ це означає необхідність систем, позбавлених маніпулятивних наративів, які підвищують громадянське представництво. Наприклад, системи електронного голосування, доступні через інтернет, можуть полегшити участь для людей з обмеженими можливостями або тих, хто мешкає у віддалених районах, які спрацюють за умови, що апаратне забезпечення буде дешевшим, ніж виключення цих груп з громадського порядку денного. Чи впровадження автоматизованих фактчекінових систем, натренованих на розпізнання фейків і хейтспічу, таких собі ШІ-шукачів, які полюють на плоди своїх родичів.

У результаті, щоб ШІ став справжнім слугою демократії, необхідні міцні механізми стримування, що гарантують його безпеку, прозорість і доступність для кожного прошарку суспільства.

ПОВНИЙ ТЕКСТ УСІХ “ГЛАВ” ВИ МОЖЕТЕ ЗНАЙТИ У МОЄМУ БЛОЗІ, ЗА ПОСИЛАННЯМ У ШАПЦІ ПРОФІЛЮ

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Рєпін Ілля
Рєпін Ілля@na_manjetax

Про політичну філософію та ШІ

384Прочитань
17Автори
8Читачі
На Друкарні з 10 січня

Більше від автора

  • Про «Centaur» та людське пізнання.

    Щоб створити єдину теорію пізнання, потрібно розробити модель, яка передбачає та імітує людську поведінку у різних ситуаціях. «Centaur» — перша базова модель людського пізнання, яка вирішує це завдання.

    Теми цього довгочиту:

    Ші
  • State of AI 2024: Які є політичні ризики? Огляд звіту.

    Вчора традиційно вийшов State of AI report - щорічний звіт про головні ризики сфери ШІ від АІ-інвестора Натана Бенаїча та Air Street Capital.

    Теми цього довгочиту:

    Ai
  • Machines of Loving Grace / Як ШІ може змінити світ на краще

    CEO Anthropic випустив особистий блог із своїми передабченнями майбутнього розвитку AI. Ось коротка вижимка, яка стосується його політико-культурних пердбачень:

    Теми цього довгочиту:

    Ші

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається